• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Abiş Hopikoğlu: Trabzon'a FETÖ'cü diyenler şerefsizdir!

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, Fenerbahçe maçı sonrası açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a yüklendi.

Abiş Hopikoğlu: Trabzon'a FETÖ'cü diyenler şerefsizdir! 03.12.2017

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, Fenerbahçe maçı sonrası açıklamalarda bulunurken Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a yüklendi.

Hopikoğlu, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım için ise “Herkesi kandırabilir Aziz Yıldırım ama vicdanını varsa şerefini, kendini kandıramaz. Ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bunun bedelini de er ya da geç ödeyecek.” Dedi.

İşte Hopikoğlu’nun açıklamaları;

KRAL ÇIPLAK; HAKEMLER YETERSİZ

Hakem arkadaşların verdiği yanlış kararlar bu olayların başlangıç noktası. İki karar yanlış. Birincisi Obekpa’ya eğer diskalifiye edecek teknik faul veriyorsanız orada buna vesile olanı da etmeniz gerekir. Orada Veseli ondan önce de 3-4 kere tamamen provoke etmeye çalışmıştır. Bu noktada sabıkalı biridir. Herkes bu adamın ne olduğu biliyor. Ne yazık ki oluşan provokasyona arkadaşlarımız da dahil oldu. Hakemlerin de yetersizlikleri, art niyetli demek istemiyorum. Böyle bir maça yeterli olacak hakemler verilmedi. Burada federasyondaki hakem kurulunun düşünmesi gerekiyor. Fenerbahçe Trabzonspor maçı deyince ne olacağı zaten belli. Gergin geçeceği belli. Siz bu noktada en deneyimli olanları bu maça yollamanız gerekirken, inisiyatifi kaybeden bir baş hakem gönderiyorsunuz. Bunu federasyonun değerlendireceğini düşünüyorum. Kral çıplak. Bizim hakemlerimiz yetersiz. Bugün sahada çok daha kötü şeyler de olabilirdi. Çok şükür yine taraftarlarımız bizim sağduyumuza güvendiler ve bizim hatrımıza saygı duyarak salonu terk ettiler. Bu hakem arkadaşlarımız çok güzel olacak bir maçı katlettiler. Basketbola hizmet etmediler.

TRABZON’A FETÖ’YÜ YAPIŞTIRANLAR ŞEREFSİZDİR!

Trabzonspor camiasına FETÖ’yü yapıştıracak insanlara söyleyecek tek söz var ; şerefsizdirler. Biz bugün o Fetöcülük kumpasının arkasına saklanmaya çalışan, başkanından yöneticisine kadar bütün insanların onlarla ne maçlar yaptıklarını ne tatlılar yediklerini ne tavla turnuvaları yaptıklarını biliyoruz. Kime oluşan bir atmosferden başka bir şey çıkarmasın. Ellerinde başlarında patlarw. Trabzon halkının ve Trabzonspor camiasının duruşu nettir. Biz, Fetö ile şikecileri, Fetö ile şerefsizleri, Fetö ile hırsızları karıştırmıyoruz. Çok istiyorlarsa onlar karışsınlar. Biz ne olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Biz bir şeyleri örtbas etmek için bizim haklı olduğuna inandığımız, kendilerinin de itiraf ettiği 50 bin tane söylem yapmak varken bunun tartışmasına girecek değilim. Bunu bütün kamuoyu biliyor. Şunu söyleyebilirim; Herkesi kandırabilir Aziz Yıldırım ama vicdanını varsa şerefini, kendini kandıramaz. Ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bunun bedelini de er ya da geç ödeyecek.

KARŞIMIZDA HIRSIZ VE ŞİKECİ BİR CAMİA…

(Ekonomik krizde destek alınamaması üzerine) Bunu ben utanç olarak görüyorum. Benim hayıflandığım; birebir ilişkide olduğumuz arkadaşlarımız, işadamları, bu işin sosyal yönlerini görmeleri, Trabzon ve Trabzonspor camiasına katkısına etkisini görmeleri.  Bu şehrin sadece her noktada, kıvılcım çakıldığında, provokasyonla, tehditle, şantajla anılan yapısından öte yürekli insanların daha çok olduğunu göstermek için bir gayret bir amaç. Bu noktada bazen yalnız kalınca da en doğru adres taraftar olduğuna inandım ve o mektubu yazdım. Elimden geldiğince bu mücadeleyi devam ettiririm. Ama kimse şöyle hissetmesin ; bu benim mecburiyet savaşım diye. Bu benim Trabzonspor camiasının büyüklüğüne olan inancımın yansıması. Ben buna olan inancımı kaybetmek istemiyorum tüm engellemelere rağmen. Ben taraftara inanıyorum. Buranın 1967’de başlayan dik devrimci duruşundan, hegemonyaya karşı duruşundan gelen bir sevda. Sadece arkadaşlara bunu anlatmakta yetersiz kaldığımı düşünerek yazdım. Bugün karşımızda yüzde yüz haksız, ne yaptığını bilen “Hırsız ve şikeci” bir camia ve  başkan varken, camianın kendi içerisindeki tutkusundan dolayı çok daha güçlüler. Gördüğümüz gibi basında ve hakem camiasında güçlüler.

FEDERASYONDA KÖŞELER TUTULMUŞ!

Basketbol federasyonunda 23-24 yıllık bir yapı vardı. Yeni arkadaşlarımızın işi zor. Bu yapıyı aşmaya çalışıyorlar. Yakından da biliyor ve takdir ediyorum. Ancak 23-24 yılda tutulan köşeler var. Neyin ne olduğu önceden belli, paraların nasıl paylaşacağı, gözlemcilerin nasıl atanacağı, hakemlerin nasıl belirlendiği dizayn edildiği dediğim tarafların camiaların etkinliği var. Biz, emin olun bu maçın aynısını alıp Fenerbahçe stadına taşısaydı bu hakemler bunu yapma cesaretini bulamazdı.

OBEKPA PIRLANTA GİBİ

Obekpa’yı sporcu davranışlarının dışında ve bizim tasvip etmediğimiz davranışlarından dolayı iki kez uyardık. Bazı oyuncuların hırslarından dolayı her şeyini ortaya koymasını takdir ediyoruz. Ama bunun bedelinin kulübe ödetilmesini de doğru bulmuyoruz. Bunu arkadaşımızla hocamız ben ve genel menajerimiz konuştu. Çok iyi bir çocuk. Pırlanta gibi yüreği var. Kendisi de haksızlığa isyan eden bir topluluğun çocuğu. Kendisine yada başkasına böyle bir haksızlık yapıldığında böyle bir refleksi var. Biz bunda art niyet olmadığını biliyoruz.

SAHA KAPATMA CEZASI…

Kurallarla belirlenmiş cezalar var. Seyircilerimiz bilmiyor ama biz bilmiyoruz. Sahaya konfeti attığınızda para cezası yiyeceğimizi biliyoruz. 3. Anonstan sonra para cezası ve saha kapama cezası alacağımızı biliyoruz. Sonrasındaki olaylarda biraz daha ağır da olabilir birkaç maç kapama cezası geleceğini de biliyoruz. Biz taraftarımızdan bir ricada bulunmak istiyoruz. Tepkinizi koyun ama başkalarının ekmeğine yağ sürmeyin. Ben geçenlerde hakemler hakkında konuştum 62 bin TL ceza yedim. Buna itiraz ettiğimde hiç bakmadan cezayı onayladılar. Gelecek cezaya da itiraz edeceğiz ancak bu kurula olan güvenim sıfır. Kaynak Haber61


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın