• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Trabzonspor’da maça çıkmayan basketçilere gece yarısı operasyon!

Evleri, arabaları biletleri…

Evleri, arabaları biletleri… 14.04.2018

Trabzonspor’da maça çıkmayan basketçilere gece yarısı operasyon!

Trabzonspor Basketbol Takımı, Eskişehir Basket maçına çıkmayan yabancı oyuncular Paul Harris, Sarunas Vailiauskas, Osiris Eldridge, Chris Obekpa, Calep Green ve Brady Heslip ile yollarını ayırdı.

MAÇ SABAHI KARAR ALDILAR
2 aylık alacağı bulunan yabancı oyuncular bugün 15.15’de oynanacak Eskişehir maçı öncesi flaş bir karar alarak maça çıkmayacaklarını Bordo Mavili yönetime bildirdi. Kararın ardıdnan uzun süre Trabzonspor yönetimi tarafından ikna edilmeye çalışılan oyuncular Bordo Mavili kulüp tarafından teklif edilen 1 maaş ödemesini geri çevirerek aldıkları kararın arkasında olduklarını yönetime bildirdi.

CALEB VE HESLİP BAŞROLDE
Yaşanan kriz sürecinde bir maaş teklif edilen oyunculardan Eldridge, Harris ve Vasilauskas dönmeye sıcak bakarken Caleb Green ve Heslip’in “2 maaş olmazsa gelmeyeceğiz” cevabı maça çıkmama kararında etkili olduğu gelen bilgiler arasında.

3 AYI BEKLEMEDİLER
FIBA’nın kurallarına göre "kesin kontrat" yapan oyuncular 3 ay maaş ödenmediği takdirde FIBA’dan maaşını alma hakkına sahip olmalarına rağmen bu haklarını kullanmaması dikkat çekti. Bu kuralı önemsemeyen oyuncular maça çıkamamakta ısrar edince Bordo Mavili yönetim dikkat çeken bir karar alarak 6 oyuncunun sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

AKŞAM OPERASYONU
Eskişehir ile oynanan mücadelenin bitiminin hemen ardından oyuncularla yeniden temas kuran Bordo Mavili kulübün personelleri Caleb Green’in evine gitti. Burada toplanan oyunculardan kulübün ev ve arabaların anahtarları alındı. Trabzonspor’u zor duruma düşüren oyuncuların dönüş biletleri iptal edilerek ceplerinden karşılanması istedi.

GECE GİTTİLER
Yabancı oyuncuların bir bölümü akşam üzeri şehirden ayrılırken bir oyuncunun sabah saatlerinde şehirden ayrılacağı gelen bilgiler arasında. TRANSFER YASAĞI ÇÖZÜLECEK Mİ? Bordo Mavili kulübün hali hazırda bulunan transfer yasağının ise 1 milyon dolar bulunması halinde çözüleceği gelen bilgiler arasında. (61saat.com/Hasan Tuncel)

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın