• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

TS Basket Satılıyor Mu?

Geçmişte Saner Ayar döneminde sık sık gündeme gelen “Satılıyor/kapatılıyor” tarzı haberlerin benzerleri günümüzde de çıkmaya başladı.

TS Basket Satılıyor Mu? 04.05.2018 17:24:08

Geçmişte Saner Ayar döneminde sık sık gündeme gelen “Satılıyor/kapatılıyor”  tarzı haberlerin benzerleri günümüzde de çıkmaya başladı.

Yaşadığı maddi problemler nedeniyle ligde sıkıntılı günler geçiren ve yabancıları ayrılan, devamında da mucize bir şekilde kümede kalmayı başaran TS Basket’te geleceğe dönük belirsizlikler devam ediyor.

Basketbolun kullandığı “Trabzonspor” İsim hakkının geri alınması gibi seçeneklerin de içinde bulunduğu futbol tarafının baskılarına maruz kalan Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün ismi, son final maçınca Afyon Belediyespor’a elenerek lige çıkamayan Bahçeşehir Koleji’ne satılmasıyla gündeme gelmeye başlandı.

Timeout sitesinin haberine göre Türkiye Basketbol Ligi'nde bu sezon Acıbadem Üniversitesi'nin haklarını alarak dahil olan Bahçeşehir Koleji, sezon içerisinde yaşadığı problemler sonrası kadrosunda revizyona giderek bir anda kuvvetli kadrosuyla ağırlığını koymayı başarmış, Play-Off'lara dahil olmuştu.

Play-Off'larda önce Antalyaspor'u ardından Bursaspor Durmazlar'ı eleyerek finalde Afyon Belediyesi ile eşleşen fakat seride 3-1 ile elenen Bahçeşehir Koleji için yeni bir iddia ortaya sürüldü.

İddiaya göre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ardından da Büyükçekmece ile görüşen kırmızı-mavili ekip, iki cepheden de istediği yanıtı alamadı. Bunun ardından sezonu büyük finansal problemler ve borçla bitiren Trabzonspor ile görüşen Bahçeşehir'in, bu taraftan olumlu cevap aldığı, Trabzonspor'un haklarını alması durumunda borçları ile almak istediği iddia edildi.

Öte yandan konuyla ilgili edinilen bilgilere göre Başkan Abiş Hopikoğlu Trabzonspor’un satılmasının söz konusu olmadığını ve sadece Bahçeşehir ismi ile birleşmenin gündeme gelebileceğini belirttiği ifade edildi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın