• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Torku Selçuk Üniversitesi 80-75 Trabzonspor

Trabzonspor Hedeften Uzaklaşıyor! 02.02.2013 19:30:28

Torku Selçuk Üniversitesi 80-75 Trabzonspor

Sezona Beko Basketbol Ligi hedefiyle başlamasına rağmen aldığı kötü sonuçlarla koç değişikliğine giden ve ikinci devreye kendi evindeki Best mağlubiyetiyle başlayan Trabzonspor, ilk devre evinde yenildiği Torku Selçuk Üniversitesi'ne deplasmanda da 80-75 mağlup olmaktan kurtulamayarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam etti.

Karşılaşmaya Hadi’nin etkili oyunuyla 10-0 seriyle başlayan taraf Torku Selçuk olurken, Trabzonspor bu seriye Orçun, Zuza ve Dobie ile yakaladığı 7-0 seriyle cevap vermesine rağmen, Hadi ve Granger’in etkili oyununu durduramayınca ilk çeyreği 24-11 Torku Selçuk önde geçti.

İlk periyot Trabzonspor potasına 24 sayı gönderen Torku Selçuk İkinci periyot Trabzonspor’un etkili savunması karşısında skor üretmekte zorlanıp sadece 9 sayı üretebilirken, Trabzonspor kanadında Fırat ve Sercan’ın etkili oyunuyla bu periyotu 9-15 Trabzonspor önde geçmesine rağmen soyunma odasına 33-28 önde giren taraf Torku Selçuk Üniversitesi oldu.

Trabzonspor üçüncü periyot Dobie’nin önderliğinde ilk kez 33-33 eşitliği yakalayıp, yine ilk kez Yunus’un üçlüğüyle 37-38 öne geçmeyi başarmasına rağmen, ilk periyodun etkili ismi olan Trabzonspor’un eski oyuncusu Hadi Özdemir ve Clark’ın etkili oyununa engel olamayınca final periyotuna Torku Selçuk 56-48 önde girmeyi başardı.

Son saniyeleri heyecan fırtınasına sahne olan final periyotuna tam saha baskı ve etkili savunmayla başlayıp devam eden Trabzonspor’du. Torku Selçuk kanadında ise takımını ayakta tutan isim Ufuk Gürgen oldu. Karşılaşmanın bitimine 17 saniye kala Rasim ve Yunus ile bulduğu kritik üçlüklerle farkı 1 sayıya (76-75) kadar indirmeyi başaran Trabzonspor, final periyotunu 24-27 önde geçmesine rağmen karşılaşmadan 80-75 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.

Konya deplasmanına mutlak galibiyet parolasıyla giden Trabzonspor bu sonuçla, ilk devre Hayri Gür’de boyun eğdiği rakibine Konya’da da boyun eğmekten kurtulamayarak, hem sıralama, hem de psikolojik açıdan BBL yolunda ağır bir yara almış oldu.

KARŞILAŞMADAN NOTLAR

Torku Selçuk adına karşılaşmanın en skorer oyuncusu 18 sayı, 3 ribaund ve 2 asistle Clark olurken, karşılaşmaya tek başına 10-0 seriyle başlayan Trabzonspor’un eski oyuncusu Hadi Özdemir ise 15 sayı, 6 ribaund, 3 asist ve 3 top çalmayla oynadı. Ufuk Gürgen ve Granger 12’şer sayıyla katkı verirken, Hadi Doğan ve Orçun Göllü 10’ar sayıyla galibiyette katkıları olan oyunculardı.

Trabzonspor kanadında ise Dobie 16 sayı 5 asist üretirken,  Yunus 10, Orçun 10 ve Sercan’ın 11 sayılık katkıları mağlubiyete engel olamadı.

Torku Selçuk 8/18 ( %44) oranında üçlük sokarken, Trabzonspor takımı ise 8/22 ( &36) oranıyla isabet bulabildi. Ayrıca Trabzonspor’da Pivot mevkiine takviye olarak alınan Önder Külçebaş’ın 0/4 oranında isabetsiz üçlük denemesi dikkat çekti.

Ribaund ve top kayıplarında her iki takımın eşitliği bulunurken; asist oranında 10/16, top çalmada ise 7/11 Trabzonspor’un rakibine karşı üstünlüğü vardı. Torku Selçuk Üniversitesi 26/37 oranında serbest atış kullanırken, bu rakam Trabzonspor kanadında 17/25'te kaldı.

 

Karşılaşmanın başında sakatlanan Umutcan oyunun son saniyesine kadar süre alamazken, yine karşılaşmanın başlarındaki bir penetre sırasında sakatlanıp Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılan Yunus Akçay, burada yapılan gerekli tetkikler ve kontroller sonucu ikinci devreye yetiştirilerek takımdaki yerini aldı.

Karşılaşmaya oldukça etkili başlayan Fırat Aydemir, Torku Selçuk hücumunun bitmesine bir saniye kala yaptığı faulle 4. faulune ulaşmış, ardından hakemlere yaptığı itiraz sonucu aldığı teknikle 5 faule ulaşarak 3. periyot başında takımını yalnız bırakan isim oldu.

PERİYOT SONUÇLARI

  1. PERİYOT: 24 – 13 TORKU SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
  2. PERİYOT:   9 -  15 TRABZONSPOR
  3. PERİYOT: 23 – 20 TORKU SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
  4. PERİYOT: 24 – 27 TRABZONSPORYorum Yaz - Arşiv   1687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın