• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Abiş Hopikoğlu'ndan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

Trabzonspor MP başkanı Abiş Hopikoğlu, Kuzey TV'de yayınlanan ve Nurbahar Yıldız'ın sunduğu Pota Arkası programında önemli açıklamalar yaptı.

Abiş Hopikoğlu'ndan Gündeme Dair Önemli Açıklamalar 10.05.2017

Trabzonspor MP başkanı Abiş Hopikoğlu, Kuzey TV'de yayınlanan ve Nurbahar Yıldız'ın sunduğu Pota Arkası programında önemli açıklamalar yaptı.

Abiş Hopikoğlu'nun yaptığı açıklamalardan satır başları:

BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRMEDİK

Puan tablosundaki yerimiz de bunu gösteriyor.  Sezona çok daha iyi hedefler ve amaçlar için hazırlanmıştık. Bir hedef koymuştuk. Mali tablo anlamında önceki yıllardan daha derli toplu bir hesapla sezona başladık. Kesinlikle play-off grubunda olmak gibi bir hedefimiz vardı ve şu anda o hedefi gerçekleştiremedik. Dolayısıyla başarılı bir sezon geçirmedik.

Bu işlerde yani takım oyunu oynanan bir kulübü idare ettiğiniz işlerde başarı da başarısızlık da gerçekten bir ekip işidir ve herkesin az ya da çok ortak sorumluluğunda olan görevlerdir, duygulardır. Bu bağlamda bir özeleştiri yapmak gerekirse yönetime, idari kadrolara, oyuncularımızdan, ekonomik organizasyona kadar her noktada oluşan sıkıntılar ve onların yansıması sonucu oluşan durumlar oluştu. Şimdi bugün puan tablosuna baktığımızda çok talihsiz son çeyrekte kaybettiğimiz net 5 maçımız var. Bu böyle oldu diye sadece oyuncuları suçlamak da doğru değil ama ekonomik sıkıntı yaşandı diye bütün suçu yönetime ve idari kadroya atmak da doğru değil. Bunların hepsi birlikte bir araya getirilip, ortaya konulup, çözülüp, bir ekip ruhuyla harmanlanıp topluma ulaştırmasıyla alakalıdır. Bunun ardından da maalesef, yukarıya oynayan ve oynaması gereken bir takım için sezon kötü bitti.

BİRLEŞME GÜNDEMDE DEĞİL

Trabzonspor Futbol Kulübü ve Trabzonspor Basketbol Kulübü ikisi, iki ayrı organizasyon, iki ayrı yönetim kuruluna sahip. Bu ikisi ayrı bir yapı. Bir birleşme noktasında bugüne kadar ne bizim basketbol kulübümüzde yönetim kurulunda böyle bir konu gündeme gelmiştir; ne de futbol tarafında böyle bir şeyin gündeme getirildiğine dair bana bir bilgi geldi. Fakat yönetim kurulunun dışındaki bazı basketbola hevesli, bir şeyler yapmak isteyen, iyi niyetli insanların biraz maddi sıkıntılar olduğunda  çözüm önerileri getirmesidir. Bu durumun gündeme gelmesinin sebebi budur. Sonuçta kulüp bizim kulübümüz, camia bizim camiamız. Bunun faydalı olacağına gerçekten inanırsak bununla ilgili konuşabiliriz ancak ne benim ne de Muharrem Usta’nın böyle bir talebi yok.

MUHARREM USTA’YA YÜKLENMEYECEĞİZ

4 sezondur Trabzonspor Medical Park bir basketbol kulübü olarak gelişim gösterme noktasında bir anlamda Muharrem Usta şahsi katkılarıyla ve Medical Park sponsorluğuyla destek görüyor. Sponsordan gelen yıllık resmi katkı 1.5 milyon TL civarında. Tabii benim ve Muharrem Usta’nın şahsi katkılarıyla ve desteğiyle bu rakam yıllık 7-8 milyon liraya ulaşıyor. Bu yüzden önümüzdeki yıl, benim şahsi fikrim bu yükü daha fazla Muharrem Usta’nın üstüne yıkmamak gerek. Zaten kendisinin üzerine futbolda bir yük ve sorumluluk yüklenmiş durumda. Muharrem Usta’dan yardım istediğimizde, her zaman  imkanlar dahilide bize destek olmaya çalışmıştır. Ara ara bu katkıların ertelendiği zamanlar oldu, özellikle futbolun yükünü de üstlenince bu biraz daha açık bir şekilde görüldü. Dolayısıyla ben arkadaşı ve dostu olarak bu yükü Muharrem Usta’ya yüklememek için çözümler, alternatifler için çalışıyorum. Trabzon basketbolunu var etmek için çabalıyorum. 

HER TÜRLÜ ÇÖZÜMÜ ZORLAYACAĞIZ

Trabzonspor camiası çok büyük bir camia, taraftarı keza aynı şekilde. Ancak bugüne kadar Trabzonlu başka bir iş adamı da bu konuda farklı bir alternatif ortaya koymuş değil. Bu da acı bir gerçek. Bu acı gerçekle de yüzleşiyoruz. Camianın büyüklüğünü, altyapının ne kadar önemli olduğunu konuşuyoruz ancak bir taraftan da o altyapıdaki oyuncularımızın yol masraflarında dahi çok sıkıntılı durumlarla karşı karşıya geldik. Bu sorunları tek kalemde çözmek şu an öyle kolay değil. Biz her türlü çözümü sonuna kadar zorlayacağız. Bunu da Muharrem Usta’yla kendi kafamıza göre yapacak değiliz. Arkadaşlık, dostluk ve abi-kardeş ilişkisi içerisinde oturup en doğru ve mantıklı çözümleri muhakkak bulacağız.

GELECEK SEZONLA İLGİLİ PLANLAMAMIZ VAR

Gelecek sezonla ilgili belli bir planlamamız var. Bizim bir basketbol kulübümüz var ve bu kulübün her türlü genel organizasyonu için gereken her türlü altyapıya sahip bir kulüp ortaya çıktı. Altyapı takımlarımız var. U13, U14, U16, U18 ve gelişim olmak üzere takımlarımız var. Her yıl Trabzon ve bununla beraber Karadeniz çevresinde  100’ün üzerinde ciddi anlamda bizden bir oyuncu talebi var. Dolayısıyla büyük bir kulüp olma yolunda büyümeye başladığımızı görüyoruz. Bu yüzden koşmak için, daha güçlü olmak için, bu evreleri muhakkak böyle düşe kalka yaşamak gerekiyor. Önümüzdeki yaza tüm bunlar için en iyi şekilde çözüm üretmeye çalışacağız. Gönlünüzde istediğiniz şeylerle normal hayat bir olmuyor. Gönlümde Euroleague’de oynamak, Eurochallenge Final Four’da yaşadığımız aynı güzelliği yeniden sizlere yaşatmak var. Yalnız bunlar bir anda olacak şeyler değil. Onun için organizasyon yeteneğine kavuşmuş, ekonomik yönden sağlam olan bir kulüp yaratmak gerekiyor.

CAMİA SAHİP ÇIKMALI

Camia da sahip çıkmalı ve taşın altına elini koymalı. İş Trabzonspor’u eleştirme noktasına geldiğinde herkes hakkıyla eleştirebilir. Buna da boynumuz kıldan incedir ama; Trabzonspor’un maddi konuları gündeme geldiğinde bu koskoca camiada nedense ortada hiçbir iş adamı ve önemli isim görünmüyor. Biz yönetim kurulumuz ve basketbolseverlerle bu kulübü idare etmeye çalışıyoruz. İşimizin kolay olmadığını biliyorum. Bu noktada şunu da açıkça şöyleyeyim, bu kulübe gelip “ben burada şunu yapmak istiyorum” diyerek bizimle fikrini paylaşan ya da bir şeyler yapmak isteyenler olursa oturup seve seve konuşmaya hazırım. Bu kulüp kimsenin tapulu malı değil. Bizi güzel hedeflere götürecek her türlü tavsiyeyi konuşmaya, gereğini yapmak da dahil her türlü ortak paylaşımı yapmak isterim.

TAV SPONSORLUĞU GÜNDEMDE DEĞİL

Bir haber yaparken öncelikle haber kaynağını doğrulatmak gerekir. Trabzonspor Basketbol Kulübü’yle ilgili bir iddia yahut bir şey varsa şayet, bu kulübü ararsınız. Orada kulüp başkanı ya da sorumlu her kimse ondan bir açıklama alırsınız. Bu haberi yapanlar o gün bir fotoğraf görüyorlar ve altını da kafalarına göre dolduruyorlar. Burası Trabzonspor ve futbol kulübünü de, basketbol kulübünü de idare eden bir başkan var. Bu insanlar her zaman iletişim halinde, birbirimizden bağımsız ya da habersiz bir şey yapmamız söz konusu değil. Dolayısıyla bu teknik olarak mümkün değil. Bizim bilgimizde, onayımızda olmayan bir şey gerçekleşmesi de söz konusu değil. Yardımcım Ali Bora Bey başta olmak üzere, Tav’ın tüm yönetim kadrosundaki arkadaşlarımız bize yıl içerisinde farklı noktalarda katkıda bulunuyorlar. Mesela bu bazen ulaşım noktasında oluyor. Bu katkılardan dolayı Sani Şener başta olmak üzere Tav yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Konu Trabzon ve Trabzonspor olduğunda, Tav fazlasıyla ön plana çıkan bir gruptur. Bize bu noktada bir katkı vermelerinden şeref ve onur duyarım. Ancak ana sponsorluk vs. gibi onların dahil olmadığı bir konuda, onlar adına bir karar verip bir şeyler yapmak da en başta onlara saygısızlık olur. Dolayısıyla böyle bir konu şu anda gündemimizde yok.”

KOLAY PES ETMEM

Ben kolay kolay pes etmem. Elimizden gelenin fazlasını yapacağız ancak bu işlerin kolay olmayacağı belli. Özellikle de Trabzon içerisinde kendi öz evlatlarından oluşmuş 5 bin tane genç, yeri geldiğinde 10 bine ulaşan taraftarın basketbola sahip çıkmasını ve basketbol kulübündeki bu gelişime de kayıtsız kalmamalarını her zaman kendilerine hatırlatacağım. Onun dışında başka gelişmeler de olabilir. Şu zamanlarda da oluyor. Taraftarlarımız şunu bilsin, ben yani Abiş Hopikoğlu burada olduğu sürece yine ve hep daha iyisini ortaya koymak noktasında elimden geleni yapacağım.

HER TÜRLÜ İLİŞKİYİ ZORLUYORUZ

Neden Fenerbahçe ve Doğuş gibi  bir birleşme olmasın? Türkiye’de bir X markası hedeflerini büyük bir camiayla beraber bir yere taşıma noktasında hedef ve amaç ortaya koyarsa, bunu Türkiye’de yapabileceği ilk 3 kulüpten biri Trabzonspor’dur. Hangi marka bunu yaparsa yüzde yüz çok büyük fayda sağlayacaktır. Bu noktada alternatifleri masaya yatırıyoruz ve her türlü ilişkiyi zorluyoruz. Bunu da tüm basketbolseverlerin bilmesini isterim. 

Haber/Derleme: Nurbahar Yıldız

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın