• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
Vurun abalıya
03/12/2017
  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper


Vurun abalıya

Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık. Bu haberler gölgesinde Karşıyaka’ya da son hücumda yenilen takımımız için Fenerbahçe Doğuş  maçı hem toparlanma hem de derbi galibiyeti ile rakiplere mesaj verme maçıydı.

Taraftar da maçın kendileri için ne kadar önemli olduğunu tribünleri doldurarak ve çeşitli mesajlar içeren pankartlar hazırlayarak gösterdi. Maçın başlamadan sahaya atılan konfetiler ve bazı tezehüratlar nedeniyle hakemler 2 anons birden verdi.

İkinci periyotun bitmesine 4.25 kala, Vesely perdeleme sırasında önce Vasiliauskas’a hücum faulü yaptı ve sonrasında da hiçbir şey yapmamış gibi hakeme Vasiliauskas’ın teknik faul alması için itiraz etti. Green yerde yatan takım arkadaşını kaldırırken yine Vesely, sanki Green kendisine müdahele etmiş gibi değişik hareketlerde bulunmaya başlayınca oyuncumuz Obekpa sinirlerine YİNE hakim olamayarak sahada hırs adı altında gizlenmiş sahtekarlıklarla oynamaya çalışan Vesely’ye tokat attı ve ihraç edildi.

Bunun sonrasında ise taraftarın “küfürlü” tepkileri üzerine 4. Anons verildi ve önce hakemler sonrasında takımlar soyunma odasına gitti. Bu olayların üzerine taraftar sahaya girmeye çalıştı. Tepkiler ve tezehüratlar devam etti dışarı çıkana kadar.

Olayların sonunda Obekpa ve Alper Saruhan diskalifiye edildi. 4 faul atışı ve bir hücum kullanan F. Doğuş 3 sayı gerideyken 3 sayı öne geçti ve maçın hakimiyetini maç sonuna kadar elinde tutarak 119-90 galip geldi.

Şimdi bu olaylardaki asıl suçlu, sorumlu, veya içinizi soğutacak herhangi bir sıfat, provokasyona çabuk gelen taraftar diyebilirim. İki üç paragraf futbol kültürü ile basketbol kültürünün farklarını, daha sakin olup hakkımızı gerekli mecralarda aramamız gerektiğini de anlatabilirim. Hatta daha da ileri giderek bugün o olayları başlatanları takım adına hain bile ilan edebilirim.

Ama ben bugün sahaya çıkınca pankartı görüp yüzü düşen hakem triosunu, görüntüleri izlerken Vesely’nin sahtekarlıklarını izlemeyip “buraları sar” diyerek sadece Obekpa’nın tokatını izleyen baş hakemi, daha önce oynadıkları çoğu maç gibi bu maçtada hakemi etki ve baskı altına almaya çalışan Obradoviç ve öğrencilerini, taraftar çıkınca bile soğumayıp sert faullere başvuran Melih’i izlediğimi için taraftara bu kadar yüklenmekle haksızlık edeceğimi düşünüyorum.

Taraftar yanlış yapmış olabilir ama şükürler olsun ki ne hırsızı savundular ne de ahlaksızı.

DİP NOT: Obekpa ve iki maç özelinde sezon genelinde ne kadar etkisiz olduğunu gördüğümüz koç ile yolları derhal ayırmalıyız. Bu maç düşüşün başlangıcı olmasın bu maç dirilişin tetikleyicisi olsun.Paylaş | | Yorum Yaz
694 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın