• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Bedri Sertkaya
bedrisertkaya@gmail.com
GURUR GECESİ
24/04/2015

  e-posta: bedrisertkaya@gmail.com 
 


GURUR GECESİ

Trabzonspor Romanya'nın Energia takımıyla karşılaşmadan önce kendinden emindi.Maç öncesinde rakip takım Coach'u Trabzonspor'a 90 sayı atacak durumda olmadıklarını 65 sayıda tutmak istediklerini söylüyordu.Bu sözlerle Trabzonspor'a karşı tempo yapmanın ne denli pahalıya mal olacağını anlatmaya çalışıyordu belki de...
,
Trabzonspor maça iyi başlamadı.Romanya takımı Energia bir ara farkı arttırsa da Trabzonspor Dwight Hardy ve arkadaşlarının toparlanmasıyla buna izin vermeyerek devreyi önde kapatmamızı sağladılar.Stipanoviç'in hırsı görülmeye değerdi.Üçüncü periyotta Dwight Hardy'nin sayılarıyla üstünlüğünü devam ettiren Trabzonspor bu periyodu da önde bitiriyordu.
Dördüncü periyotta Sean Marshall'ın üçlükleriyle rakibiyte aradaki farkı giderek açan Trabzonspor Stipanoviç'İn mükemmel savunması ve hırsıyla rakibini sürklase etti.Seyircisinin desteğini de arkasına alan Trabzonspor Can Altıntığ ve Bost'un organizatörlüğünde son periyotta rakibinin skora ortak olmasına hiç fırsat vermedi.Öyle ki son 7 dakika da stressiz ve keyif dolu bir maç izledik.Son dakikalarda umudunu yitiren Romanya temsilcisi silik bir oyun sergiledi gibi gözükse de aslında bu oyuna onları zorlayan isteği ve hırsıyla Trabzonspordu.Maçta dikkat çeken diğer bir istatikse Trabzonspor'un ribaundlardaki ezici üstünlüğüydü.Trabzonspor Energia takımını yenerek bir gurur gecesi yaşamamıza sebep oldu.Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekir.
Finalde Trabzonspor'un Fransız rakibi Nanterre karşısında ev sahibi olma avantajını kullanarak kupayı alacağına olan inancım tamdır.


1062 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OLMAK YA DA OLAMAMAK - 28/12/2015
Trabzonspor TED Kolejliler maçını salonda izlemek için üç arkadaş soğuk havaya aldırmadan yola çıktık. Hava soğuk da olsa vakit kısıtlı da olsa o gün günlerden Trabzonspor'du. TED Kolejliler'i daha önce hiç izlememiştim. Trabzonspor'u ise canlı olara
KOLAY RAKİP - 14/11/2015
Trabzonspor maçını uzun bir aradan sonra salonda canlı izleme imkanını buldum. Öyle ki Trabzonspor'u TV dışında izleme imkanı bulmak benim için heyecan vericiydi. Trabzonspor seyircilerine ayrılan taraf ilk yarıda Telekom'un savunduğu potanın arkasıy
SİYAH BEYAZ - 31/05/2015
Maça güzel başlayan Trabzonspor ilk yarıda başabaş bir mücadele gösterdi.İlk yarıda savunmada Anadolu Efes gibi tecrübeli ve güçlü bir takım karşısında denk bir mücadele gösteren Trabzonspor konsantrasyonunu kaybetmedi.
KISMETİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİN - 27/04/2015
Trabzonspor basketbolda tarihi gecelerinden birini yaşadı.Nanterre takımı atletik oyunculardan kurulu dinamik bir ekip ve Trabzonspor ise sezon boyunca kadrosunu yeni takviyelerle değiştiren ve bir oyun felsefesi oturtmaya çalışan bir ekip.
Düşük Yüzde Mağlubiyeti getirdi - 04/01/2015
Trabzonspor Banvit karşısına ilk çeyrekte kötü bir performans göstererek başladı. Gani Lawal ve Can Altıntığ'dan faydalanamayan Trabzonspor'da üçlük yüzdesindeki kötü atışlar ve tercih hataları farkın açılmasına neden oldu.