• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Bedri Sertkaya
bedrisertkaya@gmail.com
KISMETİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİN
27/04/2015
  e-posta: bedrisertkaya@gmail.com twitter: @bedrrrsrtkaya
 

KISMETİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİN

Trabzonspor basketbolda tarihi gecelerinden birini yaşadı. Nanterre takımı atletik oyunculardan kurulu dinamik bir ekip ve Trabzonspor ise sezon boyunca kadrosunu yeni takviyelerle değiştiren ve bir oyun felsefesi oturtmaya çalışan bir ekip. İlk periyotta Nanterre Trabzonspor'u alışık olmadığımız sayı ortalamalarında tutarak sayı atmasına izin vermedi.Trabzonspor pota altında ve dış atışlarda etkili de olamayınca rakibine yaklaşamadı. Özellikle Alper Saruhan'ın kaçırdığı dış atışlar Nanterre karşısında öne geçme şansımıza engel oldu.

İkinci periyotta da Stipanoviç, Bost ve Hardy skor üretemeyince ilk yarıyı 28 sayı gibi düşük sayılarda tamamladık. Üçüncü periyotta Veliçkoviç, Ivanov, Hardy ve Stipanoviç ile oyuna tutunmaya çalışan Trabzonspor bir ara rakibin farkı 12 sayıya çıkarmasına engel olamadı. Son periyotta seyirci desteğini arkasına alan Trabzonspor oyunun kontrolünü tamamen eline geçirdi ve fırtına esmeye başladı. Skor 59-59 giderken gereksiz yere denenen iki dış atış yüzünden 61 rakamını yakalayamayan Trabzonspor Weems'in çok uzak mesafeden attığı üçlükle büyük bir dezavantaj ile karşı karşıya kaldı. Neyse ki seyirci desteği ve ekstra motivasyonla yılmayan Trabzonspor bitime kısa bir süre kala skoru lehine çevirmesini bildi.

Ve bitmek bilmeyen son saniyeler...Son saniyelerde Nanterre, herkesin gözünü kapadığı ve kulaklarını tıkayıp görmek istemediği bir şekilde saliseler kala adına artık ne derseniz deyin o ribaundla basketi buluyordu. Karar anı ise görülmeye değerdi. İki takım oyuncuları da başlarını ellerinin arasına almış endişeli bir bekleyiş içerisindeydi. Verilen son kararla birlikte Trabzonspor  basketbolda Avrupa Şampiyonluğu ünvanını elde edecekken bitime 0.1 salise kala kısmetinin önüne geçemeyerek ikinci oluyordu...1170 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OLMAK YA DA OLAMAMAK - 28/12/2015
Trabzonspor TED Kolejliler maçını salonda izlemek için üç arkadaş soğuk havaya aldırmadan yola çıktık. Hava soğuk da olsa vakit kısıtlı da olsa o gün günlerden Trabzonspor'du. TED Kolejliler'i daha önce hiç izlememiştim. Trabzonspor'u ise canlı olara
KOLAY RAKİP - 14/11/2015
Trabzonspor maçını uzun bir aradan sonra salonda canlı izleme imkanını buldum. Öyle ki Trabzonspor'u TV dışında izleme imkanı bulmak benim için heyecan vericiydi. Trabzonspor seyircilerine ayrılan taraf ilk yarıda Telekom'un savunduğu potanın arkasıy
SİYAH BEYAZ - 31/05/2015
Maça güzel başlayan Trabzonspor ilk yarıda başabaş bir mücadele gösterdi.İlk yarıda savunmada Anadolu Efes gibi tecrübeli ve güçlü bir takım karşısında denk bir mücadele gösteren Trabzonspor konsantrasyonunu kaybetmedi.
GURUR GECESİ - 24/04/2015
Trabzonspor Romanya'nın Energia takımıyla karşılaşmadan önce kendinden emindi.Maç öncesinde rakip takım Coach'u Trabzonspor'a 90 sayı atacak durumda olmadıklarını 65 sayıda tutmak istediklerini söylüyordu.
Düşük Yüzde Mağlubiyeti getirdi - 04/01/2015
Trabzonspor Banvit karşısına ilk çeyrekte kötü bir performans göstererek başladı. Gani Lawal ve Can Altıntığ'dan faydalanamayan Trabzonspor'da üçlük yüzdesindeki kötü atışlar ve tercih hataları farkın açılmasına neden oldu.