• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE?
05/03/2017

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter:  

  


ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE?

Hafta boyunca başta sosyal medya olmak üzere tüm yayın organlarında ciddi bir kampanya vardı. “Play-off aşkına” başlığıyla yapılan paylaşımlarla taraftarlar salona davet edildi. Bu davete ciddi bir karşılık geldi. EuroChallenge finalini saymazsak son yılların en ilgi duyulan maçı oldu Galatasaray Odeabank maçı.

Trabzonspor Medical Park maça hücumda önemli bir özgüvenle başladı. Kadji ve Gutierrez’in sakatlıktan dönmesi ile genişleyen rotasyonun bu özgüvene katkısı çok barizdi. Darüşşafaka maçının formda oyuncusu Malcom Lee ilk beşte başlayarak Wright yokken şans bulmaya devam etti.

Maça gayet iyi başladı Trabzonspor MP. Hücumda üretken bir oyun oynamaya çalışıyor, sürekli en uygun oyuncuyu arıyordu. Daha önce ki maçlarda gördüğümüz zorlama atışlardan uzak durmaları da çok önemliydi.  

Bu üretken oyunun önüne çıkan ilk engel Gutierrez’in daha ilk periyotta faul problemine girmesi oldu. Takımda ideal bir oyun kurucu olmadığı zaten bilinen bir şey. Burada önemli olan eldeki oyuncular içerisinde takımı yönetmeye en uygun oyuncunun Gutierrez olması.

Gutierrez oyunda yokken maçın başından beri sorumluluk alan Green’in hız kesmedi. Süre alan her oyuncunun hücumda katkı yapması, Trabzonspor MP rakiplerine direnç göstermesi için zaten çok önemli. Green’e arkadaşları eşlik edince maçın kontrolünü hiçbir an rakibine vermedi.

Hücum oyununda ki pozitif görüntünün savunmada gözükmemesi maçın göze batan bir diğer olumsuzluğu oldu. Özellikle pota altından gelen sayılara bir türlü engel olunamadı. Dusan Cantekin oynadığı dakikalarda savunmada neredeyse hiç katkı veremedi. Uzun boyuna rağmen, pozisyonlara tepki vermekte ağır kalışı ile dikkat çekti.

Burada incelenmesi gereken diğer bir konuda eksik kadroda yer bulan oyuncuların katkıları olmalı. Malcom Lee atlet özellikleri yüksek ve yetenekli bir oyuncu olduğunu birçok kez göstermesine rağmen kritik dakikalarda hatalı tercihleri ile dikkat çekti. Bu kadar yetenekli bir oyuncunun kendini yeteri kadar gösterememesi çok ilginç.

Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik. Trabzonspor MP hücumda başarılı olduğu bir maçı Green’in mükemmel performansına rağmen savunmada yaşanan aksaklıklar ve bazı oyuncuların hatalı tercihleri ile kaybetti ve bu kayıp ile play off yarışında rakiplerinin gerisine düştü. Paylaş | | Yorum Yaz
537 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın