• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Furkan Dündar

Furkan Dündar
av.furkandundar@gmail.com
ŞANSIZLIK
28/10/2017
  e-mail: av.furkandundar@gmail.com   twitter: 

  


ŞANSIZLIK
 
Dörtte iki ile yoluna devam etmek isteyen iki takımın mücadelesinde, geçen hafta 111 sayı atarak taraftarlarını heyecanlandıran Trabzonspor'un performansı merak konusuydu. 
 
İlk periyota hızlı hücumlar ile iyi başlayan bordo mavili ekip ikinci ve üçüncü periyotta ise bunun tam tersini yansıttı ve kötü bir oyun sergiledi. 
 
Kenar yönetiminin oyuna müdahale konusunda geç kalması günün eksilerindendi. Geçen haftanın yıldızlarından Kanadalı Heslip ile oyun kurma ısrarından vazgeçmeyen Markovski bunun cezasını skor anlamında ters etki olarak görmeye devam ediyor. Geçen haftanın en iyisi Heslibi oyun kurucu olarak oynatmak takıma eksi yönde ivme kazandırıyor. Bu ısrardan acilen vazgeçilmesi gerekiyor.
 
Sarunas ile oyun kurduğumuz zamanlar ise çok daha efektif bir saha görüşü ve hücum anlayışı ile oynadığımız gerçeği gözlerden kaçmamalı. Bu sebeple Sarunas ile oyun kurup, Heslip ile sonuca gidilmesi takım adına daha etkili olacaktır.
 
Son periyot biraz daha hareketlenen bordo mavililer son dakikalarda öne geçmeyi başarmasına karşın son saniyede büyük bir şans basketiyle maçtan mağlubiyet ile ayrıldı. İlk çeyrek ve son çeyrekte sahaya yansıtılan oyun biraz olsun bizleri umutlandırırken ikinci ve üçüncü çeyrekler tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Yılmadan daha fazla isteyerek her hafta üstüne koyarak, yeni oyunlar sahaya yansıtılırsa bu sene Trabzonspor istediği hedeflere ulaşabilir.


Paylaş | | Yorum Yaz
347 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

Derbinin kazananı Trabzonspor. - 21/11/2017
UZATMALAR BİZE YARAMIYOR - 07/11/2017
HEDEFSİZLİK. - 15/10/2017
Gelecek Yıl Planlanmalı - 14/04/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın