• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Aydın Örs'den Trabzon ve Trabzonspor Kamuoyuna Önemli Mesajlar

Aydın Örs: Gönlümüz Her Zaman Trabzonspor'un Başarısından Yana 09 Mart 2011 20:18:35

Aydın Örs'den Trabzon ve Trabzonspor Kamuoyuna Önemli Mesajlar

Her Salı günü Saat: 20:00'de KUZEY TV'de yayınlanan, İsmail Alkan ve Bora Numanoğlu'nun yoruplayıp sunduğu POTA ARKASI basketbol programının dün akşamki (Salı) konuğu, basketbol denince ilk akla gelen isim olan olan ve şu anda Fenerbahçe Ülker'in Teknik Menajerliğini yapan Aydın Örs'dü.

Aydın Örs, POTA ARKASI basketbol programı vasıtasıyla Trabzon ve Trabzonspor kamuoyuna önemli açıklamalar yaptı.

Tüm Trabzonlulara Teşekkür Ediyorum:

"Öncelikle Trabzonspor'la oynadığımız karşılaşma için Trabzon'a gelişimizden gidişimize kadar, gerek Trabzonspor MP cephesi, gerekse de dostlarımız bizlerle çok iyi ilgilendiler, hepsine teker teker teşekkür ediyorum.

Ayrıca, Türkiye'nin her tarafında bulunan ve hoş olmayan tezarrühatlar yapan 20-30 kişilik seyirci topluluğunun haricinde, Trabzonspor taraftarı, takımına sahip çıkan çok centilmen bir taraftar kitlesi var."

Gönlümüz Her Zaman Trabzonspor'un Başarısından Yana:

"Trabzonspor takımı ise, yeni bir kadro kurmaları nedeniyle sezon başı her takımın yaşayabileceği sıkıntıları yaşadılar, fakat gördük ki Trabzonspor, Sakota'nın gelişiyle takım olma yolunda oldukça mesafe katetmiş. Bunda takımı BBL'ye çıkaran Alaeddin Yakan'ın katkısını da unutmamak lazım. 

Gönlümüz her zaman Trabzonspor'un başarısından yana olduğu gibi, Trabzonspor'un futbolda olduğu gibi basketbola da vereceği çok şey var. Doğan Hakyemez gibi bu işi bilen profesyonel bir insanın Trabzon'da bulunması da bir şanstır. Trabzon halkının Doğan Hakyemez'e sahip çıkması gerekir."

Altyapı Çok Önemli:

Aydın Örs'e altyapı konusunda sorduğumuz soruya ise; "Bu soru çok önemli, Bir takım ne kadar güçlü olursa olsun  altyapısına yatırım yapmadıktan sonra uzun vadede başarıyı yakalama şansı olamaz. Çünkü oyunculara ödenen ekstra paraları düşündüğümüzde, bu paralarla bu çarkların dönmesi mümkün değil.

Biz Efes'le koraç kupasını altyapımızdan çıkardığımız 8 oyuncumuzla kazandık. Onun için altyapıya her kulübün önem vermesi ve çok ciddi yatırım yapması gerekiyor. Altyapıya yatırım yapmadan oluşturacağınız üst düzey takımlar ve kadrolar sizi bir yere kadar taşır, ilerisi hiçbir zaman olmaz."

Aydın Örs'e Fenerbahçe'nin altyapısını sorduğumuzda ise; "kendi A takımımızda şu anda 3 tane altyapımızdan çıkmış oyuncumuz var fakat gerek Eurolig, gerekse de lig'de oynadığımız zor karşılaşmalar nedeniyle bu çocuklara bir türlü şans veremiyoruz. Onun için önümüzdeki sezon Pilot takım projemizi hayata geçirme kararı aldık."

"Ayrıca altyapımızda çok yetenekli oyuncularımız var fakat bu çocukları altyapıdan alıp zorlu lig maratonunda ve direk Eurolig'de oynatma şansımız yok. Onun için önümüzdeki sezon bölgesel lig'den başlayıp pilot takım projesini hayata geçirip TB2L'ye çıkarmak için uğraşacağız. Ki altyapımızdan gelen yetenekli oyuncularımızı burada değerlendirip hem gelişimlerini izleyeceğiz, hem de tecrübe kazanıp A takım seviyesine gelmelerine yardımcı olacağız." dedi.

TrabzonBasket.Com / Özel Haber 

  
1835 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın