• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Ahmet Kandemir RöportajıAHMET KANDEMİR : " TRABZONSPOR MEDICAL PARK’A FAYDALI OLMAYA GELDİM "

TRABZONSPOR MEDICAL PARK’A FAYDALI OLMAYA GELDİM

Lig devam ederken takımın başına geçmek koçlar için hiç kolay değildir. Takımı tanımak açısından Koç’un zamana ihtiyacı olabilir. Yeni bir başlangıç var . Sonuç olarak buraya faydalı olmaya geldim. Alınan mağlubiyetler ve beklentilerin altında bir gidişat olduğu için oyuncuların morali bozuk. Öncelikle bir koç olarak oyuncularımızın moral seviyesini yükseltmem gerekiyor. Tekrardan kendilerine olan güvenini arttırarak basketbol oynamaktan keyif alacak duruma getirmeye çalışıyoruz.

TAKIMA SINIF ATLATABİLECEK BİR OYUNCU TAKVİYESİ YAPABİLİRİZ

Hedefimiz geride kalan 12 maçta kazabildiğimiz kadar fazla maç kazanarak kendimizi Play-Off’a sokmak. Bunun içinde bu kadronun kalite anlamında yeterli olduğunu düşünüyorum. Velickovic’in takımdan ayrılmasından dolayı uzun rotasyonunda problem olabilir. Fakat Eurocup olmadığı için haftada tek maç oynayacağız. Eğer bundan sonra takımımıza takviye yapacak olursak, gerçekten bu takıma sınıf atlatabilecek bir oyuncu takviyesi yapabiliriz.

PINAR KARŞIYAKA MAÇI İLE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAK İSTİYORUZ

Faydalı olmak istiyorum. İyi bir kadro var. Kötü bir dönemi her takım geçirir. Gördüğüm kadarıyla oyuncularda moral bozukluğu var . Hiç bir sporcu sahaya çıktığı zaman kaybetmek istemez alınan galibiyetler oyuncuların moral ve motivasyonuna çok olumlu katkı yaptığı gibi mağlubiyetlerinde ters reaksiyon yaptığını biliyoruz. Ama bundan sıyrılmak lazım. Sıyrılmak içinde maç kazanmak gerekiyor. İnşallah Pınar Karşıyaka karşısında iyi bir oyunla birlikte galibiyetle başlangıç yaparız.

TARAFTAR DEMEK KOŞULSUZ SEVMEK DEMEK, RENGE ARMAYA BAĞLI OLMAK DEMEKTİR.

1997 yılından beri koçluk yapıyorum. Önemli camialarda koçluk yaptım. Karadeniz bölgesinde basketbol son 4-5 yıldır gelişmeye başladı. Talep görmeye başladı. Sevilmeye başladığı için kulüp yatırım yapmaya başladı. Trabzon şehrinde basketbol sevgisi muhakkak vardır. Önceki yıllarda Takım olmadığı için bu sevgi çok fazla ön plana çıkmamıştır. Trabzonspor Medical Park ile bu ön plana çıkmaya başladı. Kişiler, koçlar, oyuncular gelip geçer, ancak forma, arma hep orada kalır. İnsanlar forma ve arma aşkı için taraftarlık yaparlar. İyi giderken herkes takımını sevebilir takımını destekleyebilir. Kötü olan gidişatı durdurmak yine taraftarın elindedir. Taraftar karşılıksız sevendir. Her sezon şampiyon olamazsınız her sezon en iyi yerlerde bitiremezsiniz kötü giderken iyiye doğru gitmekte taraftarın etkisi çok büyüktür.

OYUNCULARA OLUMLU MORAL VEREREK KENDİLERİNİ GÜVENİLİR HALE GETİRMEK NETİCELERE OLUMLU REAKSİYON GÖSTERECEKTİR

Sporcu çok duygusaldır antrenörüne karşı, kulübüne karşı taraftarına karşı duygusaldır. Taraftarın verdiği olumlu olumsuz tepki taraftara pozitif ve negatif etki yapar. Oyunculara olumlu moral vererek kendilerini güvenilir hale getirmek neticelere olumlu reaksiyon gösterecektir. Alınan sonuçlarda taraftarın etkisi ve tepkisi çok önemlidir.


Yorumlar - Yorum Yaz