• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Abiş Hopikoğlu'ndan Önemli Açıklamalar
Medical Park Trabzonspor Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu, basın mensuplarına bir kahvaltı vererek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

BÜTÇE 12 MİLYON TL

Başkan Abiş Hopikoğlu, Trabzonspor Medical Park'ın bütçesinin 12 Milyon Lira olduğunu açıkladı. Bütçenin 7,5 milyon liralık kısmının Muharrem Usta ile yapılan iki yıllık sponsorluk sözleşmesinin ilk yılı için alındığını, 2 Milyon liranın Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan geldiğini, 2 Milyon liralık kısmını kendisinin karşıladığını ve kalan paranın da yöneticilerin cebinden çıktığını  söyledi.

Trabzonspor Medical Park'ın genç takım oyuncularının ve alt yapı hocası Milan Kotarac’ın da hazır bulunduğu toplantıda açıklama yapan Hopikoğlu, “Takımımızın sportif başarı olarak konumu şu an pek de iyi olmayabilir. Ancak bir geçiş süreci yaşıyoruz ve kısa zamanda toparlanacağız. Play Off’a kalacağımızdan şüphemiz yok. Çok daha iyi yerlere geleceğiz “dedi.

MEHMET YİĞİT ALP İLE ÖDEME SORUNLARINI KONUŞACAĞIZ

Basketbol Kulübünün sokağa atacak parası olmadığını ifade eden Hopikoğlu, “ Göreve geldiğimizden bu yana 4 Milyon Lira harcadık. 2,8 Milyonluk geçmiş döneme ait borç vardı. Biz geçmiş borcu kabul ettik, itiraz etmiyoruz. Borcun 1,35 Milyon Liralık kısmını ödedik. Ancak 2 Milyon Liralık borç, faizlerle birlikte 3,5 Milyon Liraya ulaştı. Eski Başkan Mehmet Yiğitt Alp ile bir araya geleceğiz. Bu ödeme sorunlarını beraber görüşüp faizleri indirmeye çalışacağız “diye konuştu.

Galibiyetin ve başarılı olmanın ödüllendirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Hopikoğlu, “ Keşke imkânımız olsa da her maç sonunda oyuncularımızı, teknik heyetimizi ödüllendirebilsek.  Ancak şu an bu pek mümkün gözükmüyor. Maddi şartlarımız böyle ödemeler yapmamız için uygun değil ne yazık ki “dedi.

ALTYAPIYA MİLAN KOTARAC'I GETİRDİK

Basketbolda kurumsal olarak adımlar attıklarını belirten Abiş Hopikoğlu, “Alt yapıya Sırp Koç Milan Kotarac’ı getirdik. Kendisi dünya çapında bir isim. Kesinlikle başarılı olacağına inanıyoruz. Ata Koleji ile de özel bir anlaşma yaptık. Alt yapıdaki 11 oyuncumuza burs verecekler. Önümüzdeki yaz mevsiminde ilçelerde ve Trabzon sokaklarında sokak basketbolu turnuvaları yapacağız. Sokaklara inmeliyiz. Bunun için çalışmalar yapmalıyız " ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Basketbol taraftarlarından destek isteyen Başkan Hopikoğlu, “ Trabzonspor basketbol taraftarlarının gerçek basketbol taraftarları olmalarını istiyoruz. Tribün liderleriyle konuşup tribünleri doldurabiliriz ama bu çok doğru bir yöntem değil. Trabzonspor Basketbol taraftarlarını Hayri Gür’e bekliyoruz. Bu takım yenilse bile başarılı olacak. Bize inanın. “dedi.

NİHAT MALA'NIN ELİMİZDE BOŞ İMZALI KAĞIDI VAR

Trabzonspor Medical Park'ın Genel Menajeri Nihat Mala ile ilgili konuşan Hopikoğlu, “Nihat Mala’nın elimizde boş imzalanmış kağıdı var. Bana bu takım ilk sekize giremezse tüm verdiklerinizi alın benden dedi." ifadelerini kullandı.