• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Hakan Demir Röportajı

Hakan Demir Röportajı 06.11.2013“MÜCADELEMİZİN PARÇASI OLUN”

Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü, yeni Başantrenör Hakan Demir ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Başantrenör Demir röportajında Trabzonspor'a transfer olma hikayesini, hedeflerini, bugünü ve yarını bulacaksınız.…

İşte, Başantrenörümüz Hakan Demir’in TS Basket resmi web sitesine yapmış olduğu açıklamalar:

Trabzonspor’a transferiniz nasıl gelişti? Sayın Başkanımız Abiş Hopikoğlu, Aliağa Petkim ile olan mukavelenizin 2. yılını yırttığınızı açıkladı. Bu süreci bize anlatır mısınız?

Aliağa Petkim ile 2 yıllık sözleşmem vardı ve orada da takımı belli bir raya sokmuştum. Ama kafamda her zaman daha büyük bir projenin içinde olma isteği vardı. Genel Menajer Nihat Mala Trabzonspor’la anlaştıktan sonra ve hazırlık dönemindeki karşılaşmalarımızda, buradaki projenin büyüklüğünü, yönetimin isteğini ve bu doğrultuda gerçekleştirilen transferleri görmüştüm. Trabzonspor Medical Park’tan da bana bir teklif gelince; henüz emekleyen projeyi büyük noktalara getirme hayaliyle bu teklifi Aliağa Petkim yönetimine ilettim. Aynı zamanda Aliağa Petkim Spor Kulübü yönetimine, bu sene yaşanan belli sıkıntıların çözülmesi kaydıyla, Trabzonspor Medical Park’ın sahip olduğu büyük projenin içinde olmak istememe rağmen, onlarla kalacağımı belirttim. Ancak onlar bana bu sıkıntıların çözüleceğine dair garanti veremeyeceklerini söylediler. Ben de bu cevap ile daha bir gönül huzuruyla, büyük bir projenin içinde olma isteğimi gerçekleştirme fırsatı buldum.

Trabzonspor’un 2. Lige düştüğü yıl, siz Karşıyaka’nın Başantrenörüydünüz ve Trabzonspor için son derece kritik olan Olin Edirne maçını kaybettiğiniz için de size isnad edilen iddialar var. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Aslında ben bu soruya ve bu konuşulanlara cevap vermeyi dahi kendime yakıştırmam. Soruda adı geçen Karşıyaka Spor Kulübü, Trabzonspor gibi Türkiye’nin en değerli kulüplerinden biridir. KSK çatısı altında böyle bir olayın konuşulması dahi çok büyük bir hatadır. Bu hatada da ısrar edilmemelidir. Bana gelince… Ailemin ve benim, hayatımıza hükmeden değerleri tek bir kelimeyle özetleyecek olursam, ‘dürüstlük’ derim. Yaşam süreci, dürüstlük mücadelesiyle geçmiş bir insanın, böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalmasını da, hayatlarında bu tip vakaları yaşamayı ve konuşmayı sıradanlaştırmış zavallıların bir hayal ürünü olarak görüyorum.  Bunları ortaya atanlar, aynı zamanda Trabzonspor’un büyüklüğü, gücü ve Hakan Demir’in bir araya gelmesinden korkanlardır.

Trabzonspor Medical Park Takımı’nda neyi değiştirmeye çalışıyorsunuz?

Her şeyi baştan değiştirmeye çalışıyorum. Oyun felsefemi, şu anda emekleme döneminde olan Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı’nın ana felsefesi haline getirmek istiyorum. Bu felsefe, gittiği her yerde kendini ispat ettiği için de başarı, Trabzonspor Medical Park Basketbol için kaçınılmaz son olacak. Bunun için de çok çalışıyoruz.

Oyun karakterinizi nasıl özetlersiniz?

Oyun karakterimi; fiziksel oyuna dayalı, sert savunmanın kararlı ve sürekli halde yapıldığı, takım hücumunun akıcı ve güçlü olduğu, temponun guardlar tarafından ayarlandığı ve yıllar önce Aydın Örs’ün Efes Pilsen’de bize öğrettiği, hâlâ daha sürdürülen total basketbola dayalı bir sistem olarak özetleyebilirim. 

Hedeflediğiniz takım ne zaman ortaya çıkacak?

Bu takım her hafta bu sistemin üzerine koyarak, detaylarına inerek yoluna devam edecek. Bu doğrultuda da, sistem tam anlamıyla oturduğunda bizi iyi sonuçlar almaya taşıyacak. Trabzonspor, fikstürün başında kaybetmeye tahammülü olmayan maçları kaybetti ve ben de zorlu bir fikstürün kritik döneminde görev aldım. Bundan da hiç çekinmedim. İnandığım 2 şey var: Birisi Trabzonspor basketbol kulübünün gücü diğeri de bu takımın kapasitesi. Bu ikisi bizde olduğu için başarıya ulaşmanın Trabzonspor Basket için kaçınılmaz bir son olduğunu daha önce de belirttim.

Cumartesi günü İstanbul’da oynanacak Beşiktaş maçı için ne söylemek istersiniz?

Trabzonspor Medical Park Basketbol Takımı, maçı kazanabilmek adına tüm gücünü parkeye yansıtacak. Beşiktaş’ın ev sahibi avantajı olması nedeniyle daha dikkatli, daha kontrollü ve 40 dakikaya yayılan bir oyun sergilemek zorundayız. 

Son olarak camiaya mesajınız nedir?

Trabzonspor camiasına ve Trabzon halkına söyleyeceğim en önemli şey şudur: Bizim buraya inanarak geldiğimiz gücü, birlikte ortaya koymalıyız. Tribünleri tamamen doldurmalıyız. Taraftarımız, bize ve rakiplere bu gücü sahada hissettirmeli. Camiamızın tüm fertlerini, Trabzon’da basketbolun kalıcı olabilmesi için bizim mücadelemizin bir parçası olmaya davet ediyorum. 

Yorumlar - Yorum Yaz