• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

TS Basketbol Dağılmanın Eşiğinde !

TS Basketbol Dağılmanın Eşiğinde !  30 Mart 2011 14:20:59

Medical Park Trabzonspor Basketbol takımı, yaşanan maddi kriz nedeniyle dağılmanın eşiğine geldi.

Geçtiğimiz sezon TB2L şampiyonu olarak Beko Basketbol Lig’ine adını yazdırarak Trabzonspor camiasına büyük heyecanlar yaşatan Medical Park Trabzonspor Basketbol takımı, yaşanan maddi kriz nedeniyle dağılmanın eşiğine geldi.

Geçtiğimiz sezon da benzer krizin eşiğinden Doğan Hakyemez ve Medical Park hamlesiyle düze çıkarak Beko Basketbol Lig’ine TB2L şampiyonu olarak yükselen MP Trabzonspor, BBL sezonunun çeşitli dönemlerinde maddi krize girmiş fakat başkan Saner Ayar’ın çabalarıyla bu krizleri atlatmıştı.

Son zamanlarda basketbol kulübünde yaşanan maddi krizler oyuncuları da bunaltmış, oyuncular da çeşitli zaman dilimlerinde antrenmanlara çıkmayarak tepkilerini göstermişler, bu tepkiler sonucu kısmı ödemeler yapılarak kriz her seferinde ertelenmişti.

Hafta başından beri yaşanan gelişmeler ise kriz boyutunu derinleştirmiş, daha önce ayrılan Mutlu Demir ve Hakan Yapar gibi en son takımın yıldızı Rasic’in de maddi sebeplerden dolayı Rytas’la anlaşması takımın ve oyuncuların moralini bozmuş, hafta başından beri de idmanları boykota başlamışlardı.

Kulüpteki maddi kriz ve içerideki alacaklarından dolayı yabancı oyuncuların çoğunun sözleşmesini boşa çıkardığı gibi, hafta sonu oynanacak olan Olin maçına çıkmama ve Trabzon’u terketme eğilimleri olduğu da belirlitiliyor.

Son yaşanan süreçte basketbol kulübü ile Trabzonspor kulübü ve Başkanı Sadri Şener nezdinde yapılan görüşmelerden de bir sonuç çıkmadığı, Trabzonspor Kulübü yönetiminin basketbola sıcak bakmaması nedeniyle de bir ilerleme sağlanamadığı alınan bilgiler arasında.

Başkan Saner Ayar’ın bu güne kadar tüm imkanlarını kullandığı, artık bundan sonra yapabileceği pek bir şeyin olmadığı da alınan bilgiler arasında.

Trabzonspor Basketbol Takımı’na ismini veren Medical Park hastaneler grubu ve bu grubun Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkan Yardımcısı olan Muharrem Usta’nın tavrı, Trabzonspor basketbolunun geleceği açısından oldukça kritik öneme sahip durumda.

Bugün şu saatlerde İstanbul’da Başkan Saner Ayar, Medical Park ve Basketbol Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez arasından çok kritik bir toplantı gerçekleştirilecek. Bu toplantıdan çıkacak olan sonuç Trabzonspor Basketbol Takımı’nın geleceğini belirleyecek.

Eğer ki bu toplantıdan da bir sonuç çıkmazsa; yabancıların takımdan ve Trabzon’dan ayrılması, takımın sahaya çıkmaması veya 6-7 yerli oyuncuyla sahaya çıkması, takımın ligden düşmesi, tüm sistemin dağılması vs gibi Trabzonspor ve Medical Park’ın tarihine kara bir leke olarak geçecek olan çok ciddi bir süreç başlayabilir.

Bir tarafında Medical Park grubu, diğer bir tarafında Trabzonspor ismi bulunan bu oluşumun bugün düştüğü bu durum kabul edilebilir olmadığı gibi, bu sistemin çökmesi durumunda, her iki tarafın isminin ülke gündemine düşebileceği negatif durumu da iyi analiz ederek buna göre tedbirler almak gerekiyor.

TrabzonBasket.Com

  
2402 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın