• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün 3 Yıllık Altyapı Organizasyonu…

Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün 3 Yıllık Altyapı Organizasyonu… 13.04.2017

Trabzonspor Basketbol Altyapısı, Abiş Hopikoğlu’nun Başkanlığında geçen 3 yıllık süreçte kendi organizasyonunun verilerini paylaştı.

Kulüp adına Altyapı koordinatörü Engin Kanber’in basına servis ettiği 3 yıllık organizasyonun verilerini aşağıda paylaşarak kendi editör notumuzu da haberin sonuna ilave ediyoruz.

* 2013-2014 sezonunda Abiş Hopikoğlu’nun başkan olmasıyla beraber Alt Yapıdan sorumlu yönetim kurulu üyelerimiz Derya Günal ve Serdağ Çakıroğlu’nun çalışmalarıyla Genel Menajerliğe görevini üstlenen Nihat Mala Trabzonspor Basketbol Kulübü alt yapısını güçlendirmek adına çok önemli hamleler yaptı.

 * Sırp antrenör Milan Kotarac’ı göreve getiren bordo-mavili yönetim, beni (Engin Kanber) ise Alt yapı idari koordinatörlük koltuğuna oturtarak alt yapı organizasyonun çalışmalarına başlamıştır.

 * İlk yılımızda altyapı nezdinde hatırı sayılır bir bütçe ayrılarak (600 bin TL) ülke genelinden oyuncularla birlikte Genç, Yıldız, Küçük, Minik ve Spor okullarımızı kurarak çalışmalarımıza başladık.

* Genç takımımız 96 jenerasyonu ile beraber büyük bir başarı ile Türkiye Şampiyonasına katılım başarısı göstermiş olup şuanda A takımımızda yer alan Mustafa Baştürk’ün takımımıza katılımını sağladık.

 * Yıldız ve Küçük takımımız ile de Anadolu Şampiyonasında oynama başarısı gösterilmiştir. Minik Takımımız ise Trabzon şampiyonu olup Minikler Şenliğine katılmıştır.

 * İkinci yılımızda önemli bir hamle yaparak Özel Ata Eğitim Kurumlarıyla “ Eğitim Sponsorluğu” yapılarak, sporcularımıza ücretsiz (yatılı, yemekli) eğitim imkanı sunulmuştur.

 * Daha önceki özel yurtta kalan sporcularımızın Trabzonspor A.Ş. ye ait Kadir Özcan tesislerinde konaklamaları sağlanmıştır. Ve aynı yıl alt yapımıza yeni bir servis aracı kazandırılarak oyuncuların ulaşım sorunu da giderilmiş oldu.

 * 99 jenerasyonu ile beraber Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandık. Aynı jenerasyondan 99 doğumlu Yusuf Necip Seçen’i A takıma kazandırdık. Yine 99 doğumlu Kaan Konak ile 98 doğumlu Ogün Cüre’yi A takıma kazandırdık. Aynı yıl oyuncularımızın Gelişimini sağlamak adına Erkekler Bölgesel Basketbol Ligine katıldık. EBBL, A takıma çıkan oyuncularımızın için önemli katkılar sağladı.

 * Üçüncü yılımızda Milan Kotarac’tan boşalan koltuğa İstanbul’dan Sabri Aşçı getirildi fakat kısa süren çalışmalardan sonra Sabri Aşçı ile yollar ayrıldı. Doğa Okulları ile Dünya Şampiyonu olan Bekir Erdal Erdinç göreve getirildi. Bu dönemde 98 jenerasyonu ile birlikte Genç takımımız Türkiye Şampiyonasında oynama başarısı gösterildi. Gelişim ligi takımımız ise Bölgesel ligde son 16’ya kalmıştır.

 * 2016-2017 sezonuna Erdal Erdinç’in görevden ayrılmasının ardından kulübümüz Trabzon’daki kendi sporcularımız olan Trabzonlu BESYO mezunu antrenörlerle birlikte devam kararı almıştır.

 * Sezon içerisinde sporcularımızdan 2001 doğumlu Yiğit Özkan U-16 Milli Takım Aday kadrosuna dahil edildi. Yiğit Özkan, milli takım aday kadrosuna katılan ilk Trabzonlu sporcu oldu. 2016-2017 sezonunda; Bölgesel ligde mücadele eden Gelişim takımımız devam eden 2. tur maçlarını oynama başarısı göstermektedirler.

 * Gelişim ligi takımımız çoğunluğu 1999-2000 doğumlu U-18 takımı sporcularından oluşmaktadır. U-18 ve U-16 takımlarımız Mayıs ayında oynanacak olan A seviyesi Türkiye Şampiyonası'na katılma şansı elde etmiştir. 

EDİTÖR NOTU:

Basına servis edilen bu paylaşımda dikkatimizi çeken bir nokta var ki; bu nokta da; altyapıdaki antrenörlerimizin isimlerinin “Trabzonlu Besyo Mezunu Antrenörler”  şeklinde geçiştirilmesi.

Eğer ki altyapımızda bir kıpırdanma ve başarı varsa, bu kıpırdanma ve başarıda elbette ki ismi zikredilen antrenörlerin payı vardır ancak içeriğinde “Trabzonlu Besyo Mezunu Antrenörler” şeklinde bir cümle ile geçiştirilerek isimlerinin dahi zikredilmesinden rahatsızlık duyulan kendi antrenörlerimizin payı ise çok daha fazladır.

Ve bu çocuklarımız Can Çuvalcıoğlu, Necati Gürses ve İsmet Alkan gece- gündüz, Cumartesi-Pazar demeden altyapı organizasyonunu sırtlayan, emek ve alın teri döken kendi çocuklarımızdır.

Ve bu çocuklarımız altyapılarımızdaki sporcularına bir “ÖCÜ” gibi değil, şefkatle ve bir ağabey olarak yaklaşarak eğitim vermektedirler. Yani başarının anahtarı buradadır.

Bu antrenörlerimizin isimleri, motivasyonlarının daha da artması açısından ilgili paylaşımda zikredilerek onore edileceğine, tam tersi bir şekilde karartılmasını bu çocukların emek ve alın terlerine haksızlık olarak görüyoruz.

TrabzonBasket.Com

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, basketbol sahası
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, basketbol sahası
Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, basketbol sahası

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa

  
812 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın