• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Ağaoğlu: Ya ödeyecek, ya da alacaklarından düşecek...

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Muharrem Usta döneminde futbol kulübüne borç yazıp basketbola aktarılan paralar için "bu parayı bize ödeyecek ya da bizden alacaklarından düşecek” dedi.

Ağaoğlu: Ya ödeyecek, ya da alacaklarından düşecek...17.07.2018

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Muharrem Usta döneminde futbol kulübüne borç yazıp basketbola aktarılan paralar için "bu parayı  bize ödeyecek ya da bizden alacaklarından düşecek” dedi.

Trabzonspor başkanı  Ahmet Ağaoğlu  basketbol takımının  Trabzonspor marka değerine  zarar verdiğini ifade etti. Özellikle geçen sezon birçok defa basketbol takımının  adının olumsuz  yönde  basın manşetlerini süslediğini  ifade etti.

Ağaoğlu,  “Birkaç kez  basket takımının  oyuncularına borçlarını ödeyemediği, oyuncuların  maçlara çıkmama kararı aldığı  gibi haberler yapıldı. Bunlar gerçekti. Zaten Trabzonspor ismini taşıyan basketbol takımı  kanunen kulübümüze ait  değil. Sadece isim hakkımızı kullanıyorlar.  İsim  Trabzonspor olunca  ve bu olaylar yaşanınca  marka değerimiz  zedeleniyor. İtibarımız düşüyor. Biz isim hakkını artık kullandırmayacağız. Trabzonspor olarak elbette basketbol şubesini kapatmayı  düşünmüyoruz. Yeni bir takımla basketboldaki faaliyetimizi  sürdüreceğiz”  dedi.  

Trabzonspor  kulübünden  basketbol takımına 11 milyonun üzerinde para gönderildiğine  işaret eden Ağaoğlu, “Bu para borç olarak gönderilmiş olsa yönetim kararı ile olmak zorunda. Böyle bir karar almamışlar. Peki o zaman Muharrem Bey’e soruyorum. Trabzonspor’a para vermişsiniz. Bunu da alacak olarak  yazmışsınız. Buraya kadar tamam. Peki yönetim kararı olmadan bizim kulüp  parasını  basketbol takımına  ne amaçla gönderdiniz?  Bu para nerede kullanılmış,  ne amaçla gönderilmiş  belli değil. O zaman  sayın Usta  basketbol takımına gönderdiği  ama Trabzonspor kulüp hesaplarına  kendi alacağı olarak yazdığı bu parayı  bize ödeyecek  ya da  bizden alacaklarından düşecek”  diye konuştu. Kaynak: Kaynar Kazan 17 Temmuz 2018 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın