• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Trabzonspor-Olin Gençlik Değerlendirmesi

Trabzonspor-Olin Gençlik Değerlendirmesi 08 Mayıs 2010 13:49:44

Trabzonspor-Olin Gençlik Değerlendirmesi

BBL’ye adını yazdıran ve TB2L şampiyonluğunu matemakiksel olarak olmasa da büyük ölçüde garantileyen Trabzonsporlu basketbolcuları, teknik heyeti ve yönetimi kutlayarak başlayalım.

Trabzonspor-Olin karşılaşmasının teknik kısmına pek girmek istemiyorum.Çünkü 52-41’lik skora baktığımız zaman 2 takım için ne derece önemli bir karşılaşma olduğu zaten anlaşılıyor.Karşılaşma boyunca yapılan karşılıklı top kayıpları, başarısız hucüm organizasyonları ve başarısız şut denemeleri kısır bir skor ortaya çıkmasına sebep olsa da, daha önceki karşılaşmalarda olduğu gibi asıl önemli nokta her iki takımın yapmış oldukları sert savunma düzenleriydi.

Sonuçta bu karşılaşmada Olin takımının Trabzonspor’a karşı bir üstünlük kurması mümkün değildi.Çünkü Trabzonspor’un arkasında yaklaşık 5 bin Trabzonsporlu basketbolsever vardı.Özellikle final periyodunda standart taraftar profili modundan, basketbol taraftar moduna girilince o koca salondaki 5 bin kişinin çıkardığı uğultuya ve baskıya dayanabilecek takım olacağını sanmıyorum.

Olin takımı, Final Four’dan önce ve devamında yaptığımız yorum ve tahminlerimiz doğrultusunda Trabzonspor’un ardından adını BBL’ye yazdıracaktır.Çünkü Olin takımı oynamış olduğu aşırı istekli ve dirençli oyunuyla BBL’yi hakediyor.

Olin karşılaşması için asıl değinmek istedğimiz nokta Trabzonspor camiasının büyüklüğüdür.

Dünya şampiyonasına evsahipliği yapacak olan ve test için bu turnuvanın yapıldığı Sinan Erdem Spor Salonunu, Trabzonspor yaklaşık 5 bin taraftarıyla tam anlamıyla test edip onaylamıştır.

Basın tribününden karşılaşmanın notlarını tutmak ve yazılarımızı yazmak için bulunurken, muhteşem Trabzonspor taraftarının Sinan Erdem Spor Salonunda ki şhovunu ve verdiği mesajı seyretmek ayrı bir mutluluk ve keyifti bizim için.

Karşılaşmadan önce Trabzonspor taraftarına yapılan çağrının etkisi de tabii ki olmuştur ama asıl gözden kaçmaması gereken nokta; Trabzonspor taraftarının sporu, branşıyla ayırmadan renklerine olan bağlılığıdır.Yani Trabzonspor taraftarı futbol aşığı gibi bilinse de basketbol camiasına verdiği mesajıyla “ben renklerime aşığım, nerede olursa olsun peşindeyim” demiştir.

BBL karşılaşmalarının ve play off maçlarının dahi 100-150 kişiye oynandığı karşılaşmaları baz aldığımızda, Trabzonspor’un gücünün ve camiasının ne derece önemli olduğunu, ülke basketbol camiasına nasıl bir heyecan getireceğini de tüm Türkiyeye göstermiştir.

Kısaca Trabzonspor basketbol kulübümüz ve takımımız yapmış olduğu hamlelerle BBL’yi fazlasıyla hakederek “6’da 6 yaparak BBL’ye çıkacak” tezimiz doğrultusunda da bizim açımızdan hedefine ulaşmıştır.Hacettepe ve Torku Selçuk karşılaşmaları ise Trabzonspor için sadece keyif ve formalite karşılaşmaları olacaktır.

TrabzonBasket.Com/Editör1438 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın