• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Final Four 2. Gün Değerlendirme

Editörden, Final Four 2. Gün Değerlendirmesi 09 Mayıs 2010 13:24:36 

Final Four 2. Gün Değerlendirme

TB2L Final Four da fırtınalar estirererk Hacettepe karşılaşmasına kadar 4’te 4 yapan Trabzonspor basketbol takımı, daha önce “rahat geçeriz” dediğimiz Hacettepe karşılaşmasına öyle bir başlangıç yaptı ki, şaşırdık kaldık !

Takımın nasıl bir basketbol oynadığını çözmeye çalışıyorduk ama çözebilene aşk olsun.Ne hucüm organizasyonunda, ne savunma da “takım” görüntüsü gitmiş, bireysel hata yapma rekoru kırmaya çalışan basketbolcular sahada dolaşır gibiydi.

Öyle ki ; ilk periyotun ortalarında skorboard’a baktığımız zaman eksi hanemizde 10-0’lık bir tablo ile karşı karşıyaydık.

Eğer takım toparlanmayıp galibiyete uzanmasaydı; Hacettepe’ye karşı alınacak bir mağlubiyetin Trabzonspor’un üzerine çökecek olan negatif ve dedikodu tarzı yansımalarını inanın uzun yıllar üzerimizden atamazdık.Belki BBL’ye çıkmamızda ve TB2L şampiyonluğumuzda negatif bir etkisi olmayacaktı ama BBL’ye çıkacak olan 2. Takım üzerindeki etkisi ve dedikodu tarzı yakıştırmaların önüne geçmemiz de mümkün değildi.İşte ilk 2 periyot bu endişeler ve stresle karşılaşmayı izledik.

Neyse ki basketbolcularımız ve teknik heyet durumun vahametini anlamış olacaklar ki ilk devre sonunda takım toparlanmaya başlamıştı.

3. periyot ve özellikle son periyot salonda tam da beklediğimiz bir Trabzonspor vardı.Gerek turnuva boyunca uyguladığı mükemmel sert savunmasıyla, gerekse de sayı üretmede Hacettepe’ye nefes aldırmadı.Zaten beklediğimizde oydu.Final Four öncesi ve akabinde yaptığımız yorum/değerlendirmelerde, Hacettepe takımının bize rakip olamayacağını belirtiyorduk, öyle de oldu.

Kısaca, Trabzonspor belki de Basketbol tarihinde olmayan bir şekilde 6’da 6 yaparak Final Four’dan BBL’ye çıkan tek takım oluyor.Trabzonspor’un farkı da bu olsa gerek.Yani, eze eze gelen bir şampiyonlukla BBL’ye adım atan bir Trabzonspor’u izledi tüm Türkiye ve basketbolseverler.

Hacettepe karşılaşmasının hafızalarda kalan belkide en güzel görüntüsü, sporcu çıkışından tekerlekli sandalyesini bizzat Saner Ayar’ın sürdüğü ASL hastası eski futbolcumuz İsmail Gökçek’in karşılaşmaya Saner bey tarafından getirilmesi ve tribünlerin uzun süre İsmail Gökçek lehine tezarrühat yaparken eski futbolcumuzun başını sallayarak duyduğu memnuniyetti.Üzücü olan ise, İsmail Gökçek’in aynı hassasiyetle uğurlanması gerekirken, şampiyonluk kutlamaları nedeniyle unutulmasıydı !

Bugün Selçuk karşısında formalite karşılaşmasında ter atacak olan Trabzonspor, seriyi 6’da 6 yaparak şampiyonluk kupasını Trabzon’a getirecek.

Asıl kıyamet ise, BBL’nin 2. Adayını belirleyecek olan Hacettepe Olin karşılaşmasında kopacak.Dün oynadığı Selçuk karşılaşmasında bizi hayal krıklığına uğratan Olin, bugün Hacettepe’ye karşı eğer turnuva boyunca sergilediği mücadelesini yansıtabilirse Hacettepe’yi rahat  geçerek Trabzonspor’dan sonra BBL biletini alacak olan 2. Takım olacağını düşünüyoruz.

TrabzonBasketr.Com/Editör1353 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın