• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Turgay Demirel Koltuğunu Korudu
18.09.2012       22.35
Turgay Demirel altıncı kez TBF Başkanlığı'na seçildi. 1992 yılından beri başkanlık görevini sürdüren Demirel, bugün yapılan seçimde delegelerden 105 oy alarak, rakibi Ali Doğan yaklaşık 40 oy fark attı ve tekrar başkanlık koltuğuna oturdu.

Genel kurul, FB başkanı Aziz Yıldırım'ın genel kurul yapısı ile ilgili çıkışı ile başladı. Bir anda ortalık buz keserken, tartışmanın devamı gelmedi. Ardından bazı delegeler 5er dakikalık konuşmalar yaptılar. Başkan adaylarının konuşmalarının ardından seçime geçildi. Geçerli 172 oyun 105'ini alarak tekrar başkanlığa seçilen Demirel, seçildikten sonra kısa bir konuşma yaparak delegelere ve diğer aday Ali Doğan'a teşekkür etti.

Demirel yaptığı konuşmada "Yeni arkadaşlarımızla birlikte Türk basketbolu için koyduğumuz hedeflere ulaşmaya çalışacağız. Ben özellikle bu genel kurulda böyle bir demokratik bir mücadele ortamı yarattığı için burada olmamasına rağmen Ali beye teşekkür ediyorum. Kendisinin adaylığı söz konusu olmasaydı mutlaka bizler belki basketbolumuzla ilgili projerimizi, yaptıklarımızı anlatmak için bu kadar gayretkar olmayacaktık. O açıdan hem güzel bir yarış, hem basketbola yakışan bir genel kurul olduğu için, hem de sonunda Türk basketbolunun kazanmasını sağladığı için tüm katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum. Bir teşekkürüm de salonda az sayıda gördüğüm hanım delegelerimize. İnşallah önümüzdeki yıllarda kadın basketbolumuzun yükselişi gibi kulüplerdeki hanım delegelerimizin sayısı da yükselir ve hep birlikte iki farklı grupta basketbolumuzu geliştirmeye aynı şekilde devam ederiz" dedi.

Editörün yorumu:
İşin haber boyutunu bir kenara bırakırsak, bazı anektotları aktarmakta fayda var. Seçimin ardından NTV'ye röportaj veren Demirel'in kullandığı cümle ilginç; "daha fazla oy almayı bekliyordum."  Bu cümle, basit bir iddia cümlesi mi, yoksa başka mesajlar mı veriyor?

Geçen sene hakem hataları, başta Trabzonspor olmak üzere birçok kulübün canını yaktı. Merkez Hakem Komitesi hakkındaki şikayetler ve dedikodular çokça duyuldu. Disiplin kurulu kararları, takımlara ve kişilere göre değişti, tuhaf kararlar verildi.  Başta Beko Basketbol ligi ve ikinci lig olmak üzere, kadınlar liginde ve bölgesel liglerde birçok takım maddi sorunlar yüzünden ya kapandı, ya da çok ağır borç yükü altında devam ediyor. Ve daha nice soruna rağmen delegeler, yeniden Turgay Demirel'i başkanlık koltuğuna oturttuğuna göre, ya bu sorunlar önemsiz, ya da Ali Doğan gerekli çıkışı yapamadı...

Diğer taraftan Türk basketbolunda en çok yatırım yapan ve Avrupada Türk basketbolunun bilinen isimleri olan kafadaki takımların muhalefetiyle karşılaşan Demirel, önümüzdeki 4 yılı nasıl geçirecek göreceğiz. Zira en belirgin muhalefeti yapan FB, federasyonla kavgaya devam edeceğe benziyor. Sıkıntılı bir süreç izlememiz muhtemel. Hayırlısı olsun...

  


TrabzonBasket 

  
1551 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın