• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Seriye Devam ( İsmail Alkan )

alkan@trabzonbasket.com


Seriye Devam. 08 Kasım 2009 Pazar 22:36:05  

Basketbol takımımız dördüncü maçında Beykoz’u deplasmanda gurbetteki taraftarlarımızın da desteği ile 55-68’lik skorla geçerek hem liderliğini hem de yenilmezliğini devam ettirdi.

Ayak bileğindeki sakatlığı geçip 14 sayı 14 ribauntla double double yapan Eddy Fobbs ve yine sakatlığı geçen Hadi’nin skora katkı yapması sevindirici.Özellikle Hadi, gerek karakter olarak, gerekse de oyuncu olarak bu takımda olması gereken bir basketbolcu.Umarım uzun yıllar Trabzonspor’da forma giyer.

Belki play off’lar da bir numara pozisyonunda sıkıntı yaşıyabiliriz diye düşünüyorum.Sakatlığı geçmiş, takıma, yönetime ve Trabzon’a gerçek anlamda adapte olarak kendi gerçek kimliğini bulabilmiş bir Umut Tınay’ı görebilirsek bu poziyonda da sıkıntı yaşayabileceğimizi sanmıyorum.

Daha önce de söylemiştik, tekrarlayalım.Bu takım bu lige fazla.Biz şimdiden BBL ve kurumsal anlamda ciddi adımlar atmamız lazım.

Bunu söylerken, bu sene ki rakiplerimizin bizi zorlıyabilecek rakipler olmadığını belirterek, takımımızın “bu takım namağlup BBL’ye çıkacak” iddiamızı da devam ettirelim.

Geçen yıl hatırlarsanız, Bornova, Tofaş, İTÜ ve Beykoz çok güçlü takımlardı.Tofaş ve Bornova hak ettikleri BBL’ye çıktılar.İbrahim Kutluay ve Harun Erdenay’lı İTÜ ise, Orçun Tunca, Derya Yannıer gibi oyuncularını kaybetti.İbrahim ile Harun  takımdan ayrıldıktan sonra İbrahim Abi ile kadrosunu güçlendirse de İTÜ’nün  bize rakip olabileceğini sanmıyorum.Geriye Beykoz ve sürpriz olarak diyebileceğimiz Hacettepe, Gelişim Koleji, Selçuk Üniversitesi, Final Gençlik gibi takımlar kalıyor ki, bunların da 4 haftalık istatistikleri pek iç açıcı değil,bize de rakip olamazlar.

Benim bir tek çekindiğim; Her ne kadar daha neden süre almadığı belli olmasa da Derya Yannıer ve sakatlığı geçip 7 sayı ortalamasına ulaşan pota altındaki etkili ismi Engin Algın gibi tecrübeli isimlerle kadrosunu güçlendiren, 15.75 sayı ortalamasıyla oynayan bir yabancıları bulunan ve arkalarında ciddi anlamda  taraftar desteği bulunan Olin takımı var.Olin, her ne kadar ligin başında Behçet Üner ile Yollarını ayırıp, Gökhan Taştimur ile anlaşarak ligin başında bir sarsıntı yaşasa da bizim için dikkat edilmesi gereken bir rakip gibi duruyor.Play Off’larda bize sıkıntı yaşatabilir.Eğer çaprazda karşımıza çıkarsa tehlike.

İşin özü, geçen yıl koru koruna giden bir TB2L’yi bu sene göremiyeceğiz.

Konya ve Antalya’da devam edip, son maça kadar BBL biletinin belli olmadığı bir  Play off serilerini bu yıl yaşamamız oldukça uzak bir ihtimal.

Onun içindir ki, basketbolumuzun geleceği açısından bu sezon önümüze gelen bu fırsatı kaçırmamamız lazım.

Takımda en ufak bir gevşeme olmamalı.

Sakın ola bir rehavet ortaya konmasın.Bu rehaveti çok pahalıya ödeyebiliriz.

İsmail ALKAN


Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar - Yorum Yaz