• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Dodo Pota Altını Domine Etti

alkan@trabzonbasket.com

Dodo Pota Altını Domine Etti 12 Şubat 2010 12:49:47

Trabzonspor Basketbol Kulübü, Doğan Hakyemez’i genel direktörlüğe getirerek başlattığı tırmanış hamlesini, 34 yaşındaki NBA patentli oyuncu Harold Jamison’la kadrosunu güçlendirerek devam ettiriyor.

Trabzon basketbolunun çıtayı en üst noktaya taşıdığını geçen hafta  belirtmiştik.Jamison hamlesi ise, BBL hedefinden asla taviz verilmeyeceğinin bir göstergesi.

Pozisyonu 4 olan ama, TB2L’de 5 numara pozisyonunda da rahatlıkla oynayabilecek olan Jamison, özellikle pota altındaki sıkıntımız olan bölgede, Eddy’nin sevmediği sırtı dönük oyun tarzıyla takıma ciddi anlamda katkı yapacaktır.Gerçi bir Kambala gibi sırtı dönük pivot oyuncu değil ama TB2L’ye baktığımız zaman bu bölgeyi rahatlıkla domine edebilecek bir oyuncu.

Jamison’un oyunda süre aldığı zamanlarda rakipler pota altında genellikle 2’li sıkıştırmaya gideceklerinden şutörlerimiz oldukça rahatlayacaklardır.Bu sıkıştırmalarda Boswell gibi boş şutörü görme yeteneği varmı, yoksa sadece potayımı düşünür izlemeden bir şey söylemek zor ama, Jamison TB2L’ye biraz lüks bir oyuncu gibi duruyor.

Gelelim bu hamlelerle gelinen noktaya.Trabzonspor taraftarının hedefi her zaman üst sıralar ve şampiyonluklardır.Bunun dışında bir seçeneği ne düşünür, nede kendisini tatmin eder.

Son 10 güne kadar BBL hedefine oldukça karamsar bakan basketbolseverler, son hamlelerle artık TB2L’yi çantada keklik olarak görüp unutmuş, BBL ve Avrupa hesaplarını yapmaya başlamışlar.Altyapısı olmayan bir oluşum için bu gidişat iyimi kötümü zaman gösterecek ama hepimizin hayali tabii ki takımımızı eurolig’de seyredebilmek.

Tabii ki bu hamleler ve hayallerin gerçekleşip sürekli olabilmesinin en temel dayanağı, Trabzonspor kulübünün soğuk baktığı ve  gittikçe artan maliyetlerin karşılanması, yani ciddi sponsorların devreye girmesidir.

Bir başka ve bence en önemli konu ise; hedeflerin büyümesi neticesiyle takıma kazandırılan ciddi isimlerin, şehre gelirken hafızalarında yer eden ”Trabzonspor Büyük Camiadır” olgusunun zedelenmemesi için tesisleşme hamlesinin bir şekilde ivedilikle hayata geçirilmesidir.Bu kısım önemli olduğu için bir dahaki yazımda detaylı bir şekilde ele alacağım.

Olcay Çakır her yazısının sonunda “sahi, 2016 ne oldu” diyerek, aday kentler arasında Trabzon’un dışlanmasına vurgu yaparak bu konuyu sürekli gündemde tutmaya gayret eder.

Biz de  “son tarih 15 Şubat, 2016’dan ses varmı” diyerek gündemde tutmaya devam ederek ilave edelim.

Sahi, bizim altyapı ne oldu ?

NOT : Trabzon basketbol küçük bayanlar liginde Trabzon İl birinciliği ipini göğüsleyerek şampiyon olan Ormanspor Küçük bayanlar takımını, teknik heyetini ve basketbola desteklerini esirgemeyen Dr.Ahmet İpek bey’i kutlar, 24-28 mart tarihlerinde Trabzon’da yapılacak olan bölge şampiyonasında kendilerine başarılar diliyorum.


Yazarın Diğer Yazıları


Yorumlar - Yorum Yaz