• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Bir Fidan'ın Başına Gelenler

alkan@trabzonbasket.com


 

Bu yazı; Karadeniz Gazetesi, BMN Yazı kurulu ve  Medya bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.

Bir Fidan’ın Başına Gelenler ! 10 Nisan 2010 13:23:45

Yanlış okumadınız, bir fidanın başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.

Bordomavi.net’in “Her Yıl Her İlde Bir Hatıra Ormanı” projesinin 2. ayağı olan ve hayatını kaybeden 18 fidanımıza adanan “Bir Sevda Uğruna” hatıra ormanı projesi, Başbakanlığın 1 Kasım 2007 tarih ve 2007/28 sayılı ağaçlandırma seferberliği genelgesine rağmen yardımcı olması gereken Samsun Valiliği tarafından “güvenlik” nedeniyle iptal edilip fidanların toprakla buluşmasına engel olundu !

Tamamen iyi niyet ve saf duygularla, 18 can’ımızı yad edip toprakla buluşturacağımız fidanlarla isimlerini sonsuza dek yaşatmayı hedeflerken, aslında ne büyük bir suç işlediğimizi fark edememişiz !

Biz saflar, Samsun emniyeti tarafından Samsun’a girişimiz dahi yasaklanacak boyutta bir eyleme giriştiğimizi nereden bilelim!

Suçlu kim ? Fidan !

Suçun ne ? Doğaya ve çevreye gereğinden fazla oksijen salma teşebbüsü !

Suç ortakları ? Trabzonsporlular.Yani bizler.

Yaklaşık 1000 adet suçlu fidanın toprakla buluşmasına son anda engel olma başarısını gösterenler kim ? Sahte Trabzonsporlular ve bunlara alet olan kurumlar !

Sonuç : Yapılan titiz istihbarat çalışması sonucunda; Trabzonsporluların Samsun il sınırları içerisinde kendi değerlerini sonsuza dek yaşatma palavrasıyla fidan dikme adı altında provokasyonel eyleme giriştikleri, söz konusu eylemin alınan güvenlik tedbirleri sonucu eylemciler bertaraf edilerek Samsun iline girmeleri engellenmiş ve ajan olarak getirilen yaklaşık 1000 adet suçlu fidanlar ele geçirilerek, toprakla buluşup oksijen salmaya fırsat verilmeden imha edilmiştir !

Bu işin kara mizah yönü.

Bu memlekette fidan dikmenin suç, fidan dikme organizasyonu yapmanın ise terörist faaliyet tanımına girdiğine de şahit olduk !

Birde acı ama gerçek yönü var;

Samsun’da elim trafik kazasında kaybettiğimiz üç Trabzonsporlu ve bir Fenerbahçeli toplam 4 arkadaşı bir birlerinden ayırmayıp kendi çocuğu kabul eden asil Trabzonspor taraftarının, Ahmet Muhammed Demirel’in İzmir’den kalkıp gelen ailesine bu traji komik olayı anlatırken yaşadığı travmadır.

Bu öyle bir travma ki ; kendi çocukları adına yapılacak törene gelmek için can atan bu aile, belki o törende gözüne kestireceği bir fidanı kendi oğlu yerine koyacak, belirli zamanlarda gelip fidanını sulayacak, böylece Muhammed’in serpilip sonsuza dek yaşadığını gördükçe içindeki acı bir nebze hafifleyecekti.İşte buna kimin ve neden engel olduğunu anlatamadık, anlatamazdıkda.

Bir başka can alıcı yönü ise, 1992’de Samsun’da ki elim trafik kazasında babasını, ağabeyini ve dayısını kaybeden Alptekin Akyazı’nın, “Biz 1992 yılında Samsun'a gittik ama DÖNEMEDİK maalesef...Bir yarımız hep ordadır " şeklindeki yüreğimizi dağlayan açıklaması ise  sözün bittiği yerdir.

Hadi sıkıysa ruhumuzu da söküp atın Samsun’dan !


Yazarın Diğer Yazıları