• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Genç Telekom'dan Çelme

alkan@trabzonbasket.com


 

Bu yazı; Karadeniz Gazetesi, BMN Yazı kurulu ve  Medya bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.

Genç Telekom'dan Çelme ! 15 Nisan 2010 02:23:45

Basketbol takımımız, Genç Telekom’la oynanan 1. maçın rövanşında, Telekom’un gençlerinden sürpriz bir mağlubiyet alarak final four şansını Trabzon’da ki 3. maça bıraktı.

Açıkçası sonuç sürpriz gibi gözüksede, Trabzon’da oynanan ilk karşılaşma bugünkü mağlubiyetin sinyallerini vermişti.

Trabzon’da ki ilk karşılaşmada Genç Telekom takımının kolay lokma olmadığını, hele ki mağlubiyeti ve elenmeyi hiç düşünmediğini bize karşı oynadığı basketboldan anlamıştık.Öyle ki ; “rahat geçeriz” dediğimiz halde bizi bile yanıltacak derecede direnç göstermişlerdi.

Play Off’larda oynanan karşılaşmalar normal lig sezonundan çok farklıdır.Çünkü final four’dan önce tüm sezonun emeği bu karşılaşmalara bağlıdır.Hatırlarsanız geçen sezon evimizde Beykoz’u son hucumda Recai’nin pota altında 3 kişinin arasından bulduğu inanılmaz zorlama basketle geçmiş ve final four’a katılmaya hak kazanmıştık.

Genç Telekom’un Pertevniyal’i elemesinin basketbol camiasında pek bir haber değer olmaz, sıradandır.Ancak Trabzonspor’u elemesinin haber değerini ve yankısını düşünebiliyormusunuz.

Telekom’un gençleri kendilerini kanıtlamak, A takımlarına mesaj vermek ve kendilerine piyasa yapmak açısından beklide tüm sezonun en iyi 2 karşılaşmasını çıkardıkları gibi, bize karşı en üst derecede motive olarak oynayıp, seriyi 3. maça taşımayı başardılar.

Trabzonspor Basketbol Takımı ise çok tecrübeli oyunculardan kurulu olmasına ve Jamison gibi NBA patentli bir takviyeye rağmen Genç Telekom’a kaybetmesi sürpriz gibi gözükse de yukarıda açıklamasını yaptığımız sebeplerden dolayı yenilgi aslında sürpriz değil.Benzer örneği, 2. devre başı alınan Pertevniyal mağlubiyetidir.

Her karşılaşmanın sonucu belli olmuş olsaydı basketbol bu kadar popüler olmazdı.

Şimdi yapılacak olan; bu mağlubiyeti bir iş kazası olarak görüp moral bozmadan 3. maça hazırlanmaktır.Kimse kuşku duymasın, bu takımın Genç Telekom’u eleyecek fazlasıyla gücü ve tecrübesi vardır.


Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar - Yorum Yaz