• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Ya Kahraman Ol, Ya Sıradanlaşan

alkan@trabzonbasket.com


Bu yazı; Karadeniz Gazetesi, BMN Yazı kurulu ve  Medya bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.

Ya Kahraman Ol, Ya Sıradanlaşan ! 17 Nisan 2010 11:45:17

Ya Kahraman Ol, Ya Sıradanlaşın !

Hepiniz haklısınız, zordur.

Trabzonspor’da basketbol oynamak size göre bale yapmak gibidir.Haliyle zordur !

Camia büyük, popülerite süper.Belediye takımları ve basketbolcuları sinek avlayan salonlarda karın tokluğuna basketbol oynamaya çalışırken, siz dolu salonlarda süre beğenmezsiniz !

Başınızda, size bir baba şefkatiyle yaklaşan bir Hoca.Onun başında basketbol sevgisiyle yanıp tutuşan ve fanatik bir taraftardan hiçbir farkı olmayan bir başkan ve yönetim.

En önemlisi ; basketbolu seven, sevgisi ve asaleti bordo mavi renklerine olan aşkından gelen ve aidiyet duygusuyla sizleri bağrına basan, hiçbir deplasmanda sizi yalnız bırakmayan ülkemin en asaletli camiası ve taraftarı.

Nedir derdiniz ?

Genç takım seviyesindeki bir takımamı boyun eğeceksiniz.

Bunu yapmaya hiçbirinizin hakkı yok.

Kaç kez yazdık, tekrarlayalım. “Biz büyüğüz, biz güçlüyüz, biz kaliteli ve tecrübeli oyuncularız” demeyle maalesef maç kazanılmıyor.

İki gün önce ne demişiz ; “Genç Telekom’un Pertevniyal’i elemesinin basketbol camiasında pek bir haber değer olmaz, sıradandır.Ancak Trabzonspor’u elemesinin haber değerini ve yankısını düşünebiliyormusunuz.

Sizin boyun eğdiğiniz takımın hocası ise dün ne demiş ; Bir önceki turda Pertevniyal gibi bize çok benzeyen bir takıma üstünlük kurmak yapmamız gereken bir işti ama Trabzonspor Basketbol gibi bir takıma karşı bir maç kazanmanın farklı boyutları vardı.

Hayatları boyunca anlatacakları bir hikayeleri olacağı için size karşı bir maç dahi olsa kazanmak onlar için çok ama çok önemliydi.İşte bunu başardılar.

Bunları basketboldan birazcık anlayanlar bile tahmin edebilirken, sizin aklınız neredeydi ?

Sadede gelelim.

Yapılan bunca yatırımın, emeğin ve hayata geçirilmeye çalışılan bir çok projenin geleceği, sizin bu 4 periyotluk zaman dilimine bağlı olduğunu unutmayın.En önemlisi; Trabzon’da yeni yeni filizlenmeye başlayan basketbol ateşinin ve belki de kendilerine yabancı gibi gelen bu heyecanı sahiplenip başarı bekleyen bu camianın yaşayacağı travmayla basketbol ateşinin bir daha tütmemek üzere sönebileceğini unutmayın.

Bugün belki de  basketbol hayatınızın en önemli maçlarından birine çıkacaksınız.

Önce kendiniz için, sonra sizlere kahraman olma şansı veren başınızdaki Alaeddin hoca için, sonra başkanınız için ve yıllardır şampiyonluğa hasret bu camia için çıkın ve rakibinizi eze eze adınızı final four’a, sonra BBL’ye, ondan sonra da Trabzonspor’un tarihine altın harflerle yazdırın.

Bunu başarabilecek gücünüz ve kaliteniz varmı ? Var, hemde fazlasıyla.

Kısacası; ya kahraman olun, ya sıradanlaşan !


Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar - Yorum Yaz