• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Ruhu Yetti

alkan@trabzonbasket.com


 

Bu yazı; Karadeniz Gazetesi, BMN Yazı kurulu ve  Medya bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.

Ruhu Yetti 18 Nisan 2010 15:19:51 

Trabzonspor Basketbol Takımının ya tamam ya devam maçında gülen taraf temsilcimiz oldu.
Genç Telekom takımının elenmesi durumunda kaybedeceği hiçbir şey yoktu ama  Trabzonpor’un elenmesi durumunda Trabzon Basketbolunun kaybedeceği çok şey vardı.
İşte bu bilinçle çıkıldı salona.Kaşılaşmanın başlarında basketbolcularımızın stresli, tedirgin ve oldukça heyecanlı oldukları her hallerinden belliydi.Öyle ki, yapılan 16 top kaybı bunun açık göstergesiydi.
Genç Telekom takımı ise Ankara’da ki gibi bir sürpriz peşindeydi. İyi mücadele ettiler, genç ve çok koşan bir ekip olduklarından Trabzonspor’a karşı müthiş savunma yaptıkları gibi, hücum setlerinde iyi organize olup bizim yapamadığımızı onlar yaparak çok kolay boş sutörlerle topu buluşturup 3’lüklerden kolay sayılar buldular.
Özellikle oyun kurucuları Can Uğur Öğüt’ün 22 sayı, 5 ribaund ve 10 asistlik müthiş performansına bizim oyun kurucularımız karşılık veremedikleri gibi durduramadılar da.Alaeddin hoca onun içindir ki oyunun genelinde ve özellikle 3. periyot çift oyun kurucuyla oynamak zorunda kaldı, bu hamlesinde başarılı da oldu sayılır.
Ve Jamison, Basketbol kulübünün en önemli hamlesi diye övdüğümüz Jamison, 19 sayı, 9 ribaunt ve 2 asistle maçı koparan adamdı.Bulduğu sayıların bir çoğu da zorlama ve güce dayalı sayılardı ki bu çok önemliydi.
Taraftar, Trabzonspor taraftarı başarıyı özlemiş, basketbolu bu derece sahiplenen ve takımını sahiplenen taraftar profilini görünce basketbol hamlesinin ne derece doğru bir karar olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.
Bir dip not da Hayrettin Hacısalihoğlu’na, bir ara sürekli kendisini izledim ve neredeyse inanamadım.Basketbolu bire bir bu kadar yaşayarak ve isteyerek izlemesi beni müthiş keyiflendirdi.
Sözün sonu, doğru yoldayız.Biz Trabzonspor’uz ve ruhumuz yetti.
Tebrikler basketbolcularımıza, tebrikler teknik heyetimize ve yöneticilerimize.


Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar - Yorum Yaz