• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Final Gibi Başlangız

alkan@trabzonbasket.com


Bu yazı; Karadeniz Gazetesi ve BMN Yazı kurulu  bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.
Final Gibi Başlangıç 01 Mayıs 2010 15:02:53

Yozgat’ta başlayan tb2l Final Four karşılaşmalarında bugün oynanan Trabzonspor-Olin karşılaşması, ilk saniyesinden son saniyesine kadar beklediğimizden de sert, çekişmeli ve tabiri caizse final gibi geçti.

Trabzonspor karşısında bu derece sert bir takım beklemediğinden sanırım biraz panikledi ve ilk sayısını 3. dakika sonunda bulabildi.

İki takımda alan savunmalarıyla başlamalarına rağmen bir türlü boş adam bulup dış atışlara yönelemediler.Karşılaşmanın devamında ise her iki takımda adam adama savunmaya yöneldi.Bu da oyunun sayı anlamında kısır geçmesine neden oldu.

Özellikle pota altlarında pivotlar arasında yaşanan sert savunmalar sonucu zaman zaman dış atışlara yönelseler de, Olin takımı 3 sayılık atışlarla Trabzonspor’un bir adım önündeydi.

Açıkçası Olin’i bu derece dirençli beklemiyorumdam.Olin’in bu sert savunmasına rağmen potamıza zaman zaman penetrelerle çok kolay sayılar da bıraktılar.Öyle ki, penetreci bildiğimiz Fırat bu maçta ne kadar etkisizdiyse, Olin o derece etkiliydi.Özellikle Derya Yannier’i oyun kurucularımız bir türlü durduramadılar.

Kısaca her iki takımı da tebrik etmek lazım.Başlığa da yazdığımız gibi final gibi bir karşılaşma oldu.Trabzonspor bu karşılaşmayı tecrübesi ve Jamison sayesinde aldı diyebiliriz.

Belki biraz abartılı olacak ama BBL’ çıkacak 2 takımın karşılaşmasıydı da diyebiliriz.


Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar - Yorum Yaz