• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Özgüvenle Gelen Galibiyet

alkan@trabzonbasket.com


Bu yazı; Karadeniz Gazetesi ve BMN Yazı kurulu medya  bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.
Özgüvenle Gelen Galibiyet 03 Mayıs 2010 23:32:38 

Olin ve Hacettepe gibi iki ciddi rakiple oynadığı seriyi kayıpsız geçen Trabzonspor, kaybettiği taktirde neredeyse tüm umutlarının tükeneceği Selçuk takımına karşı daha rahat ama biraz da rehavetli çıkacağını bekliyorduk.Selçuk takımı can havliyle turnuvanın en iyi oyununu çıkarınca Trabzonspor’un işi de kolay olmadı.

İlk iki karşılaşmanın en iyilerinden olan Jamison’un yorgun olması Trabzonspor’un işini zorlaştırırken, Selçuk takımının fast break ve dış atışlarla buldukları sayılarla Trabzonspor’un ilk iki periyot işini oldukça zorlaştırdı.Trabzonspor bu sıkıntılı dönemlerde, Melih Kabakçı’nın bulduğu üçlükler ve Fırat’ın bildik basketleriyle nefes aldı diyebiliriz.

Trabzonspor’un, alan savunmalarına karşı sezon başından beri devam eden hucüm sıkıntısı bu karşılaşmada da kendini gösterdi.Tabii bunda Selçuk takımının son şansının olması nedeniyle yaptığı baskılı savunmanın da etkisi vardı.

İkinci devre ilk sayısını 4 hucum sonunda bulabilen Trabzonspor hucumlarda bir türlü istediği sayıları bulamazken, özellikle Meeking’e yaptığı savunmayla bu açığını kapattı.

Son periyot savunmasını daha da sertleştiren ve çift oyun kurucuya dönen Trabzonspor, Selçuk’un bir türlü dış atışlarına engel olamasa da, TB2L Final Four Yozgat ayağını tecrübesi, kadro genişliği ve savunması sayesinde üçte üç yaparak BBL yolunda kolbastı eşliğinde dev bir adım atmış oldu.

( Karadeniz Gazetesi Linki )


Yazarın Diğer Yazıları