• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Huzur İstiyoruz

zeytin@trabzonbasket.com


HUZUR İSTİYORUZ 21 Haziran 2010 11:03:23

Sevgili Trabzonsporlular,
 
Malumunuz, iki üç ay öncesine kadar camiamızda basketbol sporuna ilişkin herhangi bir heyecandan bahsedemiyorduk. Hâlbuki ikinci ligde yoluna başarıyla devam eden bir takıma sahiptik. Birinci lig yolunda hızla ilerliyorduk. Bir taneniz, divan kurulunda olsun veya medyada bir haber olsun Trabzonspor yönetiminin basketbol takımına dair en küçük bir açıklamasını duydunuz mu? Gördünüz mü?
 
Basketbol naif bir spordur. İçinde yer alanlar bilir, dengeleri hassastır. Planlamaktır önemli olan. Bunu kısıtlı imkânlara rağmen başarılı bir grup insana destek olmak yerine, önlerine set çekercesine davranmak aklımın sınırlarını zorluyor.
 
Final maçında Ataköy'deki mutluluğumuzu nasıl tarif ederim ki?
 
Takımın Trabzon'da muhteşem karşılanması bir mesaj değil midir?
 
Geçmişin şaşaalı günlerini yaşamış büyüklerimiz bugünkü ataletten isyan eder duruma gelmiştir.
 
Yeni nesil taraftarlarımız ise bir türlü gelmeyen şampiyonluklara rağmen bu takımın peşinden gidiyorsa bunun tek açıklaması "tutku"dur! Her duygunun aşırısı gibi, bizlerin de tutkusu, sevgisi artık isyana dönüşmek üzere!
 
Evet Trabzonsporlular,
 
Bir hayalden değil, gerçekten bahsediyoruz. Uzaktan baktığımız Efes Pilsen’le rakibiz artık.
 
Hababam Sınıfı'nın Fenerli öğrencileri bir Mahmut Hoca'dan, bir Trabzonspor futbol takımından çekerken, artık karşılarında 12 DEV KAPLAN da olacak.
 
Hepsini geçtim, olaya Trabzon kenti açısından bakalım. Ekonomik yatırımsızlıktan bir gün olsun şikâyet etmemiş, ekmeğini Almanya'da, Belçika'da aramış bu kentin insanı. Zonguldak'ta madene koşmuş. Gebze'de fabrikaları doldurmuş. İşte bu manzara karşısında kentin tek SOSYAL ve EKONOMİK lokomotifi Trabzonspor markasının yeni ürünü Basketbol takımını, Trabzonluların huzuruna sunmuş bir grup gönüllü "girişimci"...
 
Trabzon'daki üniversite gençliğinin hafta sonu planlarına bir yenisi ekleniyor. Sonuçta bu da bir artı değil mi?

Hami’yi, Ünal’ı daha eskilerden Şenol’u, Turgay’ı örnek almış Trabzonlu çocuğun önüne artık Evren’i, Wright’ı ve İsmet’i de koymak zamanıdır.

İşte, her şey böyle lehimizeyken bu havayı herhalde bizden başkası bozamazdı. Henüz kaybedilmiş çok şey yok. 26 Haziran’daki basketbol derneği kongremizde hatalı kararlar alınmaması için değerli büyüklerimizi uyarmak istiyoruz.

Tek isteğimiz kulübümüzün başarısı!
 
Tek isteğimiz camiamızın huzura kavuşması!
 
Tek isteğimiz art niyetli insanların TRABZONSPOR'un büyüklüğünü, kendi şahsi emellerine alet etmesine engel olunması!
 
Tek isteğimiz Edirne'de, Manisa'da, Erzurum'da, Diyarbakır'da, Şanlıurfa'da, Ankara'da... vs. BORDO-MAVİ'yi dalgalandıran bizlerin heyecanına kulak verilmesi!
 
Saygılarımla…


Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar - Yorum Yaz