• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Teşekkürler Trabzonspor

alkan@trabzonbasket.com


Bu yazı; TrabzonBasket.Com, Karadeniz Gazetesi ve BMN Yazı kurulu medya  bölümünde aynı anda yayınlanmaktadır.

Teşekkürler Trabzonspor 01 Temmuz 2010 13:09:38

Yazar, toplumu ilgilendirip etkileyen şeyleri açığa çıkarmak için yazar.

Yazar, muhatabını arayandır  Yazdıkları da, iletişim aracı olarak düşünülebilir  Yazar, yazdıklarıyla muhataplarına ulaşma amacı güder  İlgilisine ulaşmış her yazısı, muhatabına gönderilmiş mesaj niteliğindedir

Yukarıda yazarların asli görevlerinden minik bir bölüm aktarırken, aslında bir önceki yazımızda da vurgu yaptığımız gibi, 2 yıldır yılmadan üzerine üzerine gidip ilgili yerlere verdiğimiz mesajların sonuçlarını bugün almış olmamız bizleri oldukça gururlandırmış ve mutlu etmiştir.

Peki bizi bu derece mutlu edip bu satırları yazmamıza neden olan tezimiz neydi ?

Kurumsallaşması adına, Trabzonspor’un basketbolu sahiplenmesiydi.

Basketbolumuzun ; emanet bir kulüp, emanet sporcular ve emanet bir branş görünümünden sıyrılıp, Trabzonspor’un şemsiyesi altına alınması; belki bugün değil ama ileride çok daha iyi fark edileceği gibi kurumsallaşıp kök salması adına dev bir adımdır.

Tıpkı 1966 ve 1967’de atılan Trabzonspor’un temelleri gibi.

Artık basketbol kulübümüzün gerek teknik elemanları olsun, gerek sporcuları olsun kısaca tüm bireyleri Trabzonspor’un kondisyon salonu, sosyal yaşam alanları gibi bütün imkanlarından istifade ederken, bence de en önemlisi kendilerini güvende hissedecekler.

Şöyle arkamıza yaslanıp geçmişe baktığımız zaman; daha dün otel otel göçebe gibi dolaşan bir basketboldan, Trabzonspor’un şemsiyesi altına girmiş ve en önemlisi Trabzonspor tarafından benimsenip kabullenilmiş bir basketbolu görüyoruz.

Bunun içinde, Trabzonspor’un futbol kulübü kimliğinden sıyrılıp, olması gerektiği şekilde spor kulübü kimliğiyle hareket ederek basketbolumuza kucak açması önemliydi.

Ne diyorduk ? “Basketbol,Ulu çınar Trabzonspor’un şemsiyesi altına girmelidir”

İşte Trabzonspor bunu yaptı.

Gerçi gönül Haluk Ulusoy tesislerini isterdi.Ama olsun bu bile büyük başarı.

Bu mükemmel operasyonun altında imzası olan Sadri ve Saner başkanı, Dodo’yu, Hayrettin Hacısalihoğlu’nu ve diğer yöneticileri kutluyoruz.

Şimdi sırada Trabzonspor Bayan Voleybolunu filizlendirmek var.Yakışır mı, vallahi yakışır.

Bir Güzel Haberde 19 Mayıstan

Güzel haberlere, 19 Mayıs spor salonumuzun sponsorlarla devletimizin kasasından 5 kuruş çıkmadan tadilatının yapılması da eklendi.

Önceki yazılarımızda dikkat çektiğimiz gibi;  voleybol, hentbol ve diğer amatör branşlarla ilgili düzenlemeler yapılır da bir sıkıntı yaşamayız inşallah.

Trabzonspor’dan İki Basketbol Yaz Okulu !

Olumlu haberler devam ederken, sıkıntı yaşayabileceğimiz bir uygumla da halen ediyor.Basketbol Spor Okulları.Bu konuyu da bir dahaki yazımızda ele alırız.

( Karadeniz Gazetesi Linki )


Yazarın Diğer Yazıları


Yorumlar - Yorum Yaz