• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Resmi Açıklama Geldi: Trabzonspor Şubeyi Faaliyete Geçiriyor…

Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlığı, Mehmet Yiğit Alp’in asbaşkanlığında yeni yönetimini oluşturan Trabzonspor Kulübü, 8 Aralık günü yaptığı olağan toplantısında basketbol şubesini faaliyete geçirmeye karar verdi.

Resmi Açıklama Geldi: Trabzonspor Şubeyi Faaliyete Geçiriyor…

Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlığı, Mehmet Yiğit Alp’in asbaşkanlığında yeni yönetimini oluşturan Trabzonspor Kulübü, 8 Aralık günü yaptığı olağan toplantısında basketbol şubesini faaliyete geçirmeye karar verdi.

TS Basket’in ligden çekilmesi sonucu Trabzonspor camiası ve basketbol severlerin yaşadığı hayal kırıklığına duyarsız kalmayan Trabzonspor Kulübü, basketbol şubesini faaliyete geçirerek sıfırdan basketbola yatırım kararı aldı.

Trabzonspor Kulübünden akşam saatlerinde yapılan açıklama şöyle;

8 Aralık 2018 tarihinde olağan gündemle toplanan Yönetim Kurulumuz, kulübümüz bünyesindeki basketbol şubemizin daha aktif hale getirilmesine yönelik karar almıştır.

Bu kapsamda sadece U18 kategorisinde faaliyet gösteren alt yapımızda diğer yaş gruplarını kapsayacak şekilde takımlar oluşturulacak ve ilerleyen süreçte profesyonel ligde yarışacak bir basketbol takımının kurulması için de adımlar atılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

*******************

İlk etapta altyapı faaliyetlerine başlayarak bu bölümü tamamlayacak olan kulüp, önümüzdeki sezon ise basketbol Federasyonu ile yapacağı görüşmelerin sonucuna göre hareket ederek A takım seviyesinde organizasyona girişecek ve bu organizasyonun ana hedefi de basketbol süper ligine çıkmak olacak.

Öte yandan Trabzonspor’un yapacağı bu hamlenin ligden çekilen TS Basket Kulübü ile bir bağı veya alakası olmadığı gibi, şu anda mevcut basketbol kulübündeki çalışanların da yeni yapılanmada düşünülmediği öğrenildi.

ertuğrul doğan ile ilgili görsel sonucu

Ertuğrul Doğan: Basketbolun yok olmasına müsaade edemezdik…

Konuyla ilgili sosyal medyadan ilk paylaşımı yaparak taraftarları oldukça heyecanlandıran Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan, mevcut yönetimde bulunan 6 ismin geçmişte basketbola maddi ve manevi emek harcadıklarını belirterek “Bizim emek ve alın terimizin olduğu basketbolun Trabzon’da yok olmasına müsaade edemezdik. Bu spora gönül vermiş insanlar olarak camianın beklentilerini biliyoruz ve bu konuda üzerimize düşeni de yerine getireceğiz. Geçmişte de hedef ve düşüncemiz basketbolun her zaman Trabzonspor bünyesinde şube olmasıydı, şimdi bunu fiiliyata geçiriyoruz. İlk etapta altyapıdan başlayarak çocuklarımızın bu güzel spordan kopmalarını önleyecek, devamında da önümüzdeki sezon yapacağımız A takım organizasyonu ile de süper lige çıkmanın planlarını yaparak bu şehirde tekrar en üst seviyede basketbol heyecanını yaşatacağız.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Ağaoğlu’nun yönetiminde yer alan Mehmet Yiğit Alp, Ertuğrul Doğan, Ahmet Fikret Gökhan, Yalçın Orhan, Özer Bayraktar ve Dursun Ali Sakarya gibi isimler geçmişte Saner Ayar’dan sonra görevi devralan Mehmet Yiğit Alp döneminde (2011-2012,  2012-2013  sezonları) basketbolda görev yapmışlardı. Takım 2012-2013 yılında TB2L’ye düşmesine rağmen görevi bırakmayan dönemin yönetimi, takımı 2012-2013 yılında şampiyonlukla süper lige çıkararak görevi Abiş Hopikoğlu yönetimine devretmişlerdi.

Öte yandan maddi imkansızlıklar sonucu basketbol organizasyonuna sadece altyapı seviyesinde devam edeceğini açıklayarak A takımını ligden çeken mevcut basketbol kulübü; başkan Hopikoğlu ve Vahap Öztel’in başını çektiği bazı yöneticilerin maddi katkıları ve kendilerinin belirledikleri birkaç teknik ekiple altyapı faaliyetlerini sürdürüyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın