• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Yücel Akyol
yucelakyol1@hotmail.com
Çare Penetre İle Pota Altı!
07/11/2015

  yucelakyol1@hotmail.com twitter@AkyolYcel


  

ÇARE PENETRE İLE POTA ALTI!

En son buraya Trabzonspor Medical Park’ın 100. Lig randevusundan önce bir şeyler yazmışız. Sonrasında araya giren vatani görev, hayat meşgaleleri derken epey bir zaman geçmiş. Geçen zaman dilimini Trabzonspor Medical Park adına olumlu değerlendirmek mümkün.
Zira geçen sezon ligde play-off da yarı finale kadar yükselme, Euro Challenge kupasında finale kadar çıkıp 0.01 lik salise farkı yüzünden kupayı kıl payı kaçırma ciddi başarı. Başarılı olarak nitelendirebileceğimiz bir sezonun ardından Trabzonspor bu sezona da iyi transferler ile girdi. Haliyle de takımdan beklenti yükseldi. Ancak şu an ligdeki sıralama beklentinin çok altında. Avrupa da ise beklentiler şimdilik karşılanmış gözüküyor.
 Yıllardır futbol takımı için arzuladığımız bu durum bu sezon Trabzonspor MP tarafından hayata geçirildi. Arzuluyoruz çünkü; Avrupa da gelen başarı yurt içindeki hataları tolere etme katsayısını yüksek tutar. Ülke içinde itibar sağlar ve camia içi çekişmelerin yıkıcı etkilerini azaltır. Bu anlamda Avrupa da başarı –hele ki ulusal ligde işler kötü giderken- bulunmaz bir veli nimettir. Trabzonspor MP bu nimetin kıymetini bilmeli.

 Bugüne gelecek olursak; Trabzonspor bu akşam ligte Beşiktaş Sombo Japan ile karşı karşıya geldi. İki iyi ve istekli takımın karşılaşması çekişmeli geçti ve ortaya yüksek skorlu bir sonuç çıktı;
 Trabzonspor MP: 96-99 :BJK Sombo Japan

 Trabzonspor MP açısından maçın en büyük artısı takımın her topu potaya kadar indirip skor üretme arzusuydu. Takım içi koordinasyonsuzluk hậlậ devam etse de önceki maçlar kadar büyük sıkıntı yaratıp takımı sürekli dış atışa zorlamaya mahkum edecek boyutlarda değildi. Ve neticede daha fazla pota altına inen Trabzonspor daha fazla sayı üretti. Trabzonspor MP bu oyun formatında ısrar etmeli.

 Oyuncu özeline inersek oyun aklı ve yönlendirmesi anlamında son iki lig ve son iki Avrupa maçında Veliçkoviç’in ne kadar kritik öneme sahip olduğunu gördük. O oynadığı zaman hücumlar daha etkili oluyor, o durduğu zaman hücumda hata oranı artıyor.
 Kulig, backgroundu iyi ve kabiliyetli bir oyuncu, ama özel hayatındaki sıkıntılardan mı, kulübe/şehire adapte olamadığından mıdır bilinmez; yetenekleriyle çok tezat işler yapıyor bazen. Bazı pozisyonlarda kabiliyetlerini ortaya koyacak işler yaparken bazen de inanılmaz hatalar yapıyor.
Kendini toparlaması lazım.
Terrance Kinsey kariyer olarak takımın en önde gelen oyuncularından. Sezonun ise Kulig ile beraber en flaş transferi. Potaya giderken ki ve maçın en sıkıntılı anlarında atış kullanırken ki özgüveni ve isabet oranı kalitesini ortaya koyuyor. 

 Ve Dwight Hardy.
Kendini maça verdiği zaman inanılmaz penetreleri, takımı ateşleyen kritik sayıları ve üçlük atışları ile gemisini kurtaran kaptan olamaya namzet bir isim. Takımda lider olabilecek CV ve kariyere sahip oyuncu çokluğundan mıdır bilinmez, Hardy de kaptan sıfatını bir alıyor bir bırakıyor. Bi inanılmaz işler yapıyor bi ortadan kayboluyor. Artık üsteleneceği rolü belirlemeli ve sahiplenmeli.

Darius Odom, Stipanoviç ve yerli oyuncuların değerlendirmeleri artık diğer yazılarımıza kaldı.

Dilerim takım bu sezon potansiyelinin hakkını verir de geniş geniş oyuncu ve takım değerlerdirmeleri yapmak için keyfimiz olur.  
 


2997 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TRABZONSPOR MEDICAL PARK 100. RANDEVUSUNDA - 10/12/2014
Trabzonspor Medical Park Cumartesi günü saat 16.00 da Hayri Gür'de çıkacağı Galatasaray Liv Hospital maçı ile Türkiye Basketbol 1. Ligi'ndeki 100. Maçını oynayacak.
YAP BOZ TAHTASINA DÖNEN KADRO VE BOŞ TRİBÜN ELEŞTİRİSİ - 07/12/2014
Sezona üst üste mağlubiyetle başlayan, 6. haftada Gaziantep Royal Halı deplasmanında aldığı mağlubiyet sonrası baş antrenörü (Hakan Demir) istifa eden Trabzonspor Medical Park