• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Pilot Takım KTÜ Tehlikede

Futboldaki Savurganlığın Cezasını Basketbol mu Çekecek ! 06 Ekim 2010 10:48:05

Trabzonspor Basketbol altyapısı ile A takım arasında köprü vazifesi görecek olan Pilot takım projesi, Trabzonspor'un üstlendiği finansal desteği kesmesi nedeniyle tehlikeye girdi.

Karadeniz Teknik Üniversitesinin Takım kurarak Bölgesel Ligde (EBBL) mücadele etmesi için hayata geçirilmeye çalışılan Pilot Takım Projesi daha başlamadan tehlikeye girdi.

Üniversitelerin hukuki olarak spor kulüplerine bütçe ayıramaması nedeniyle proje başlamadan bitme aşamasına gelmiş, daha sonra eski asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Trabzonspor adına verdiği teminatla Pilot takımın 150.000 TL'lik maliyetini üstlenerek projenin önünü açmıştı.

Hayrettin bey'in görevi bırakmasından sonra yeni yapılanma adına bütçelerde ciddi kısıtlamaya giden Trabzonspor kulübü, basketbol şubesi dahil, tüm amatör branşlara bir lira dahi kaynak aktarmaması için yönetim kurulu kararı aldı.

Asbaşkan Hasan Yener'den alınan bilgiye göre, kulübün içerisinde bulunduğu ciddi anlamdaki borç nedeniyle futbol hariç tüm amatör branşlara kaynak aktarımını durdurarak bu yönde bir maddi tasarrufa gittiklerini belirterek, futbol altyapısında bile küçülmeye gideceklerini belirtti.

Bölgesel ligde oynamak için federasyona başvuran ve bugün saat 16.00'da fikstürün çekilerek rakiplerinin belirleneceği  KTÜ'nün, Trabzonspor'un maddi desteğini çekmesinden sonra durumunun ne olacağı, Basketbol Kulübünün ise zaten maddi sıkıntılarının bulunması nedeniyle Pilot Takım Projesine kaynak aktarıp aktaramayacağı merak konusu.

  
2440 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın