• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Pilot Takım KTÜ Buhar Oldu !

Pilot Takım "KTÜspor" Projesi Buhar Oldu ! 28 Ekim 2010 17:20:16

Pilot Takım Lige Katılmıyor !

Trabzonspor Altyapısı ile A takım arasında köprü vazivesi görmesi için hayata geçirilmeye çalışılan Pilot Takım Projesi başlamadan sona erdi !

Daha önce İdmangücü kulübü ile yapılması düşünülen fakat daha sonra KTÜ ile yapılması konusunda mutabık kalınan Pilot Takım projesi, KTÜ'nün hukuki olarak spor kulüplerine bütçe ayıramaması nedeniyle tehlikeye girmiş, daha sonra Trabzonspor kulübü adına Hayrettin Hacısalihoğlu'nun devreye girip 150.000 TL'lik bütçeyi üstlenmesiyle projeye tekrar start verilmişti.

Bütçe konusunda mutabık sağlandıktan sonra hızlı bir şekilde detaylara girişilmiş, federasyon nezdinde müracaatlar yapılarak Pilot Takımda oynayacak olan gençlerin lisans işlemleri de yapılmıştı.

Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Trabzonspor Kulübündeki asbaşkanlık görevinden istifasından sonra karar alan Trabzonspor yönetimi, Pilot Takım dahil olmak üzere tüm amatör branşlara bütçe akışını kesmiş, haliyle Pilot Takım işi de sıkıntıya girmişti.

Bu zaman dilimi içerisinde, Basketbol Kulübü Pilot Takım bütçesi için bir arayışa girmemiş, bütçenin karşılanması için KTÜ'nün devreye girmesini isteyerek "siz karşılamazsanız, biz de karşılayamıyoruz" diyerek bir bekleme sürecine girilmişti.

EBBL'de oynayabilmek için bugün mesai saatinin bitimine kadar 5.000 TL federasyona yatırılması gerekiyordu. Bu para da federasyona yatmadığ için artık resmi olarak KTÜspor'un EBBL'de oynama şansı da kalmadı !

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Basketbol Kulübü Asbaşkanı Zeyyat Kafkas "Trabzonspor kulübü Pilot Takım için söz verdiği bütçeyi vermekten vazgeçti, Asbaşkan Hasan Yener bu parayı veremeyeceklerini belirtti. KTÜ rektörü sayın İbrahim Özen'de, hukuki olarak biz kulübe maddi kaynak aktaramıyoruz deyince biz de Pilot Takım projesinden vazgeçerek A takıma yoğunlaşma kararı aldık" dedi.

Pilot Takım projesinin fiyaskoyla sonuçlanması üzerine görüşlerini aldığımız Doğan Hakyemez'de "Ben elimden geleni yaptım. Trabzon'un, Trabzon halkının ve Basketbol kulübünün bu projeye sahip çıkması gerekiyordu. Çok istediğim bir proje olmasına rağmen artık benim yapabileceğim bir şey yok. Ben artık tüm konstantremi A takıma yoğunlaştıracağım" diyerek projenin başlamadan bittiğini söyledi.

TrabzonBasket.Com

  
2864 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın