• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Bartuğ Kemal Akgül

Bartuğ Kemal Akgül
bartugkemalakgul@gmail.com
SAĞLIKSIZ ORTAM
16/12/2017

  

bartugkemalakgul@gmail.com twitter: @sincejanuary4

SAĞLIKSIZ ORTAM

Maç öncesinde haftalardır süregelen mali sıkıntılar üstüne son mağlubiyetler eklenince tablo katran karasıydı.

Seyircinin ve dolayısıyla adrenalinin olmadığı maç karşılıklı basketlerle başladı. Trabzonspor’da Harris ve Ozan etkili olurken, Büyükçekmece takımını Wright oyunda tuttu.

Trabzonspor baskılı savunmayla rakibi bozup, hızlı hücum kovaladığı bölümde farkı çift haneye kadar açsa da Büyükçekmece orta mesafe şutlar ve hücum reboundları ile oyunda kaldı.

İkinci devre Green-Simpson düellosu şeklinde geçerken, skor dengede devam etti. Maçın son bölümünde Walker takımını oyunda tutmaya çalışırken, Trabzonspor farkı son 3 dakikada 8 sayıya kadar çıkarmıştı. Rakip koç mola hakkını doğru yerde değerlendirip maçı krize sokarken, Trabzonspor hücumu Vasiliauskas’ın kötü tercihleriyle tıkandı.

Maçın son hücumunda pota altında 3 oyuncusu olduğu halde reboundu alamayan Bordo-Mavililer maçın uzatmaya gitmesine engel olamadı.

İlk uzatmada iki tarafın karşılıklı isabetli şutlarına savunmalar çare bulamayınca maç bir uzatmaya daha gitti. İkinci uzatmada ise artık yorgunluktan ayakları gitmeyecek duruma gelen Trabzonspor’da, Vasiliauskas yanlış tercihlere devam edince, momentumu yakalayan Büyükçekmece maçı kazanmasını bildi.

Zaten genelde iyi savunma yapmayan Trabzonspor, bu kadar problemin olduğu yerde sadece atmaya odaklanarak bir maç daha kaybetti. Reboundlardaki konsantrasyon sorunu ve savunmadaki boşvermişlik kara bulutları biraz olsun dağıtabilecek şanstan etti.

Bugün bulunduğu konumdan çok daha iyi yerleri hak eden bu kadro, kötü bir teknik ekibin elinde harcanırken, bir türlü çözülemeyen mali problemler de sahayla ilgili konuşacak çok bir şey bırakmıyor.

Bu sağlıksız ortamda sağlıklı bir basketbol beklemek doğru değil. Buradan Trabzon’un ileri gelenlerine sesleniyorum ya bu takımı kurtarın ya da kapısına kilit vuralım. Bir futbolcunun yıllık ücretine kurtulacak bu takımın şehrinde hiç kimse her hafta yazılan mali kriz, ekonomik çöküntü, idmana çıkmama haberlerinden utanmıyor mu?

 Paylaş | | Yorum Yaz
771 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

NİHAYET - 04/02/2018
MUCİZEYLE KAYBETTİK - 28/10/2017
NEFES BASKETBOLDAN GELDİ - 22/10/2017
KARA DÜZEN - 15/10/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın