• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Türker Metin Onur
turkermetinonur@gmail.com
Ayağımıza Gelen Fırsat
10/12/2014

Ayağımıza Gelen Fırsat

Geçen sezon Banvit’le Trabzon’da oynanan ve hakemlerin skandal kararlarının damga vurduğu maçtan sonra takım bir ivme kaybetmiş ve playoff’a kalma şansını diğer maçlarda da istenilen performansı sergileyemeyerek kaybetmişti. Bu sezon nasıl olacak diye soru işaretleriyle dolu bir şekilde Hayri Gür’e gittiğimde Konya karşısında maça fırtına gibi başlayan, bir ara 18 sayı öne geçen ardından birden oyundan düşen bir takım gördüm.

Bana göre en büyük sıkıntı oyun kurucu mevkiisin de yeterli kapasitede oyunculara sahip olmamamızdı. İlerleyen maçlarda da oyun kurucu eksikliği kendini göstermeye devam etti. Görünen o ki ne giden Randle ne de gelen Bost Trabzonspor gibi bir takımı sırtlayacak kapasiteye sahip oyun kurucu değiller. Neyse ki coach değişikliğinden sonra Can’ın da takıma katılması takımın önemli bir eksikliğini giderilmesini sağladı. Yine de rotasyon açısından yeterli olduğumuz söylenemez. Tutku’nun da bir an önce takıma dönmesi elimizi rahatlatır diye düşünüyordum ama söylenenlere göre Tutku ancak sezon sonuna doğru takıma dönebilecek. Bu durumda bir tane daha oyun kurucu ihtiyacı hasıl olmakta. Tutku takıma dönse bile yıllardır süre gelen sakatlıklarından dolayı ne kadar oynayacağı da ayrı bir soru işareti.

Yine de tüm bu olumsuz tabloyu tersine çevirebilecek bir fırsat var elimizde. Bundan sonra ki sürece baktığımızda Galatasaray maçıyla başlayacak süreç Trabzonspor için “Bulunmaz Hint Kumaşı” tabirini yaşatacak bir süreç olabilir. Bana göre Galatasaray ne kadar iyi bir kadroya sahip olsa da hem ekonomik sıkıntılar hem de Avrupa’da ki yüksek tempolu maçları bizim için avantaj teşkil ediyor. Evet belki aynı Galatasaray iki uzatma devresi oynadığı Crvena Zvezda maçından sonra Beşiktaşı çok rahat yenmiş olabilir ama bu sefer mental olarak daha yıpranmış bir Galatasaray’la karşılaşabiliriz. Tabi ki bunu maç günü göreceğiz umarım yanılmam. Eğer bu maçı alırsak art arda oynayacağımız İstanbul BŞB ve Rönesans TED Ankara maçları bizi üst sıralara tırmandırabilir. Kalan maçlarda beni düşündüren Uşak Sportif ve Banvit maçları. Son olarak Eskişehir deplasmanıyla beraber ilk yarıyı 7 ya da 8 galibiyetle kapatırsak hiçte sürpriz olmaz.

Velhasıl kelam tüm olumsuz süreci tersine çevirmek için elimizde çok iyi bir fırsat var. Hem Trabzonsporumuzun 100. Lig maçı olması hem de bu maçı evimizde oynayacak olmamız bizim için büyük bir avantaj, umarım oyuncularımız bu fırsatı değerlendirip takımımızı arzu ettiğimiz noktaya taşırlar…2099 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Uyuyan Şehir! - 05/04/2016
Dün akşam bir kez daha hakkın gasp edildi ey Trabzon şehri farkında mısın?
İhtilale Giden Yol - 27/05/2015
Haftasonu Karadeniz hiç olmadığı kadar hırçındı, fırtınanın habercisi dalgalar kıyıları amansızca dövüyordu.
Hollywood’un Gözünden Basketbol - 07/05/2015
Ülkemizde 1980’li yıllarda tek kanal dönemleri yaşanıyordu. O dönem TRT’nin (TV1) yayın kuşağında yer alan bir dizi “Beyaz Gölge” ülkede ki insanlara basketbolu sevdiriyor ve yeni bir akımın başlamasına neden oluyordu.
Basketbol Tarihimizden Rekorlar - 23/01/2015
Bir basketbol sever güncel haberleri ne kadar takip ediyorsa bence aynı oranda da geriye dönüp bir bakmalı ve tarihin ayak izlerini takip etmeli. Bu sayede, hem söyleyecek daha fazla sözü hem de geleceğe aktarabileceği bilgilere sahip olabilir.
Türk Basketbol Tarihine Bakış - 22/12/2014
Basketbol ülkemizde oynanmaya başlandığı günden bu yana ilginç ve güzel olaylara imza atılmış. Daha önceki yazılarımda Basketbol’un doğuşu ve ülkemize gelişiyle ilgili bilgiler vermiştim, bu yazımda kaldığımız yerden devam edelim istedim.
Gariplikler Ülkesinde Avrupa Basketbol Şampiyonası - 17/12/2014
Tarih yaprakları 1959 yılını gösterdiğinde Türk Basketbolunda yeni bir sayfa açılıyor 11. Avrupa Basketbol Şampiyonası 21-31 Mayıs tarihlerinde 17 ülkenin katılımıyla İstanbul’da düzenleniyordu.
Maya’lardan Günümüze Basketbol - 08/12/2014
Her yazı yeni bir heyecandır, insanlara bir şeyler aktarabilmenin ve bilgiyi paylaşmanın güzelliğini barındırır içinde.