• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Türker Metin Onur
turkermetinonur@gmail.com
Uyuyan Şehir!
05/04/2016

Uyuyan Şehir!

Dün akşam bir kez daha hakkın gasp edildi ey Trabzon şehri farkında mısın?

Ne mi oldu? Her daim susup sineye çekmenin acısını tekrar senden çıkardılar. Doğru ya sizin çok umurunuzda değil bir spor müsabakasında hakkınızın gasp edilmiş olması. Birlik olamadığımızdan, ortak tepki koyamadığımızdan mütevellit gasp edilen 2010-2011 yılı futbol şampiyonluğundan sonra birçok kişi veya kurum sırf kendi kişisel çıkarları yüzünden sustu. Neymiş sporla siyaset ayrı şeylermiş, böyle düşündüğünüz için her platformda hakkımızı gasp etmeye devam ediyorlar. Birçoğunuz ise sırf birilerine yaranmak için susmaya devam ediyorsunuz.

YAZIKLAR OLSUN SİZLERE!

Bakın size bir olaydan bahsedeyim. Alman İlahiyatçı Emil Gustav Friedrich Martin Niemöller yıllar önce başından geçenleri şöyle anlatmıştı;

Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.

Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.

Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.

Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.

İşte bizler yani Trabzon şehri ortaya doğru dürüst bir tepki koymadığımız sürece benzer şekilde hakkımız gasp edilmeye devam edilecektir. 

Gelelim neden bunları anlattığıma, dün akşam Trabzonspor Medicalpark – Anadolu Efes’le karşı karşıya geldi. Hani birçoğumuza basketbolu sevdiren takımla! Maçın teknik analizini yapacak değilim, milyon dolarlık kadrosuyla Euro League’de Final Four hedefiyle yola çıkmış ama başaramamış elinde bir tek Türkiye Ligi kalmış bir takımla, lige renk getirmek için mücadele eden daha sınırlı bütçeye ve oyuncu rotasyonuna sahip Trabzonspor Medicalpark. Maçtan önce kâğıt üstünde favori tabi ki Anadolu Efes’ti. Bu işin öyle kolay olmadığını elini kolunu sallaya sallaya Trabzon’dan maç alınamayacağını gösteren yüreğini ortaya koyan bir Trabzonspor’la karşılaştıklarında ise ne yapacaklarını şaşırdılar. Evet, dün akşam ilk kez Anadolu Efes’i yenmeye ramak kalmıştı, ramak kalmıştı diyorum çünkü yine devreye belli ki birilerinden talimat alarak Trabzon’a gelen hakem üçlüsü girdi. Özellikle Erşan Kartal ve Halil Baydemir salonu provoke etmek için ellerinden geleni yaptılar, anlamadığım nokta taraftar takımını desteklerken ortada küfür yokken neden gocundunuz? Maçı düzgün yönetseniz taraftar size tepki koyar mıydı?

Özellikle HIRSIZLAR lafı neden size bu kadar dokundu? Biz de bir deyim vardır “yarası olan gocunur” demek ki bir yaranız vardı, aklıma gelen başka bir şey ise iki hafta sonra oynayacağımız Fenerbahçe maçı öncesi maçın seyircisiz oynanması adına birilerinden talimat aldığınızdır. Bu iddia mı kanıtlayacak sizin dün akşam ki tavrınız dışında bir donem olmadığını da belirtmek isterim. Derler ya sinek küçüktür ama mide bulandırır işte sizde bizim midemizi bulandırdınız. Umarım kısa zamanda siz ve sizin gibiler spor camiasından temizlenirsiniz.

Trabzonspor Medicalpark kulübü bu işin ne olursa olsun peşini bırakmamalı, bu konuda yapabileceğimiz şeyler varsa destek olmaya da hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Son söz dün akşam göz göre göre emeği çalınan yüreğini ortaya koyan Trabzonspor’un değerli Basketbolcularına;

Başınız öne eğilmesin çocuklar, sizler onurlu bir mücadelenin öncü neferlerisiniz…3736 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

İhtilale Giden Yol - 27/05/2015
Haftasonu Karadeniz hiç olmadığı kadar hırçındı, fırtınanın habercisi dalgalar kıyıları amansızca dövüyordu.
Hollywood’un Gözünden Basketbol - 07/05/2015
Ülkemizde 1980’li yıllarda tek kanal dönemleri yaşanıyordu. O dönem TRT’nin (TV1) yayın kuşağında yer alan bir dizi “Beyaz Gölge” ülkede ki insanlara basketbolu sevdiriyor ve yeni bir akımın başlamasına neden oluyordu.
Basketbol Tarihimizden Rekorlar - 23/01/2015
Bir basketbol sever güncel haberleri ne kadar takip ediyorsa bence aynı oranda da geriye dönüp bir bakmalı ve tarihin ayak izlerini takip etmeli. Bu sayede, hem söyleyecek daha fazla sözü hem de geleceğe aktarabileceği bilgilere sahip olabilir.
Türk Basketbol Tarihine Bakış - 22/12/2014
Basketbol ülkemizde oynanmaya başlandığı günden bu yana ilginç ve güzel olaylara imza atılmış. Daha önceki yazılarımda Basketbol’un doğuşu ve ülkemize gelişiyle ilgili bilgiler vermiştim, bu yazımda kaldığımız yerden devam edelim istedim.
Gariplikler Ülkesinde Avrupa Basketbol Şampiyonası - 17/12/2014
Tarih yaprakları 1959 yılını gösterdiğinde Türk Basketbolunda yeni bir sayfa açılıyor 11. Avrupa Basketbol Şampiyonası 21-31 Mayıs tarihlerinde 17 ülkenin katılımıyla İstanbul’da düzenleniyordu.
Ayağımıza Gelen Fırsat - 10/12/2014
Geçen sezon Banvit’le Trabzon’da oynanan ve hakemlerin skandal kararlarının damga vurduğu maçtan sonra takım bir ivme kaybetmiş ve playoff’a kalma şansını diğer maçlarda da istenilen performansı sergileyemeyerek kaybetmişti.
Maya’lardan Günümüze Basketbol - 08/12/2014
Her yazı yeni bir heyecandır, insanlara bir şeyler aktarabilmenin ve bilgiyi paylaşmanın güzelliğini barındırır içinde.