• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
Vurun abalıya
03/12/2017
  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper


Vurun abalıya

Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık. Bu haberler gölgesinde Karşıyaka’ya da son hücumda yenilen takımımız için Fenerbahçe Doğuş  maçı hem toparlanma hem de derbi galibiyeti ile rakiplere mesaj verme maçıydı.

Taraftar da maçın kendileri için ne kadar önemli olduğunu tribünleri doldurarak ve çeşitli mesajlar içeren pankartlar hazırlayarak gösterdi. Maçın başlamadan sahaya atılan konfetiler ve bazı tezehüratlar nedeniyle hakemler 2 anons birden verdi.

İkinci periyotun bitmesine 4.25 kala, Vesely perdeleme sırasında önce Vasiliauskas’a hücum faulü yaptı ve sonrasında da hiçbir şey yapmamış gibi hakeme Vasiliauskas’ın teknik faul alması için itiraz etti. Green yerde yatan takım arkadaşını kaldırırken yine Vesely, sanki Green kendisine müdahele etmiş gibi değişik hareketlerde bulunmaya başlayınca oyuncumuz Obekpa sinirlerine YİNE hakim olamayarak sahada hırs adı altında gizlenmiş sahtekarlıklarla oynamaya çalışan Vesely’ye tokat attı ve ihraç edildi.

Bunun sonrasında ise taraftarın “küfürlü” tepkileri üzerine 4. Anons verildi ve önce hakemler sonrasında takımlar soyunma odasına gitti. Bu olayların üzerine taraftar sahaya girmeye çalıştı. Tepkiler ve tezehüratlar devam etti dışarı çıkana kadar.

Olayların sonunda Obekpa ve Alper Saruhan diskalifiye edildi. 4 faul atışı ve bir hücum kullanan F. Doğuş 3 sayı gerideyken 3 sayı öne geçti ve maçın hakimiyetini maç sonuna kadar elinde tutarak 119-90 galip geldi.

Şimdi bu olaylardaki asıl suçlu, sorumlu, veya içinizi soğutacak herhangi bir sıfat, provokasyona çabuk gelen taraftar diyebilirim. İki üç paragraf futbol kültürü ile basketbol kültürünün farklarını, daha sakin olup hakkımızı gerekli mecralarda aramamız gerektiğini de anlatabilirim. Hatta daha da ileri giderek bugün o olayları başlatanları takım adına hain bile ilan edebilirim.

Ama ben bugün sahaya çıkınca pankartı görüp yüzü düşen hakem triosunu, görüntüleri izlerken Vesely’nin sahtekarlıklarını izlemeyip “buraları sar” diyerek sadece Obekpa’nın tokatını izleyen baş hakemi, daha önce oynadıkları çoğu maç gibi bu maçtada hakemi etki ve baskı altına almaya çalışan Obradoviç ve öğrencilerini, taraftar çıkınca bile soğumayıp sert faullere başvuran Melih’i izlediğimi için taraftara bu kadar yüklenmekle haksızlık edeceğimi düşünüyorum.

Taraftar yanlış yapmış olabilir ama şükürler olsun ki ne hırsızı savundular ne de ahlaksızı.

DİP NOT: Obekpa ve iki maç özelinde sezon genelinde ne kadar etkisiz olduğunu gördüğümüz koç ile yolları derhal ayırmalıyız. Bu maç düşüşün başlangıcı olmasın bu maç dirilişin tetikleyicisi olsun.1440 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Milli takım arasıyla beraber takımımıza olan özlemimizi Banvit maçıyla birlikte bitirecek olmanın heyecanıyla salondaki yerimizi aldık. Beklediğimin aksine taraftar ortalamanın üstünde ilgi gösterdi.
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
5 hafta önce patlak veren mali kriz ve üst üste alınan mağlubiyetlerle bunalıma giren takımımıza son iki maçımızda koç değişikliği de fayda etmemiş görünüyordu. Maddi beklentisi karşılanmayan oyuncular da maçlara yeterince konsantre olamıyordu.
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Lige beklentilerin altında bir performansla başlayan Trabzonspor’da iki oyuncunun ayrılması ve Paul Harris transferiyle bir takım değişimler bekleniyordu. İki haftadır skordan ziyade oyun da vasat seviyedeydi.
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
Kaybedilen İBB ve Best Balıkesir maçlarının ardından hedefsiz kalan takım, bundan sonraki maçlarına biraz prestij biraz da son ikiden uzak kalmak amacıyla çıkacaktı.
YİNE OLMADI... - 05/03/2017
Play-Off yolunda en önemli rakiplerimiz Gaziantep ve Karşıyaka kazandığı hafta ligin büyük takımlarından Galatasaray ile çok kritik bir maç oynayacaktık.
NEFESİMİZ YETMEDİ - 28/02/2017
Karşıyaka galibiyeti ile moral bulan takımımızın, hem araya uzun tatilin girmesiyle muhtemel form düşüklüğü hem de Kadji, Wright ve Gutierrez’in sakatlanmasıyla moral ve kalite çöküşü yaşayacağı düşüncesi bu maç öncesi bizi korkutuyordu.
KÖTÜ GÜN DOSTU - 12/02/2017
Son iki haftada aldığımız beklenmeyen Uşak ve Giresun yenilgileriyle, play-off yolunda ligin üst sıralarındaki takımlarla oynayacağımız maçların hepsi final niteliği kazandı.
"BİRİCİK" HAKEMLERİMİZ - 04/02/2017
Play-off yolundaki en kritik maçımıza çıkarken rakibimiz komşu kent Giresun’du. Alacağımız galibiyet bizi ilk 8 potasında güçlü hale getirecekti.
Can Simidi - 28/01/2017
Uşak mağlubiyetinin ardından play-off yolunda kritik rakiplerimizden Dİ Büyükçekmece ile oynayacağımız maç tam anlamıyla tamam-devam maçıydı.
 Devamı