• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
KAPTAN GEMİYİ TERK EDERSE
01/01/2017
  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper
KAPTAN GEMİYİ TERK EDERSE


Evimizde oynadığımız bu maçta, takımın kendine çeki düzen vermesi gerekiyordu. Geçen haftaki utanç verici yenilgi bazı taşları yerinden oynatmıştır diye tahmin ettim.

Maç beklenildiği gibi başladı. Kendi oyununu oynayan Beşiktaş karşısında Wright ve sakatlıktan dönen Gutierrez ile ayakta kaldık. İkinci periyodun ortasında Green ve Hardy'nin oyuna girmesiyle beraber oyun üstünlüğünü ele geçirdik ve devreyi 42-41 önde tamamladık.

2. Yarıda Gutierrez'in ve Green'in asistleriyle bir düzene oturduk ve temas basketbolunu oynayarak faul problemine giren Beşiktaş SJ karşısında farkı 11'e kadar çıkarttık. Bu andan itibaren geçen haftalardaki baş belamız yeniden hortladı: Moody ve top kayıpları.

Moody ve Gutierrez'in, biraz da dar rotasyonun etkisiyle yorulmasıyla, artan top kayıpları ve savruk oyunları Beşiktaş'ın farkı kapatmasına neden oldu. En etkili pota altı oyuncuları 5 faulle kenara gelmesine ve Strawberry'nin iki sportmenlik dışı faulle oyundan ihraç edilmesine rağmen Roll, Clark ve Weems'e engel olamayan takımımız maçın başa baş hale gelmesine engel olamadı.


Normal süre sonu ise bizim için tam bir facia idi. Son 10 saniye kala önce Hardy çizgiden 1/2 atarak farkı 4 sayıya çıkaramadı. Daha sonra 2 faul hakkımız varken Weems'in üçlüğüne engel olamadık ve skor eşitlendi. Uzatmaların son hücumu bizde olmasına rağmen Hardy oldukça kötü kullandı ve yine çift sayılı farklara ulaştığımız bir maçı rakibe hediye ettik. 90-91

Artık Moody'nin ne olduğunu biliyoruz. Fakat sonradan alınan Gutierrez'in de bu takım için yeterli olamadığı ortada. Takımı zaman zaman iyi yönlendirse de kritik anlarda çok savruk oynuyor. 

Fakat bu senenin hayal kırıklığı şüphesiz ki Hardy. Eski görüntüsünden çok çok uzak. Kritik anlarda sorumluluk alabiliyor fakat konsantresi çok düşük. Normal sürenin sonunda rakibe faul yapmaması kolay kolay göz ardı edilecek bir olay değil.

Bir lafım da koç Bazarevich'e. Normal sürenin sonunda faulü yapamamızın sebebini iyice irdelemesin. Takım kimsenin tapulu malı değil. Gereken hamleleri kararlılıkla yaptığında bu taraftar arkanda duracaktır.


Yeter demekten yorulduk. Takım içindeki yetkililer 4 senedir bizi oyalıyorsunuz. Artık gerçek bir oyun kurucu alın. Yapamıyorsanız da istifa etmenin erdem olduğunu unutmayın.


1239 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Milli takım arasıyla beraber takımımıza olan özlemimizi Banvit maçıyla birlikte bitirecek olmanın heyecanıyla salondaki yerimizi aldık. Beklediğimin aksine taraftar ortalamanın üstünde ilgi gösterdi.
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
5 hafta önce patlak veren mali kriz ve üst üste alınan mağlubiyetlerle bunalıma giren takımımıza son iki maçımızda koç değişikliği de fayda etmemiş görünüyordu. Maddi beklentisi karşılanmayan oyuncular da maçlara yeterince konsantre olamıyordu.
Vurun abalıya - 03/12/2017
Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık.
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Lige beklentilerin altında bir performansla başlayan Trabzonspor’da iki oyuncunun ayrılması ve Paul Harris transferiyle bir takım değişimler bekleniyordu. İki haftadır skordan ziyade oyun da vasat seviyedeydi.
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
Kaybedilen İBB ve Best Balıkesir maçlarının ardından hedefsiz kalan takım, bundan sonraki maçlarına biraz prestij biraz da son ikiden uzak kalmak amacıyla çıkacaktı.
YİNE OLMADI... - 05/03/2017
Play-Off yolunda en önemli rakiplerimiz Gaziantep ve Karşıyaka kazandığı hafta ligin büyük takımlarından Galatasaray ile çok kritik bir maç oynayacaktık.
NEFESİMİZ YETMEDİ - 28/02/2017
Karşıyaka galibiyeti ile moral bulan takımımızın, hem araya uzun tatilin girmesiyle muhtemel form düşüklüğü hem de Kadji, Wright ve Gutierrez’in sakatlanmasıyla moral ve kalite çöküşü yaşayacağı düşüncesi bu maç öncesi bizi korkutuyordu.
KÖTÜ GÜN DOSTU - 12/02/2017
Son iki haftada aldığımız beklenmeyen Uşak ve Giresun yenilgileriyle, play-off yolunda ligin üst sıralarındaki takımlarla oynayacağımız maçların hepsi final niteliği kazandı.
"BİRİCİK" HAKEMLERİMİZ - 04/02/2017
Play-off yolundaki en kritik maçımıza çıkarken rakibimiz komşu kent Giresun’du. Alacağımız galibiyet bizi ilk 8 potasında güçlü hale getirecekti.
 Devamı