• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
Can Simidi
28/01/2017
  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper
Can Simidi

Uşak mağlubiyetinin ardından play-off yolunda kritik rakiplerimizden Dİ Büyükçekmece ile oynayacağımız maç tam anlamıyla tamam-devam maçıydı.
Geçen hafta alabileceğimiz maçı ellerimizle takibe verdikten sonra oyuncular da kendi içinde muhasebe yapmış olacak ki daha derli toplu bir oyun izledik bugün. Oyun kurucularımız asist/top kaybı oranlarını oldukça iyi seviyede tutarak ideale yakın performans sergilediler. Bu durum bizi öne atan etkenlerdendi.
Eski göz ağrımız Stipanovic'in Kadji ile olan oyun içi savaşından kârlı çıkan biz olduk. Kadji müthiş bir hücum performansı sergiledi. Kritik maçlarda elimizdeki en önemli koz olduğunu gösterdi.
MVP uzun forvetimiz Wright ise ilk 3 periyot ortalıkta gözükmedi. İki haftadır sönük oyununa alışkın olmadığımız Wright 4. Periyot kendine geldi ve asist ve smaçlarıyla farkı açmamızda etkili oldu.
Ligin ikinci yarısında eski günlerine döndüğünü göstermeye başlayan Hardy bu maçta da takımımız adına liderliği ele aldı ve aldığı sorumluluğu çok iyi yerine getirdi. Caleb Green de tecrübesiyle kritik anlarda sahneye çıkınca galibiyet bizim için çantada keklik oldu.
Diğer kritik nokta ise play-off potasıyla aramızdaki farkı yalnızca 1 galibiyete indirdik. Umutlanıyoruz çünkü takımın potansiyeli bizi yukarı taşıyabilecek düzeyde. Haftaya Yeşil Giresun'u yenmemiz durumunda ise play-off potasına bile girebiliriz.
Artık takımımızda taşlar yerine oturmuş görünüyor. Kadronun hala takviyeye ihtiyacı olduğunu düşünsem de maddi durumu düşününce pek mümkün olmadığını görüyorum. Koç Bazarevich elindeki potansiyelleri maksimum seviyede kullanarak ve son periyotta izlediğimiz oyunu maçın çoğunluğuna yayarak bizi play-off potasına sokmalı.
Güveniyoruz, inanıyoruz, başaracağız...


1309 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Milli takım arasıyla beraber takımımıza olan özlemimizi Banvit maçıyla birlikte bitirecek olmanın heyecanıyla salondaki yerimizi aldık. Beklediğimin aksine taraftar ortalamanın üstünde ilgi gösterdi.
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
5 hafta önce patlak veren mali kriz ve üst üste alınan mağlubiyetlerle bunalıma giren takımımıza son iki maçımızda koç değişikliği de fayda etmemiş görünüyordu. Maddi beklentisi karşılanmayan oyuncular da maçlara yeterince konsantre olamıyordu.
Vurun abalıya - 03/12/2017
Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık.
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Lige beklentilerin altında bir performansla başlayan Trabzonspor’da iki oyuncunun ayrılması ve Paul Harris transferiyle bir takım değişimler bekleniyordu. İki haftadır skordan ziyade oyun da vasat seviyedeydi.
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
Kaybedilen İBB ve Best Balıkesir maçlarının ardından hedefsiz kalan takım, bundan sonraki maçlarına biraz prestij biraz da son ikiden uzak kalmak amacıyla çıkacaktı.
YİNE OLMADI... - 05/03/2017
Play-Off yolunda en önemli rakiplerimiz Gaziantep ve Karşıyaka kazandığı hafta ligin büyük takımlarından Galatasaray ile çok kritik bir maç oynayacaktık.
NEFESİMİZ YETMEDİ - 28/02/2017
Karşıyaka galibiyeti ile moral bulan takımımızın, hem araya uzun tatilin girmesiyle muhtemel form düşüklüğü hem de Kadji, Wright ve Gutierrez’in sakatlanmasıyla moral ve kalite çöküşü yaşayacağı düşüncesi bu maç öncesi bizi korkutuyordu.
KÖTÜ GÜN DOSTU - 12/02/2017
Son iki haftada aldığımız beklenmeyen Uşak ve Giresun yenilgileriyle, play-off yolunda ligin üst sıralarındaki takımlarla oynayacağımız maçların hepsi final niteliği kazandı.
"BİRİCİK" HAKEMLERİMİZ - 04/02/2017
Play-off yolundaki en kritik maçımıza çıkarken rakibimiz komşu kent Giresun’du. Alacağımız galibiyet bizi ilk 8 potasında güçlü hale getirecekti.
 Devamı