• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
KOLAY MAÇ, ZOR GALİBİYET
07/01/2017

  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper


KOLAY MAÇ, ZOR GALİBİYET

Üç haftalık Efes-Fener-BJK periyodunu galibiyetsiz kapatan takımımız için ligin dibine demir atmış TED ile oynanacak maç moral bulma açısından önemliydi.

TED bireysel olarak bazı iyi oyunculara sahip olsa da bizim son üç haftaki periyotta oynadığımız oyun, onlara korku salacak cinsteydi. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

İlk periyotta pota altını iyi kullanarak başladık. Rakibin de savunmada en zayıf olduğu kısım pota altı olunca 10 dakikada 12 savunma ribaundu almamız bizi öne taşıdı. İkinci periyotta farkı 12’ye çıkartınca hem taraftarda hem de takımda “Maç bitti.” Havası oluşmaya başladı. Hardy’nin periyot boyu kenarda oturması ve takımdaki bu rehavet havası TED’in işine yaradı ve Morrison öncülüğünde farkı kapattılar.

İkinci yarıda takım düzenden uzaklaşmış bir şekilde, topu paylaşmada sıkıntı yaşayarak başladı. Tam bu sırada takımı yönlendirmesi gereken Guti sahada ruh gibiydi. Takımı maç sonuna canlı saklamak için rotasyonda Duşan ve Ozan Anton’u da kullanmamızla beraber TED kendi oyununu rahat bir şekilde oynadı ve son periyoda yalnızca 2 sayı önde girebildik.

Son periyotta ise biraz olsun toparlansak da havaya giren TED Ankara’yı durdurmak kolay olmadı. Wright ve Hardy’nin de devreye girmesiyle maç sonuna önde girdik. Tecrübe ve kalite farkını da kullanarak maçı son 2 dakikada çift hanelere taşıyarak kazandık.

Maç içinde top kayıplarımızı kontrol edemiyoruz. Yalnızca 5 top çalarken, 19 top kaybettik. Bu sıkıntımız TED’e ligdeki ilk maçını kazandırabilirdi. Zira kendilerinde bu oran 12/14. Gutierrez ve Lee bal yapmayan arı gibiler.

Moody’nin kariyer maçı olabilecek bir maçta tribünde olmasının bir açıklaması olmalı. Çünkü bu takımın hücumu Lee’nin eline bırakılmamalı. Guti geçen maçlara nazaran daha istikrarlı başlasa da ikinci yarı özlenen(!) haline geri döndü.

Geçen hafta oldukça sert eleştirdiğimiz Hardy ise gerçekten özlenen haline dönmüş gibi oynadı. Biz ondan bunu istiyoruz, konsantre olsun ve takımı yürütsün.

Bizim yıkıcı gücümüz uzunlarımız ise her zaman ki gibi maçı kazandıran detaylardı. Nasıl mı? Guard ikilimiz Guti ve Lee toplam 2 asist yapabilirken, Wright tek başına 5, Green ise 6 asist yaptı. Bu istatistikler tesadüf değil. Takımı sırtlayan Kadji-Green-Wright üçlüsü. Zaman zaman Hardy’de onlara eklenince iyi bir takım oluyoruz.

Guti, Lee ve bu maç oynamasa da Moody bu takımın oyun kurucuları değil. Her maç da bunu ispat ediyorlar. Moody’nin henüz çaylak olması ve zaman zaman iyi işler yapabileceğini göstermesi onu tolere edebileceğimizi düşündürtüyor. Ama gerçek bir oyun kurucu bulmak şartıyla…

Haftanın Hareketi: Ankara’da maça giden taraftarlarımızın maç içinde sık sık rakip seyirciyle birlikte söylediği İzmir Marşı, ülkemizin şu günlerinde geleceğe umutla bakabilmemizi sağlıyor.1307 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Milli takım arasıyla beraber takımımıza olan özlemimizi Banvit maçıyla birlikte bitirecek olmanın heyecanıyla salondaki yerimizi aldık. Beklediğimin aksine taraftar ortalamanın üstünde ilgi gösterdi.
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
5 hafta önce patlak veren mali kriz ve üst üste alınan mağlubiyetlerle bunalıma giren takımımıza son iki maçımızda koç değişikliği de fayda etmemiş görünüyordu. Maddi beklentisi karşılanmayan oyuncular da maçlara yeterince konsantre olamıyordu.
Vurun abalıya - 03/12/2017
Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık.
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Lige beklentilerin altında bir performansla başlayan Trabzonspor’da iki oyuncunun ayrılması ve Paul Harris transferiyle bir takım değişimler bekleniyordu. İki haftadır skordan ziyade oyun da vasat seviyedeydi.
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
Kaybedilen İBB ve Best Balıkesir maçlarının ardından hedefsiz kalan takım, bundan sonraki maçlarına biraz prestij biraz da son ikiden uzak kalmak amacıyla çıkacaktı.
YİNE OLMADI... - 05/03/2017
Play-Off yolunda en önemli rakiplerimiz Gaziantep ve Karşıyaka kazandığı hafta ligin büyük takımlarından Galatasaray ile çok kritik bir maç oynayacaktık.
NEFESİMİZ YETMEDİ - 28/02/2017
Karşıyaka galibiyeti ile moral bulan takımımızın, hem araya uzun tatilin girmesiyle muhtemel form düşüklüğü hem de Kadji, Wright ve Gutierrez’in sakatlanmasıyla moral ve kalite çöküşü yaşayacağı düşüncesi bu maç öncesi bizi korkutuyordu.
KÖTÜ GÜN DOSTU - 12/02/2017
Son iki haftada aldığımız beklenmeyen Uşak ve Giresun yenilgileriyle, play-off yolunda ligin üst sıralarındaki takımlarla oynayacağımız maçların hepsi final niteliği kazandı.
"BİRİCİK" HAKEMLERİMİZ - 04/02/2017
Play-off yolundaki en kritik maçımıza çıkarken rakibimiz komşu kent Giresun’du. Alacağımız galibiyet bizi ilk 8 potasında güçlü hale getirecekti.
 Devamı