• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Alper Akgün
a.alper.61@gmail.com
YİNE OLMADI...
05/03/2017
  e-mail: alper_akgun_61@hotmail.com twitter: @Akgun_Alper

YİNE OLMADI...

Play-Off yolunda en önemli rakiplerimiz Gaziantep ve Karşıyaka kazandığı hafta ligin büyük takımlarından Galatasaray ile çok kritik bir maç oynayacaktık.

Hafta içi sosyal medyadan yapılan çağrılar ve futbol maçında maç duyurusunun yapılması sonucu büyü bir taraftar kitlesi salona akın etti.

Geçen haftaki sakatlarımızdan Gutierrez ve Kadji’nin iyileşmesi yüzleri biraz olsun güldürüyordu ama rakip ne olursa olsun hafta içi R.Madrid’i yenmiş Galatasaray’dı.

Dengeli başlayan maçta Green’in tek başına takım gibi oynamasıyla Galatasaray ile başa baş gitsek de Kadji ve Gutierrez’in parkelere formsuz dönüşü ve koçun da Moody seçeneğini çok az kullanmasıyla rotasyon sıkıntıları ilk yarıdan başladı.

Zaman zaman gerek Hardy gerekse de Lee ile rakibi zorladık. Ama özellikle 3. Periyotta potaları dövmeye başladık. Gereksiz erken ve zor şutlar, basit top kayıplarıyla birleşince fark bir anda 12’ye çıktı. Kadji özellikle savunmada çok etkisizdi ve rakipte Pleiss’ın yıldızlaşmasına vesile oldu.

Son periyot taraftarın ve takımın uyanışıyla geri döndük ve farkı 2’ye kadar indirdik. Fakat bu andan itibaren oyuna giren Sinan Güler ve Micov’u tutamayıp ayrıca hücumda basit hatalarla sayı bulamayınca maçı 80-73 kaybettik.

Öncelikle bugün salonu dolduran 6000 seyirciye teşekkür etmek lazım. Uzun süredir tribünlerimiz bu kadar dolu değildi. Tribünde tüm salon beraber hareket edince çok keyifli anlara şahit olduk. Ama maçın en kritik anlarında sadece Vira’dan ses çıkması ve bu anlarda Galatasaray’ın farkı çift hanelere “baskı oluşturmak daha kolay olacaktır.

Kadji ve Gutierrez, uzun süredir sakat olmalarının etkisiyle de olabilir, çok kötü bir maç çıkarttılar. Gutierrez’in kötü performansına rağmen onda ısrar edip Moody’yi çok az kullanan koç da mağlubiyetten mutlaka ders çıkarmalı.

Hardy kritik anlarda bulduğu iki üçlükle bizi maçın içinde tutsa da takıma hücumdan çok savunmada katkı verdi. Böyle olunca hücumda Green’in eline kaldık. Zaman zaman Erolcan ve Lee’nin sorumluluk alması Green’i rahatlatsa da bugün hiç çıkmadan oynaması maç sonunda onu pek kullanamamıza sebep oldu.

Sonuç olarak bu kritik haftada dolu tribünler önünde Galatasaray’a karşı kötü bir yenilgi aldık ve Play-Off potasıyla aramızda 3 maçlık fark oluştu. Geri kalan 10 haftada en az 7 galibiyet almamız gerektiğini düşünerek, haftaya tam performansla tam kadro olarak sahaya çıkmayı diliyorum.1038 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sarunas Böyle İstedi - 03/03/2018
Milli takım arasıyla beraber takımımıza olan özlemimizi Banvit maçıyla birlikte bitirecek olmanın heyecanıyla salondaki yerimizi aldık. Beklediğimin aksine taraftar ortalamanın üstünde ilgi gösterdi.
Sürpriz İlaç - 08/01/2018
5 hafta önce patlak veren mali kriz ve üst üste alınan mağlubiyetlerle bunalıma giren takımımıza son iki maçımızda koç değişikliği de fayda etmemiş görünüyordu. Maddi beklentisi karşılanmayan oyuncular da maçlara yeterince konsantre olamıyordu.
Vurun abalıya - 03/12/2017
Takımımızın son dönemlerde yaşadığı maddi sıkıntıyı duyuyorduk. Fakat ciddi boyutlara ulaştığını hafta içi medyada çıkan haberleri görünce anladık.
DOĞRU OYUN, GÜZEL GALİBİYET - 22/10/2017
Lige beklentilerin altında bir performansla başlayan Trabzonspor’da iki oyuncunun ayrılması ve Paul Harris transferiyle bir takım değişimler bekleniyordu. İki haftadır skordan ziyade oyun da vasat seviyedeydi.
Helal Olsun..(!) - 26/03/2017
Kaybedilen İBB ve Best Balıkesir maçlarının ardından hedefsiz kalan takım, bundan sonraki maçlarına biraz prestij biraz da son ikiden uzak kalmak amacıyla çıkacaktı.
NEFESİMİZ YETMEDİ - 28/02/2017
Karşıyaka galibiyeti ile moral bulan takımımızın, hem araya uzun tatilin girmesiyle muhtemel form düşüklüğü hem de Kadji, Wright ve Gutierrez’in sakatlanmasıyla moral ve kalite çöküşü yaşayacağı düşüncesi bu maç öncesi bizi korkutuyordu.
KÖTÜ GÜN DOSTU - 12/02/2017
Son iki haftada aldığımız beklenmeyen Uşak ve Giresun yenilgileriyle, play-off yolunda ligin üst sıralarındaki takımlarla oynayacağımız maçların hepsi final niteliği kazandı.
"BİRİCİK" HAKEMLERİMİZ - 04/02/2017
Play-off yolundaki en kritik maçımıza çıkarken rakibimiz komşu kent Giresun’du. Alacağımız galibiyet bizi ilk 8 potasında güçlü hale getirecekti.
Can Simidi - 28/01/2017
Uşak mağlubiyetinin ardından play-off yolunda kritik rakiplerimizden Dİ Büyükçekmece ile oynayacağımız maç tam anlamıyla tamam-devam maçıydı.
 Devamı