• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

KONUK YAZAR
info@trabzonbasket.com
CEYHUN ESKİCİ / Bu takımın bileği bükülmez
24/01/2011

  Yazara e-posta gönder


Bu takımın bileği bükülmez

12 Maçta alınan üç galibiyet sonrası her şey bitti bitiyor derken küllerinden doğdu bu takım. Zamanında yapılan müdahaleler müthiş sonuç verdi. O sonucun meyvelerini yemek bizlere yani bu camiaya gönül verenlere büyük zevk veriyor. Son dört maçın kısa özete takım olmuş yöneticisinden malzemecisine kadar tüm zorluklara bütün sıkıntılara rağmen hala ayakta kalabilen bir ekip. Maça gelince Resmi Lig müsabakalarında İkinci lig dahil tek bir galibiyet alamadığımız Bornova’ya karşı maçın tamamında üstün olan taraf bizdik. Savunmada zaman zaman çok iyi, zaman zaman ise yakışmayacak derece de basit hatalar yaptık. Özellikle rakibi ancak fost mevkiinde savunmakta çok zorluk çektik. Özellikle Cakic bu savunmada çok etkisiz kaldı. Ancak kısa süre de Türk basketboluna hadi Öztoprak gibi bir ismi kazandıran Sakota o müdahaleyi yapmakta gecikmedi. Hadi sahaya girdiği dakikadan itibaren çok faydalı oldu. Sayı attı ribaunt aldı. Ve özellikle rakip adına çok etkili olan Kary-Ffrıend etkisiz kıldı. Maçın bir başka altın bileği Ersin’di. Bulduğu 20 sayıyla maçın lokomotif ismiydi. Sonuç olarak Trabzonspor, üç maçlık galibiyet serisini dörde çıkartı ve takım olabilme yolunda müthiş mesafe katletti.
Bu maçın göze batan bir başka yanı maça gelerek takımı sahiplenen ve destek veren isimlerdi. Eski Asbaşkan Hayrettin beyden, görevdeki Asbaşkanımız Nevzat Çakar’a Trabzon’da Amatör spor’a damgasını vurmuş Turgut Bülbüloğlun’dan, Hüsnü Hayaliye ve Ünal Karaman’a uzanan bu güzel tablo huzur vericiydi. Hepinize Basketbola verdiğiniz bu güzel destekten dolayı binlerce teşekkürler. Günebakış2771 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sen önce ağzını temizle! (Levent Ustabaşı) - 11/04/2016
Trabzonspor basketbolda da kalleşçe harcanıyor.
Kaybetmeyenler Kulübü (İsmet Badem) - 10/12/2015
Bazen kader ağlarını öylesine örüyor ki, kazanan ile kaybeden arasında çaresiz kalıyorsunuz! Yenilene üzülmeyip, galip gelenle göbek atmak geçiyor içinizden.
Yapma Be Koca Usta (İsmet Badem) - 13/11/2015
Birden çıktım gönlümün viranesinden koşarak, suratımı kırbaçlayan rüzgarın haşmetiyle! Gitarın tellerinden çıkan nameler türbülans yaşayan ruhumun üzerine huzur perdahı oldu.
Şut üzerine tavsiyeler (Cem AKDAĞ) - 16/09/2015
“Şu anda, 20 yaşınızdaki halinizle karşılaşsaydınız ve kısa bir süre sohbet etme imkanı bulsaydınız ona ne tavsiye ederdiniz?”
Avni Küpeli/Balyoz Yumruk Trabzon - 01/03/2015
EuroChallenge Cup Top-16 turunda hafta içinde sahasında ağırladığı Belçika'nın Mons-Hainaut takımını yenip grup birincisi olarak adını çeyrek finale(play-off) yazdıran moralli Trabzonspor Medical Park,
Yalçın Granit/ Yüzde yüz oyun kurucu olmanın sırrı - 17/11/2013
Basketbol taktiği dünyada giderek basitleşiyor. Eski beş oyuncunun da katıldığı hareketli offens (motion), flex offensler giderek azalıyor.
AVNİ KÜPELİ/TRABZONSPOR'A KOLEJ DERSİ... - 14/10/2013
Beko Basketbol Ligi'nin ilk haftasında 2 Başkentli coach'u ve 2 yeni sponsorlu ekibi karşı karşıya getiren mücadelede Aykon Ted Ankara Kolejliler,
YALÇIN GRANİT/YAZIKLAR OLSUN HEPİMİZE... - 14/07/2013
Bir Spaonoulis, bir Carlos Arroyo yetiştiremiyorsak yazıklar olsun hepimize! Türk Basketbolu’nun öne çıkan sorunlarından biri basketbolumuz geliştiği, yayıldığı halde hala Türk basketbolu ekolünün belirlenmemis olmasıdır.
Avni Küpeli/Pota'ya Karadeniz Damgası - 31/05/2013
Son yıllarda atağa kalkan Karadeniz Basketbolu,2012-2013 sezonunda altın yılını yaşıyor.
 Devamı