• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
KÖTÜNÜN İYİSİ
20/11/2016

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


KÖTÜNÜN İYİSİ

Tribünlerde parkedeki maçtan daha güzel ve basketbol ruhuna uygun görüntüler vardı. Kardeşimiz Kemal Onur ve annesini görmek beni çok mutlu etti. Delasmanda takımımızı desteklemek için orada olan taraftarların Kemal için maskeleri ile farkındalık yartmalarını tebrik etmek gerekir. İçtenlikle onlara katılan sayın Abiş Hopikoğluna da teşekkür etmek gerekiyor.

***

Maça dönersek Best Balıkesir-Trabzonspor Medicalpark maçının eksra motivasyonu olan iki takımın mücadelesi olması bekleniyordu. Koç değişikliği sonrası kendi ispatlamak isteyen Balıkesir ekibine karşı geçen haft iyi oyunla galip gelen ve bu maçtan enerji alan Trabzonsor M.P. mücadelesinde beklentiler yüksekti.

Düşünülenin aksine iki takımda mücadeleye motive olmamış şekilde başladı. Bireysel hatalar ve top kayıplarının yüksek oluşu skorun düşük kalmasına neden olurken takımların ritim bulmasını da engelledi. İlk periyotta Kadji nin etkili oyunu ile Trabzonspor M.P. bir adım öne çıktı. Takım arkadaşları ayak uyduramayınca periyot sonunda skora denge geldi. Moody erken aldığı iki faulle maça başlayan beşlinin bozulmasına neden olsada, yeni transfer Guitierrezi daha fazla izleme şansımız oldu.

İkinci periyotta Trabzonspor M.P. maçtaki en etkili oyununu ortaya koydu. Hardy ve Wright asistleri, Caleb Green de sayıları ile farkın açılmasını sağladı. Takım basit top kayıplarına devam ederken hızlı hücumlardan da yararlanamayınca maçı koparma fırsatını kullanamadı.

İkinci yarıda Best Balıkesir aldığ hücum ribaundlarından sayı çıkartmaya başlayınca fark kapandı. Trabzonspor M.P. rakibinin etkili oyununa karşılık veremeyince oyuna denge geldi. Özellikle Moody oyunda olmadığında set hücumlarından sayı bulmakta zorlanılması dikkat çekiciydi.

Dördüncü çeyrekte Moody oyuna ne kadar katkısı olduğunu ispatlar nitelikteydi. Beş faul ile oyun dışında kalana kadar tkımını oyun içinde tuttu ve bireysel yetenekleri ile katkı sağladı. Maçın son bölümlerinde Best Balıkesir maçı çevirecek fırsatları Trabzonspor M.P. ise maçı erken bitirecek fırsatları yakalasada iki takımda sonuç elde edemedi. Maçın sonunda iki kötü takımdan daha az kötü olanı , Trabzonspor M.P.galip gelen taraf oldu.

Kenny Kadji etkili oyunu ile en dikkat çeken oyunculardan biriydi. Julien Wright istekli olmasına rağmen şut yüzdesinin düşük olması göze çarptı. Moody faul sıkıntısına girince alacağı muhtemel süre artan Guitierrez yatığı güzel asistler oyunu takibi ve yönlendirmesi ile olumlu bir etki bıraktı. Buna karşın şut atarken tedirgin ve güvensiz oluşu gözlerden kaçmadı. Erol Can Çinko ve Dwight Hardy düşük dış atış yüzdesi ile oynayınc takımıda bir seviye aşağı çektiler. Hardy ana hücum silahı olmaktan etkili bir takım oyuncusu olmaya geçiş yapabilirse takım çok fayda sağlayacaktır.

Takımdaki önemli sıkıntılardan biride 7 kişilik rotasyon ile oynanması ve benchten katkı gelmemesi. Skor katkısı verebilecek ve gerektiğinde takımı ateşleyecek oyuncu sayısı artmazsa başabaş giden maçlarda sıkıntı yaşanması muhtemel gözüküyor.

İBBSK galibiyetinden sonr bu maçtan gali ayrılmak Trabzonspor M.P. için çok önemliydi. Buna rağmen maçları iyi oyunla kazanmaya da alışmak gerekmektedir.

Trabzonspor M.P. aci olarak geçen haftaki oyununa geri dönerek o oyunu geliştirmeye çalışmaktır. Eldeki oyuncu potansiyeli ile iyi takım oyunu birleşince takımın bulunduğu konumdan yükselmesi kaçınılmaz olacaktır  1631 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
 Devamı