• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
KAYBOLAN HEDEFLER
04/02/2017

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


KAYBOLAN HEDEFLER

Trabzonspor Medical Park istikrardan uzaklaşmaya devam ediyor. Her maça galip gelerek tekrar çıkışa geçme parolası ile çıkıyorlar aslında. Maçların genelinde gösterilen mücadeleye baktığımızda, performansları, hedefleri ile paralel gözüküyor. Buna rağmen son dakikada kaybedilen maçlar ile takım hedef bile koyamıyor.

Yeşil Giresun maçıda klasik bir Trabzonspor MP karşılaşması olarak karşımıza çıktı. Gutierrez’in olmadığı maçta takımın direksiyonuna Moody geçidi. Son dakikaları sakat sakat oynamasına rağmen Moody başarılı bir performans sergiledi. Hem hücumda hem savunmada gayet iyi bir performans sergilerken penetreleri ile Giresun savunmasını çok yordu. Son dakikalarda artık oynayamaz hale gelince oyundan çıkmak zorunda kalmasa maçın sonucu farklı olabilirdi.

Ligin sonu yaklaşırken Trabzonspoor MP taraftarlarının ümitleri yıkılıyor. Üst üste gelen galibiyetlerden sonra moraller iyice bozulmuş durumda. Playoff yolundaki tüm rakipler yaptıkları takviyeler ile kuvvet kazanmışken hedefinden gittikçe uzaklaşan takımın sezonu nasıl tamamlayacağı büyük bir merak konusu.

Trabzonspor MP bu sezon tarihinin en yetenekli oyuncularına sahip desek abartmış olmayız aslında. Maddi sıkıntılar yüzünden kadronun iddialı bir seviyeye çekilememesi herkesi çok üzüyor. Eksiklikler yüzünden takım gerçek bir potansiyel ortaya koyamıyor.

Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.  

 

  905 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
ANADOLU EFES'E HEDİYE - 18/12/2016
Gutierrezin yerine kadroya giren Malcom Lee maça en ufak bir katkı veremiyor. Trabzonspor M.P. dar olan rotasyonu bu hamle ile altı kişiye düşüyor. Bu durum oyunculara en ufak bir dinlenme şansı verilememesine neden oluyor.
 Devamı