• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI
11/02/2017

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter:  

  


ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI

Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi.

“Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”

Aslında bu sezon oynanan maçların birçoğunda bunu hissettirmişlerdi. Hücumda ve savunmada rakibine baskı yapan, sürekli arayış içerisinde olan bir takım imajı çizildi sürekli.

Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir ilk beşi var Trabzonspor MP takımının. Buna rağmen kadronun sayısal olarak yetersiz olması ve bunun yansıması olarak performansın maç içinde bir anda minimuma vurması bu sezon birçok mağlubiyetin esas nedeni oldu.

Performansın düşmeye başladığı dakikalara baktığımızda özellikle rotasyonun altı kişinin dışına çıktığı anlarla kesişmesi çok net olarak gözüküyor. Takımdaki birkaç oyuncunun ligin seviyesinin altında olduğu çok açık. bu durum süre aldıklarında katkı yapamamalarından anlaşılıyor.

Sezon boyunca bahsettiğimiz, Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum yukardakilerden ibaret. Her maçın ardından bu cümleleri evirip çevirerek galibiyet ya da mağlubiyeti anlamaya ve anlatmaya çalıştık.

Şu andan sonra önemli olan tek şey takımın performansının nasıl yükseltileceği ve yüksek tutulacağı.  

Artık zaman taşın altına elini sokma zamanı. Yönetiminden teknik kadrosuna önemli görevler düşüyor. Sezonun makul bir yerde tamamlanması için oyuncuların motivasyonunu kaybetmemesi gerekiyor.

İlk bakışta bu görevin yönetim ve teknik ekibe düştüğü düşünülebilir. Aslında doğru olan bu değil. Başarı üçlü bir sacayağına benzer. İlk ayak oyuncular ve teknik ekipten oluşur ki uygun taktiği belirlemek ve bunu uygulamak la mükellefler.

İkinci ayak kulüp yönetimidir. Salon dışını düzgün organize etmek, özellikle ekonomik şartları yeterli seviyede tutmak zorundadırlar.

 İşte bu iki ayağı dengede tutma görevi taraftara düşüyor. Tüm olumsuzluklara rağmen oyuncular elinden gelen performansı gösteriyorsa, taraftarlarında salonu doldurması ve atmosfer ile maç kazandırabilmesi gerekiyor.

Sürekli dillerde gezen Karadeniz insanının inatçılığının, mücadele sever ve başarı peşinde koşan yapısının bir enerji olarak tribünlerden parkeye ulaşması gerekiyor.

Bu yazı Pınar Karşıyaka maçının sonucundan bağımsız olarak hazırlandı. Yazıya ilham veren kazanılan maç değil, gösterilen mücadeledir.

Gösterilen mücadele tribünde oluşması gereken ruhunda ilham kaynağı olmalıdır.

 1143 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
ANADOLU EFES'E HEDİYE - 18/12/2016
Gutierrezin yerine kadroya giren Malcom Lee maça en ufak bir katkı veremiyor. Trabzonspor M.P. dar olan rotasyonu bu hamle ile altı kişiye düşüyor. Bu durum oyunculara en ufak bir dinlenme şansı verilememesine neden oluyor.
 Devamı