• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
ANADOLU EFES'E HEDİYE
18/12/2016

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


ANADOLU EFES'E HEDİYE


Bir basketbol maçı oynuyorsunuz. Çok iyi hücum eden bir takımınız var. Pota altı ve çevresinde çok aktifsiniz, maçın genelini önde götürüyorsunuz.

Böyle bir tablo iyi bir savunma ile desteklenmezse hangi takıma karşı oynarsanız oynayın kolay maç kazanamazsınız.

Oyuncuların bir kısmı bu maçı kazanmak için elinden geleni yapıyor. Galibiyet kovalayan bu oyunculara destek vermesi gerekenler ise yaptıkları top kayıpları ile arkadaşlarının işini zorlaştırıyor.

Trabzonspor M.P. şu ana kadar ligde maç başına 17,6 top kaybı ile oynuyor ve bu oran ile ligin zirvesinde. Bu kadar çok top kaybı ile maç kazamanak pek mümkün gözükmüyor.

Anadolu Efes karşılaşmasının da kazanılamamasının en önemli sebebi bu top kayıpları. Ne zaman fark sekiz sayı seviyesine çıksa, yapılan top kayıpları ve savunmada ki hatalar ile rakip skora tekrar ortak edildi.

Hücumda yeterki çeşitliliğin sağlanamaması ciddi bir problem oluşturuyor. Trabzonspor ligin dış şutlarda en etkisiz takımlarından biri konumunda. Bunun yanında potaya giden delici oyuncuları yeterli seviyede değil. Takımın en önemli şutörü konumunda bulunan Hardy bir türlü istikrar sağlayamıyor.

Oyun kurucularımızında bir türlü istenen seviyeye çıkamaması çok önemli. Moody maçın ikinci yarısında, ilk yarıda kaybettiği topları unutturmak istercesine iyi oynasada bu maçı kazanmak için yeterli olmuyor.

Gutierrezin yerine kadroya giren Malcom Lee maça en ufak bir katkı veremiyor. Trabzonspor M.P. dar olan rotasyonu bu hamle ile altı kişiye düşüyor. Bu durum oyunculara en ufak bir dinlenme şansı verilememesine neden oluyor.

Sonuç olarak Trabzonspor genelinde iyi hücum ettiği ve önde götürdüğü bir maçı top kayıpları nedeniye Anadolu Efese hediye ediyor. Takım ligde bir üst klasmana çıkmak için eline geçen bu fırsatı malesef değerlendiremyor.   1282 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
 Devamı