• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE?
05/03/2017

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter:  

  


ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE?

Hafta boyunca başta sosyal medya olmak üzere tüm yayın organlarında ciddi bir kampanya vardı. “Play-off aşkına” başlığıyla yapılan paylaşımlarla taraftarlar salona davet edildi. Bu davete ciddi bir karşılık geldi. EuroChallenge finalini saymazsak son yılların en ilgi duyulan maçı oldu Galatasaray Odeabank maçı.

Trabzonspor Medical Park maça hücumda önemli bir özgüvenle başladı. Kadji ve Gutierrez’in sakatlıktan dönmesi ile genişleyen rotasyonun bu özgüvene katkısı çok barizdi. Darüşşafaka maçının formda oyuncusu Malcom Lee ilk beşte başlayarak Wright yokken şans bulmaya devam etti.

Maça gayet iyi başladı Trabzonspor MP. Hücumda üretken bir oyun oynamaya çalışıyor, sürekli en uygun oyuncuyu arıyordu. Daha önce ki maçlarda gördüğümüz zorlama atışlardan uzak durmaları da çok önemliydi.  

Bu üretken oyunun önüne çıkan ilk engel Gutierrez’in daha ilk periyotta faul problemine girmesi oldu. Takımda ideal bir oyun kurucu olmadığı zaten bilinen bir şey. Burada önemli olan eldeki oyuncular içerisinde takımı yönetmeye en uygun oyuncunun Gutierrez olması.

Gutierrez oyunda yokken maçın başından beri sorumluluk alan Green’in hız kesmedi. Süre alan her oyuncunun hücumda katkı yapması, Trabzonspor MP rakiplerine direnç göstermesi için zaten çok önemli. Green’e arkadaşları eşlik edince maçın kontrolünü hiçbir an rakibine vermedi.

Hücum oyununda ki pozitif görüntünün savunmada gözükmemesi maçın göze batan bir diğer olumsuzluğu oldu. Özellikle pota altından gelen sayılara bir türlü engel olunamadı. Dusan Cantekin oynadığı dakikalarda savunmada neredeyse hiç katkı veremedi. Uzun boyuna rağmen, pozisyonlara tepki vermekte ağır kalışı ile dikkat çekti.

Burada incelenmesi gereken diğer bir konuda eksik kadroda yer bulan oyuncuların katkıları olmalı. Malcom Lee atlet özellikleri yüksek ve yetenekli bir oyuncu olduğunu birçok kez göstermesine rağmen kritik dakikalarda hatalı tercihleri ile dikkat çekti. Bu kadar yetenekli bir oyuncunun kendini yeteri kadar gösterememesi çok ilginç.

Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik. Trabzonspor MP hücumda başarılı olduğu bir maçı Green’in mükemmel performansına rağmen savunmada yaşanan aksaklıklar ve bazı oyuncuların hatalı tercihleri ile kaybetti ve bu kayıp ile play off yarışında rakiplerinin gerisine düştü. 1794 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
ANADOLU EFES'E HEDİYE - 18/12/2016
Gutierrezin yerine kadroya giren Malcom Lee maça en ufak bir katkı veremiyor. Trabzonspor M.P. dar olan rotasyonu bu hamle ile altı kişiye düşüyor. Bu durum oyunculara en ufak bir dinlenme şansı verilememesine neden oluyor.
 Devamı