• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
TRABZONSPOR M.P. SINIFTA KALDI
04/12/2016

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


TRABZONSPOR M.P. SINIFTA KALDI


 Banvit karşılaşması Trabzonspor M.P. için ligdeki yerini öğrenmek adına çok önemli bir karşılaşmaydı. Alt sıralardaki takımlar karşısında alınan üç maçlık galibiyet serisinden sonra daha zorluk derecesi daha yüksek bir mücadelede gücünü test etmek önemliydi. Trabzonspor bu teste girdi fakat sonucunda net bir şekilde sınıfta kaldı.

Trabzonspor M.P. ile alakalı olarak söylenebilecek çok şey yok aslında. Her maç çok farklı bir senaryo izletiyor bize.Başarılı ve başarısız noktalar sürekli değişiyor. Kazanılan maçlarda dahi bir olumsuzluk mutlaka göze çarpıyordı. Banvit maçı önceki maçlardan farklı olarak her alanda kötü oynanan bir maç olarak hafızalara kazındı.

Maç boyunca set hücumlarında başarısızdı Trabzonspor. Banvit'in top kayıplarını da iyi değerlendiremeyince maça dahil olamadı. Sergei Bazarevich yaptığı değişikliklerle takımı maça sokmaya çalışsa da bir türlü başaramadı. Yedi kişilik rotasyon farklı varyasyonlar ile sahada yer alsada hücumda yaşanan problemler bir türlü düzelmedi.

Takımın hücumdaa tıkandığı anlarda iki oyun kurucusuda gereken sorumluluğu alamadı. Özellikle Moody böyle bir maçta yetenekleri ile ön plana çıkabilirdi ama bir türlü beklenen performansı gösteremedi

Hücumda akıcılığı yakalamayan Trabzonspor M.P.savunmada etkisizdi. Takım olarak gayet aktif gözükmelerine rağmen pozisyon hataları ve adam paylaşımında ki aksaklıklar maç boyunca düzelmedi. Hücumda varlık gösteremeyen Trabzonspor savunmada da başarısız olunca fark yemek kaçınılmazdı zaten.

***

Maç tamamlandığında benim için en büyük hayal kırıklığı Kenneth Kadji performansı oldu. 23 dakka sahada kalan ve 11 atış kullanan Kadji sadece bir isabet ile en kötü performanslarından birini sergiledi. Trabzospor M.P.'ın tüm maçlarını yedi kişilik rotasyonla oynadığı düşünüldüğünde bir oyuncunun bu kadar kötü bir performans sergilemesi takımı ciddi manada olumsuz etkliyor.

***

Trabzonspor M.P. şu anki görüntüsü ile ligin orta sıralarına aday gözüküyor. Yetenekli "7" oyuncuya sahip olsa da Banvit maçı net olarak gösterdi ki lider özellikli bir oyuncuya ihtiyaç duyuluyor. Potaya gidebilen, orta mesafeli ve dış şutlarda etkili olabilecek lider özellikli bir oyuncu rotasyona dahil edildiği taktirde takımın direnci önemli ölçüde artacaktır.

***

Yaşadığı sakatlık sonrası ilk maçına çıkan Jordan Theodore ile "Oyun kurucun kadar konuş" sözünü hatırladık. Sayıları, asistleri ve cesur savunması ile takımın performansında lider bir oyun kurucunun ne kadar önemli olduğunu tekrar gördük.  1401 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ - 31/12/2016
İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
 Devamı