• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/TrabzonBasket
  • https://www.twitter.com/TrabzonBasket
  
Üyelik Girişi
Bölümler

Serhat Emirzeoğlu
s.emirzeoglu@gmail.com
ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ
31/12/2016

  e-posta: s.emirzeoglu@gmail.com         twitter: @catlakmuhendis 

  


ALTI KİŞİLİK TAKIM VE MAĞLUBİYET SERİSİ

Ligin kuvvetli takımlarına karşı peş peşe alınan mağlubiyetlerden sonra Beşiktaş Sompo Japan karşısında Trabzonspor MP'tan bir galibiyet bekliyorduk. Maça öyle bir şekilde başladı ki galibiyet ümitlerimiz ilk topla beraber azalmaya başladı.

İlk periyotta takımın performansına bakmasak,oyuncuların duruşları ve yüz ifadeleri bile bir konsantrasyon eksikliğini açıkça belli ediyordu.

İkinci periyot oynanırken takım savunmasının sertleşmesi ve sahanın en kısa oyuncusu Moody'den gelen mükemmel smaç Trabzonspor MP'ın fitilini ateşledi. Mükemmel bir enerji ile maça ortak oldu ve öne geçti.

Takım çok yüksek enerji ile mücadele etsede her maç karşımıza çıkan basit top kayıpları ve hücumda yapılan hatalar Beşiktaş Sompo Japan'ın maçtan kopmasına engel oldu. Özellikle dördüncü periyodun sonlarında Trabzonspor MP maçı kazanmak için eline geçen hiçbir şansı kullanamadı. Uzatmalarda da hücumlarıda degerlendiremeyince galibiyet hasreti bir maç daha uzadı.

Trabzonspor MP kazanabileceği bir maçı bir kez daha rakibine hediye etti. Bu hediyenin oluşunda takımın kronik problemlerinin yanında son topta yapılan taktik hatası çok etkili oldu. Buna rağmen şu an için Trabzonspor MP takımında konuşulması gereken konular sıralamasında teknik konular çok arkalarda kalıyor bence.

Takımın elinde çok yetenekli ve önemli altı oyuncu var. Hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip çok yetenekli bir oyuncu grubu. Tüm oyun planları bu oyuncular üzerine kurulmuş durumda. Bu altı kişilik takım her maç otuz dakikanın üzerinde süre alarak ciddi bir performans ortaya koyuyor. tüm bu performansları tamamlayacak ve bu oyuncuları yönetecek beyin şu an takımda mevcut değil. Burada karşımıza çok önemli bir soru çıkıyor.

Bir basketbol takımı, sadece altı oyuncu ile ve lideri olmadan başarılı olabilir mi?

           Alınan sonuçlar gösteriyor ki bu mümkün değil. Şu anki kadro yapısı ile mücadele eden ve arzulayan bir takım oluşmuş durumda. Buna karşın eksikler giderilmedikçe bu takım ligin iddialı takımları arasına giremeyecek gibi gözüküyor.

            İçinde bulunulan bir tehlikede oyuncular ve koçun takıma olan inancını kaybetmesi. Eğer takım toparlanmazsa, hedefsizlik ve bundan dolayı oluşan konsantrasyon kaybı çok vahim sonuçlar alınmasına neden olabilir.1186 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BASKETBOL TAKIMI İLE DERDİNİZ NEDİR? - 26/07/2018
Biz berbat geçen bu sezonu sindiremeden ve gelecek sezonu düşünmeye başlamadan çok daha gereksiz durumlar ortaya çıktı. Futbol takımı yönetimi ile yaşanan çatışma zihinleri allak bullak etti.
ORKESTRA BURADA ŞEF NEREDE? - 05/03/2017
Bakıldığında iyi sanatçılardan kurulu bir orkestra görüntüsünde olan takım, kendisini yönetecek şefi bulamayınca sonuç kaçınılmazdı. Oyun kurucu eksikliğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir maç izledik.
PROTOKOLE SIĞMAYAN BAŞKAN - 27/02/2017
Abiş Hopikoğlu, protokol tribünündeki rahat koltuklara sığamayacak kadar büyük bir Trabzonspor Medicalpark taraftarıdır. Bir kulüp başkanı olarak mutlaka hataları olmuştur. Her zaman büyük başarılar elde edememiş olabilir ama Trabzonlu olmadığı için
ZAMAN TAŞIN ALTINA ELİNİ SOKMA ZAMANI - 11/02/2017
Trabzonspor Medical Park oyuncularıyla bugün izleyenlere çok net bir mesaj verdi. “Biz ne olursa olsun sezonun son maçının son saniyesine kadar mücadele edeceğiz”
KAYBOLAN HEDEFLER - 04/02/2017
Görünen o ki takviye yapılmadığı taktirde performansta iyileşme olması mümkün gözükmüyor. Takımın küme düşme adayı olmadı bariz olsa da bu şartlarda playoffa katılmak mucizeden öteye geçmiyor.
SAVUNMA ŞART - 21/01/2017
Trabzonspor Medical Park gösterdiği performans ile ligin en ilginç takımı bence. Kalburüstü takımlarla oynarken neredeyse bir Eurolig takımı performansı gösterirken, ligin alt sıralarında ki takımlarına karşı bir küme düşme adayına dönüşüyor.
KEYİFSİZ GALİBİYET - 07/01/2017
Bir basketbol takımı hayal edelim. Son beş lig maçında sadece bir galibiyet almışsınız. Son üç maçta rakiplerinize mağlup olmuşsunuz. Zaten lige de uzun bir mağlubiyet serisi ile başlamışsınız.
OYUN KURUCU OLMAYINCA - 25/12/2016
Bu maçın teknik olarak analizi çok önemli değil. Üzerine konuşulması gereken en önemli konu koç Sergei Bazarevich yönetimi. Takımın eksikliklerine rağmen, rakiplerine karşı her maç bir duruş sergiliyor.
ANADOLU EFES'E HEDİYE - 18/12/2016
Gutierrezin yerine kadroya giren Malcom Lee maça en ufak bir katkı veremiyor. Trabzonspor M.P. dar olan rotasyonu bu hamle ile altı kişiye düşüyor. Bu durum oyunculara en ufak bir dinlenme şansı verilememesine neden oluyor.
 Devamı